Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 23 m2-es garzon két főnél,...

23 m2-es garzon két főnél, mennyire elég? Lehet otthonos? Szeretitek a lakásotok?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdeznék akik garzonba élnek.

Párommal most költözünk egy 23m2-es garzonba.

A konyha-háló egyben van, fürdő és egy kis előszoba külön. Erkély nincs.


Aki garzonba lakik szeret benne élni? Milyen előnyei vannak? Kényelmesen elfértek a lakásba, vagy inkább olyan érzete van, mintha csak egy raktár lenne? Otthonos?


2019. szept. 28. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Otthonnak nem tekinthető, legfeljebb éjszakai szállásnak.
2019. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Par ismerosom lakott atmenetileg ilyen lakasban.

Egy embernek is szukos, nemhogy kettonek. Nagyon bezart feelingje volt.

Masik oldala ott van ha sajat, es van ra keret, meg jo lakastervezo vagy, akkor egesz pofas es praktikus lakast lehet osszehozni.

2019. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz. Egy személynek talán még ideális, de kettőnek szűkös ez a hely, bár ellenni el lehet benne, a célnak ez is megfelelhet. Ha pl. a fekhelyeket vesszük, az is elég sokat el tud venni az alapterületből. Bár most már vannak felhajtható, szekrénnyel egybeépített változatok.

Nem utolsósorban pedig attól is függ, hogy mennyi felszerelésetek van, azokat hogyan tudjátok elhelyezni a szekrényekbe, vagy dobozokban tárolni.


Hogy valaki szeret -e benne élni, az szerintem egyéni. Előny talán annyi, hogy hamarabb lehet végezni a takarítással, felmosással, porszívózásnál.

Hátrány van inkább több: Ha a konyha egyben a szobával, akkor minden beveszi az ételszagot egy kiadósabb főzés alkalmával, beleértve esetleg a frissen mosott ruhák szárogatását is. Tehát ha pl. halat vagy palacsintát akartok sütni, érdemes a mosást nem arra a napra betervezni.

2019. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Laktam olyanba párommal, sõt most csak egy szobát bérlek egyedül. Nyilván szívesebben élnék kétszintes kertes házban, meg elkezdhetnék nyavajogni milyen rossz az élet, és milyen szörnyű és igazsâgtalan, hogy egy egérlyukban kell megöregednem és albérletrõl albérletre járnom, de csak annyit mondok, hogy fa.Sza nagyon szeretem 🙂

Viccet félretéve nem görcsölök ezen, pont ahogy írod berendeztem otthonosra, úgy ahogy én szeretem, ha kicsi is, de nincs más. Garzonnak még annyi elõnye van, hogy nem kell idegenekkel együtt laknod, és önálló lehetsz. Ha úgy fogod fel, hogy ez egy börtön, akkor azzá is válik. Ha a függetlenség kis szigeteként tekintesz rá, akkor szabadabban éled meg jobb lesz a közérzeted is.

2019. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan kicsi, pláne két személynek. Én 35 és 40 nm-ből költöztem ki és megnéztem egy-két 20 nm-es "lakást". Hát, még az alap bútoraim sem fértek volna el, őszintén szólva el sem tudtam volna képzelni, hová pakolnék, úgyhogy letettem róla.
2019. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4 évig laktam egy 25nm-es garzonban míg fősulira jártam.

Ott annyiban jó volt, hogy volt benne galérua, így az volt a háló, így lent a konyha-nappali, és szintén at előszoba fürdő.


Picike, de én szerettem.

Nagyon jól meg kell gondolni milyen bútort teszel bele, és kevés holmitok legyen, semmi felesleg, mert akkor mindig kupi lesz.

2019. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül lakom 40 m2-en, alig várom, hogy nagyobba költözhessek. Szerintem ilyen összezártságban egy idő után a kapcsolatotok is rámegy. Max. 1-2 évre tervezzétek, de az is sok.
2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha egész nap jöttök-mentek, jóformán csak aludni jártok haza, hétvégéken szülőknél vagytok, akkor nem annyira gáz.

Viszont, ha otthonülősek vagytok, akkor nagyon szűkös lesz. A bútor lesz a legkisebb probléma, nem fogtok tudni semmit se úgy csinálni, hogy a másikat ne zavarja (tv, számítógép, főzés, hobbi, tanulás).

2019. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Áh. Mi 28-on lakunk a második éve, és ha nem dolgoznánk látástól vakulásig, meg őrülnénk.


Raktár biztos nem lesz, mert pakolni sem tudunk, ekkora helyen két ember szegényes ruhatára és háztartása nagyon nehezen fér el. A cuccunk kb. fele a rokonoknál van a padláson.


Nem lehet szeparálódni. Férjem műszakban van, éjszakai műszak után én vegetatív állapotba kell kerüljek, mert különben egyszerűen felzajongom.


A takarítás - bár rövidebb - sem annyira könnyebb, ugyanis ekkora lakáson minden azonnal meglátszik, ha két dolgot leraksz az asztalra, már kupleráj érzésed van. Plusz a helyiségek ugyanúgy megvannak, tehát fürdő, vécé, konyha ugyanúgy van...


Ami előny, hogy olcsó, a rezsije is alacsony és közlekedés szempontjából jó helyen van. De alig várom, hogy költözzünk a sajátunkba, ahol van rendes gardrób, kamra, konyha, hálószoba, stb...

2019. szept. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
#7: Azért egy személyre 40 nm bőven elég, én nem is akarnék nagyobbat. Akár körbe is táncolhattam volna a lakást. A 35-ös panellal is tökéletesen meg voltam elégedve.
2019. szept. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!