Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapest Örs vezér tere...

Budapest Örs vezér tere milyen környék?

Figyelt kérdés

Örstől egy 5 percre gyalog a kerepesi úton találtam albérletet. Most a 16. kerben lakunk, de találtam egy olcsó albérletet, jövő hónapban lehetne is költözni.


A tömegközlekedés az jó, láttam a közelben van metró, buszok.


13. kerületbe hogy a legegyszerűbb onnan bejutni? Vonattal a nyugatiig? Munkahelyet is készülök váltani, és azon a környéken nézelődök.


Kérlek, aki tud hasznos infót írni, az írjon!



2019. dec. 3. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Hát szubjektív véleményem szerint a két nagy forgalmas út zajos, poros és büdös, mindenféle kamion is sokat jár rajta, a két szélén panelok. Az Örsön nagy a tömeg, ami elég nagy kosszal és tapintható sietős idegességgel és folytonos zeneszóval és zokniárusokkal jár :) A csomópont (HÉV, metró, buszok, trolik, villamosok) és a bevásárlóközpontok miatt mindenki keresztbe-kasul vágtatna a másikon. De a panelok takarásában vannak a kisebb ilyen-olyan régi vagy kocka vagy újépítésű társasházak, néhol szuper jó kis kertekkel.

Útvonalnál legegyszerűbb, ha a Google mapen nézelődsz, több lehetőséget is adni fog, és látod a menetidőt is. Általában a metró a leggyorsabb megoldás.

2019. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A közlekedési csomópontok miatt keltette fel az érdeklődésemet.


Sajnos a tömegnyomor teljesen igaz, én először akkor szembesültem vele, mikor munkaidő után voltam az Árkádban, és akkora tömegnyomor, szerintem a fél kerület ott vacsorázott/vásárolt. :D Voltam már Zuglónak a külső részén is lakást nézni, egyébként az is elég büdös volt, főleg ilyen kipufogó gáz szag volt az utcákon, gondolom a sok tömegközlekedés, meg autó hatása.


Sajnos a budai oldal nekem nem jön szóba.


A 13. kerület nagyon zsúfolt, hiába a sok munka és a tömegközlekedés, plusz még nagyon drága is. Ott 130-140 egy garzon, a 2 szobás lakások meg 160-tól a csillagos égig.


A 18. kerület nekem már nagyon kint van. A 9. kerületben sok munkahelyen kívül nem vonz semmi, de azoknak is a java része IT munka, ami meg nálam tárgytalan, mert nem értek hozzá. :D


Köszi a hozzászólásod egyébként, pozitív volt. Egyébként te költöznél Zuglóba, vagy mi a véleményed erről a kerületről?

2019. dec. 3. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Mint a város legnagyobb csomópontja nem is lehetne másmilyen, mint, ahogy előttem is írták. Ha panelba mész érdemes minél magasabbra menni (6.-tól felfele), ekkor ugyanis jelentősen csökken a szennyezett levegő mennyisége.


Én a XIII. kerület és az Örs között a 32-es busszal, illetve a 3-as villamossal szoktam közlekedni. Mivel a III. kerületben lakom nekem a 34+32 tökéletes párosítás az Örsig, szint háztól házig. :D

A XIII. elég nagy kerület, így simán lehet, hogy neked az M2+M3 éri meg (pl Váci út).

A vonatot amúgy nem ajánlom, ha nem muszáj.


A XVI. kerületben jelenleg panelban laksz? Mert ha nem én erősen gondolkodnék, hogy onnan megéri-e az Örsre költözni... Nekem kedvenc pesti kerületem a XVI. kerület. Az utóbbi években sokszor jártam arrafelé, gyakorlatilag besétáltam az egészet. És a tömegközlekedése is nagyon jó.

A XVIII. kerületből M3-mal érdemes a XIII.-ba menni (182, 184, 282E, 284E, 254E, stb) járatokkal nagyon jól megközelíthető. Tény hogy akkor is elég messze van. De én azt mondom, ha teheted menj jólevegőjű környékre, s ezért én nem lőném ki a XVIII-at sem. Illetve ott van még a XVII., mint szintén nem annyira drága kerület.

2019. dec. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt tudnék lakást: [link]


Amennyiben nem tudjátok megnyitni, akkor így írjátok be: Kerepesi út 78.


Sokat segítetek a kommentjeitekkel, mert nagy dilemmában vagyok.


Egyébként igen, most panelban élek, de elég zajos, mert kisgyerekes család lakik fölöttünk, és egész nap dobog a plafon. Nem elviselhető, mert amúgy imádom a panelt, főleg télen a jó távfűtés miatt.


Köszi a választ!

2019. dec. 3. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Én biztos, hogy azonnal lecsapnék rá, ez egy jó hely. (és még véletlenül sem az Örs vezér tér!)

Függetlenül attól, hogyha napközben a munkahelyeden vagy, az Örs is főnyeremény, annyira a város központi, meghatározó része.

2019. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez bútorozott lenne? Mert ha igen, akkor azért lényegesen egyszerűbb az esetleges tovaköltözés, ha mégse jönne be. Amúgy ha a Kerepesire néz, akkor azért zajos, és a levegője se a legjobb. Közlekedésileg kíváló kétségtelen.
2019. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Részben bútorozott, de az amúgy is van.


Egyszer néztem eddig még meg csak a lakást, még laknak benne.


Nem tudom, hogy mennyire zajos és büdös. 2. emeleten van ennyit tudok még mondani.


Szerződéssel kiadó, szóval ha leteszem mellé a voksot, akkor muszáj letölteni, bármilyen is lesz.


Viszont örülök, hogyha azt mondjátok, hogy viszonylag jó helyen van.

2019. dec. 3. 13:01
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem rossz hely. Az Örs környéke tényleg egy nagy városközpont, jó közlekedéssel. Amúgy ez nem panel, hanem úgynevezett téglablokk épület. Az 1950-es években építették tömegével még a panel korszak előtt.

[link]

2019. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki írt! Nagyon rendesek vagytok, sokat segítetek a döntés meghozatalában.
2019. dec. 3. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a XIII.-ba mész dolgozni, vagy még csak terv?
2019. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!