Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten milyen ingatlanirod...

Budapesten milyen ingatlanirodát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Már egy ideje keresem az albérleteket, ám ami jónak tűnik, a kapcsolfelvételt követően pénzt követel már azért is, hogy a címet megtudjam. Próbálok nézni jófogáson és az ingatlan.com-on is, ám nagyon ritka, hogy olyat találjak, amit a tulajdonos hirdet. Ezért is gondoltam, hogy inkább beregisztrálok egy ingotlanközvetítőhöz, ám nagyon nem vagyok képben, hogy mik a lehetőségek, melyiket válasszam. Ti mit javasoltok? Tapasztalatok, hogy mire figyeljek? Félek, hogy ahol előre pénzt kérnek, ott csak át akarnak verni. 20 éves vagyok, most fogok Pestre költözni egyetem miatt, kis garzonlakást keresek max 90 ezer + rezsiért, és szeretném még a ponthatárok kihirdetése előtt lerendezni a lakás kérdést.

2019. jún. 14. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

90 + rezsiért csak nagyon ócska helyen lerobbant lakást kapsz.

Jobban jársz egy szobával, 60-65 ezerért már kapsz rezsivel együtt.

A Facebookon vannak csoportok, pl. Albérlet egyetemistáknak, ott próbáld inkább, az ingatlan irodák drágák, és nagy valószínűséggel lehúznak.

2019. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges regisztrálnod, az mind csak lehúzás, ahol címeket osztanak.

Ne tarts az ingatlanostól, ez egy szuper szűrő: normális esetben CSAK a tulajtól kérnek pénzt a közvetítésért, tehát ahol pénzt akarnak tőled, az fixen kamu.

Annyiban macerásabb az ingatlanos, hogy szócsőként üzemel, ha kérdésed van, mindent tovább kell adnia... idegörlő. Nekünk van jó és rossz tapasztalatunk is, de végül ingatlanoson keresztül találtunk lakást, már egy éve itt vagyunk, bejött.

Próbáltam én is elkerülni keresgélésnél, de pl fészen a hirdetős csoportokban is nagyrészt ingatlanosok vannak ám... csak nem írják ki, és a saját privát nevükön hirdetnek. :)

Próbálkozni kell, ez másképp nem megy, ahol pedig pénzt kérnek, azt felejtsd el.


És még valami: pesten manapság 90 nem a max, hanem az alja, amennyiért találhatsz. Ha szerencséd van, ki lehet fogni, de azok órák alatt elmennek, szóval azonnal hívni kell, ha szimpi és legyen a zsebedben a foglaló.

2019. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, szerencsém is lett, Zuglóban találtam 90+rezsiért egy másfél szobás, 38 négyzetméteres, bútorozott, gépesített lakást, azonnal le is csaptam. Tulajtól van, már az időpont is megvan, hogy mikor nézem, tehát úgy tűnik, már tárgytalan a kérdés :)
2019. jún. 14. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!