Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kb.70 000 forintból meg lehet...

Kb.70 000 forintból meg lehet élni egy hónapban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre szeretnénk a párommal együtt albérletbe költözni. Idén szeptembertől diákmunkát vállalok az egyetem mellett, hogy tudjam fedezni a költségeim jövőre. Ha jól számoltam, egy bruttó 900 forintos órabérrel, heti 20-22 óra munka mellett kb. nettó havi 60-70 ezer forintot tudnék keresni. (diákmunka bérkalkulátorral számolva).

Fél évtől tudok pályázni tanulmányi ösztöndíjra is, ami kb. 15-20 ezer lenne egy hónapra, bár nem tudom, hogy ezzel a pénzzel szabadon gazdálkodhatnék-e, vagy meg van szabva, mire költhetem.

Nézegettem kis garzonlakásokat, találtam néhány jót, hogy legyen kiindulási alap jövőre. Bár nem teljesen értem: tegyük fel, 50-60 ezer ft + rezsi + közösköltség az 1 szobás albérlet díja. A főbérlő felkínálja a lakást egy személy, valamint egy pár részére is. Ha egy személy költözik csak be, akkor neki is 70e forint; vagy ha két személy, akkor a két személynek együtt is 70e, vagy szintén személyenként 70e? Mert személyenként húzós lenne.. Gondoltunk természetesen arra is, hogy másokkal költözzünk össze, esetleg egy másik párral, viszont csak mi ketten sokkal jobb lenne.

Tehát a fő kérdésem az lenne, hogy kb 70e forintból én egyedül tudnám-e a rám eső részét fizetni az albérletnek, valamint maradna-e mellé még pénz elég ételre és egyéb dolgokra? Természetesen együtt intéznénk a pénzügyeket, a bevásárlást, mindent, viszont jó az, ha biztosan tudom, hogy elég lesz a pénzem, és nem kell halálra dolgoznunk magunkat azért, hogy ne haljunk éhen. :)



2019. aug. 20. 19:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném: a párom is egyetemista. Őt a szülei támogatják pénzügyileg mindenben, viszont az én szüleim ellenzik az összeköltözést, ezért elég valószínű, hogy nem támogatnának engem pénzzel, ha összeköltözünk, de sosem lehet tudni :)

Próbálok a vészesetre kalkulálni.

2019. aug. 20. 19:57
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon alacsony színvonalon
2019. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
87%

Dehogy lehet.

Egy forintod nem maradna még kajára sem, nem hogy tisztálkodni, takarítani, öltözködni, netán szórakozni.

2019. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
A 70+rezsi az 90-100, annak a fele közel 50. Ergo alig maradna valami pénzed. Ha csak egy ezrest számolsz napi kajára az akkor 80 és akkor nem utaztál, vettél ruhát, tusfürdőt, nem csináltál semmit.
2019. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Én a spórolás nagymestere vagyok, sokszor csodákra is képesen, de 70ezerből albérletet, rezsit fizetni, plusz megélni bármilyen szerényen, .... hááááát, én nem mernék belevágni.
2019. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Az 1 lakásra vonatkozó bérleti díj független a beköltözők számától. Kivéve: ha máshogy van meghirdetve, és már a hirdetésben feltüntetik, hogy a bérleri díj szobánként vagy személyenként értendő. Havi 70ezerből albérletet fizetni, kaját, rezsit, tanulmányokat fizetni, hát necces. Meg kell tanulj nagyon takarékosan főzni. Melyik városban fogtok tanulni? Az általad leírt ár alapján feltételezem, hogy Miskolc, nem Budapest. Diákmelót néztél már? Van elképzelésed hol dolgoznál? Amúgy sok sikert és kitartást!
2019. aug. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha üres zsömlén és vizen élsz, akkor talán. De ha már bármi mást kéne venned (pl. ruha, gyógyszer stb.) akkor már bajban lennél. Én biztosan nem vágnék bele így.
2019. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Néztem már diákmunkát, de egyenlőre nincs olyan, amire úgy érzem, kifizetődő lenne a beleölt idő. Viszont, ha nem lesz más, akkor az a munka is jó, de szeretnék megcélozni egy nettó 1100 forintos órabért, már ha létezik ilyesmi :)

Debrecenben tanulunk, most elég jó áron vannak lakások, pl találtam fix 33e forintosat, ami aztán tényleg semmi, de ott lakna velünk még egy személy. Gondolkoztunk, hogy a kollégiumban lakunk majd egy szobában, nem tudom, mennyire lehetséges ez :) Az jóval olcsóbb lenne.

Viszont ha

2019. aug. 20. 20:43
 9/18 A kérdező kommentje:

*viszont ha összeköltözünk valóban, van egy olyan érzésem, hogy a szüleim elfogadnák egy idő után, és támogatnának minket.

De ha nem, akkor marad a koli

2019. aug. 20. 20:44
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Kollégám szintén másodmagával havi 280-ból sem tud boldogulni, mire rendezik a lakhatást, számlákat, és akkor nem főztek normálisan, a többit meg mondanom sem kell ruha, spórolás, elektronikai cikkek. Magyarán koldus színvonalon csak.


Ilyen helyzetben, ejtsétek a témát szerintem, nem muszáj mindenáron összeköltözni, főleg ha nincs mire.

2019. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!