Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha most költözök be egy...

Ha most költözök be egy alberletbe akkor nem kell meg rezsit fizetnem ugye csak a berleti dijjat?

Figyelt kérdés
Mivel az előző havi rezsit nem en hasznaltam...

2019. okt. 5. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Általában két havi kauciót és egy havi bérleti díjat kell letenni. Rezsit majd a fogyasztás után fizetsz, nem a beköltözéskor.
2019. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Sehol nem kérnek 2 havi kauciót, ha igen, azt a helyet messziről kerüld el
2019. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"Sehol nem kérnek 2 havi kauciót, ha igen, azt a helyet messziről kerüld el"


Te se béreltél még ingatlant az 100%.


Kérdésre válaszolva, általában ha külön mérőórák vannak akkor a beköltözés napjától van számolva a fogyasztás. Leírva a mérőóra állások.

Fűtésnél meg függ attól hogy milyen rendszeren van, de ott is részidő van számítva ha úgy jön ki a beköltözés.

Tehát ha álltalány van a fűtésre, akkor részhónapot számol a bérbeadó.

Ha mondjuk a megkezdett hónap felénél költöztél be, akkor fél hónap álltalányt kell fizetned a következő hónapban esedékes rezsire stb. stb.

2019. okt. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
De, 18 éves korom óta albérletben laktam. Azóta már saját lakásom van, amit én is kiadok albérletbe. Sosem kért senki 2 havi kauciót, az albérletes csoportokban be sem engedik az ilyen hirdetéseket, kapásból kizárják a pénzleső id.ióta 2 havi kauciós marhákat. Kicsit mellélőttél
2019. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Én az elmúlt hetekben kerestem albérletet (nem szobát, hanem garzont), minden lehetséges oldalt végigböngésztem. Kivétel nélkül, mindenhol két havi kauciót kérnek (max. a rövid távú bérlésnél nem).
2019. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

A tárgyhavi rezsit mindig a következő hónapban fizetjük.

Beköltözéskor még nincs előző havi fogyasztásod, így azt nem kell fizetned, majd csak a következő hónapban, legyen az átalány vagy bármi.

A kaució minden esetben 2 hónap, legfeljebb egy határ menti zsákfaluban nem, mert ott azt sem tudják mi a kaució.

2019. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Megyeszékhelyen biztos nem kérnek sehol 2 havi kauciót, esetleg valami putri helyen, ahol laktok. Alap az 1 havi.
2019. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

9-es

Mindenütt két hónap a kaució, legfeljebb a tényleg putris helyeken a lelakott, kiadhatatlanok egy hónap, hogy kinek nem futja normális albira, kivegye.

2019. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindíg 2 havi kauciót kérek. Még senki sem akakdt ki rajta. Még sose állt üresen a lakás 3 hétnél tovább. És ebben a tisztasági festés is benne van.
2019. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Most adtam ki a lakásom.Az alap 2havi kaukcio+1havi dij.+közjegyző!!!

Vagy a bérbeadot ne védje semmi????

Ez nem a nyerességról szól..csak biztositék...ami visszajár majd...vagy lelakható ahogy a bérlő szeretné.

2019. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!