Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egészségügyi okokra hivatkozva...

Egészségügyi okokra hivatkozva albérletből 1 éves szerződésnél ki lehet valahogy költözni? Van erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés

Az egész lakás nagyon súlyosan penészedik (hiába szellőztetünk naponta, hiába vannak párátlanítóink) és nekem emiatt asztma jellegű tüneteim vannak, sokat köhögök, kapar a torkom. (Egy gyerekkori szobámban is a penész okozta ezeket a tüneteket).

A lakásból 1 éves szerződés miatt nem költözhetnénk ki, de én emiatt mindenképp ki akarok, viszont mivel nem tehetek erről és engem ilyen súlyos penészedésről nem is tájékoztattak, van valamilyen jogszabály arra, hogy én felmondhatom a bérleti szerződést emiatt, úgy hogy visszakapom a kaukciót?

200 ezer forintos kaukcióról van szó, így azt nem akarom veszni hagyni.



2019. dec. 9. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem felel meg a lakás lakás céljára, tehát a bérbeadó szegett szerződést, természetesen kiköltözhetsz azonnali hatállyal.
2019. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

mióta vagy ott?

szellőztetsz eleget?

2019. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha a szerződéskötés előtt nem hívta fel a figyelmet a penészesedésre, akkor jogosan kifogásoljátok és mondtok fel.

Ilyenkor a kaució is visszajár, mert meg lettetek tévesztve, ti egy lakható, száraz lakásra szerződtetek.

2019. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fél éve, napi legalább fél óra szellőztetés plusz két párátlanító is van.
2019. dec. 10. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

a tökömért pontoztatok le!


ha nem használja rendeltetésszerűen, akkor lehet, hogy miatta van a penészedés és akkor még neki kell megfizetni az okozott kárt!

2019. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha nem hajlandó a kaukciót visszafizetni hova tudok fordulni?
2019. dec. 10. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A Kaukciós Hivatalhoz.
2019. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

#6

Csak polgári peres eljárással tudod érvényesíteni az igényed, ha az bizonyíthatóan megalapozott.

2019. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

6: Átadsz neki személyesen egy levelet, vagy elküldöd tértivevénnyel, amiben leírod, amit szóban is elmondtál. Erre és erre a paragrafusra hivatkozva kéred 15 napon belül ide és ide a kauciót, melynek összege X Ft, ellenkező esetben fizetési meghagyást indítasz közjegyzőnél.

Jó esetben ez elég neki és fizet.

Ha nem fizet, akkor hosszabb macera, akkor elindítod a FMH eljárást közjegyzőnél. Ha arra se fizet, akkor per folyamén tudod csak megszerezni, de nálad van a bizonyítás terhe, hogy neked jár az összeg. Tehát előbb készülj fel erre, hogy bíróságon megálljon a követelésed.

De a levelet és az FMH-t érdemes megpróbálni anélkül is, mert bejöhet.

2019. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké hogy erre meg erre a paragrafusra hivatkozva, de melyik az? Mert én nem találtam semmilyen hasonló paragrafust, jogszabályt sem. :/
2019. dec. 13. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!