Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek adhatnak ki lakást?

Kinek adhatnak ki lakást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy van e valami jogszabály arra hogy kinek adhatnak ki albérletet pl csak a 18 életévét betöltött vagy hasonlók

Esetleg egy 16 éves gyerek is bérelhet lakást ha mondjuk van munkája



2018. nov. 5. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülővel kell szerződni, mert a kiskorúért minden szempontból ő felel. Anyagilag is.
2018. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Egy 16 evesnek nemigen van akkora keresete hogy beleferjen egy szoba, nemhogy sajat alberlet. Mar ha egyaltalan jobb munkahalye van mint valami szezon diakmelo.
2018. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt nem írhat alá szerződést önállóan, úgyhogy max feketén kap lakást.
2018. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az nem jár fizetési kötelezettséggel, a lakás bérlete meg igen, és ez az, amit kiskorú személytöl nem lehet követelni.
2018. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
5: És melyik jogszabályban van ez? Mert az is egy adásvételi szerződés, hogy bemész a közértben és kérsz egy liter tejet, vagy beiratkozol egy angol nyelvtanfolyamra, vagy rendelsz egy hajfestést, és ezeket nap mint nap megteszik még 14 év alatti gyerekek is önállóan - én rendszeresen megtettem.
2018. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai beiratkozáshoz kell a szülő (törvényes képviselő) aláírása.

A személyi igazolvány meg nem szerződés, az aláírás azért szerepel rajta, mert azzal beazonosítható vagy. Ha kicsit modernebb világban élnénk, aláírás helyett lehetne rámancsolt ujjlenyomat is. A lényeg, hogy egyedi azonosító.


Amúgy a kamasz gyerek 12 ill 14 éves kortól (változó jogkörrel) korlátozottan cselekvőképes. Azaz bizonyos dolgokban hozhat egyedül döntést (például vehet egy liter tejet), másokban továbbra is kell a tk. aláírása. Példának okáért dolgozni sem dolgozhat a szülő engedélye, aláírása nélkül, legalábbis mikor én voltam kamasz, még kellett. :)

2018. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

"Iskolai beiratkozáshoz kell a szülő (törvényes képviselő) aláírása."


Nem kell.

Több tucat helyen fizettem be saját magamat.

8 éves koromtól egyedül intéztem minden iskolai dolgomat.

Magántanárnál, magániskolában nincsen semmi ilyen, odaadod a pénzt és megkapod a tanórát/bérletet, stb.

2018. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

7: Szóval melyik jogszabályra hivatkozol?

Igen, munkához 16-18 éves korig kell a szülő beleegyezése, 16 év alatt pedig nem szabad dolgozni. De a munkavállalás nem polgárjogi (adásvételi) szerződés, hanem munkajogi.

2018. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%

7: "A személyi igazolvány meg nem szerződés"

Dehogynem. Bár az inkább az anyakönyvi kivonat. Arra szerződsz, hogy az állam tulajdona vagy.

Példának okáért akinek nincsen anyakönyvi kivonata, azt nem veszi el az állam a szülőtől, ha az nem teljesíti az állam által előírt kötelezettséget, pl. nem oltatja be, nem iratja óvodába, stb.

2018. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

9 Tessék, ha annyira jogszabályt akarsz, kikerestem neked - bár kíváncsi vagyok, hogy intéztél te bármit 8 évesen önállóan, hogyha a fél perces google keresés is gondot jelent. :-)


"2:12. § [A korlátozottan cselekvőképes kiskorú jognyilatkozata]

(1) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú jognyilatkozatának érvényességéhez - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges. Ha a korlátozottan cselekvőképes kiskorú cselekvőképessé válik, maga dönt függő jognyilatkozatainak érvényességéről.

(2) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül

a) tehet olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja;

b) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket;

c) rendelkezhet munkával szerzett jövedelmével, annak erejéig kötelezettséget vállalhat;

d) köthet olyan szerződéseket, amelyekkel kizárólag előnyt szerez; és

e) ajándékozhat a szokásos mértékben."


Itt maximum a c) pont lehetne a kiskapu, hiszen a saját jövedelmével rendelkezhet, tehát ha szülői engedéllyel dolgozik, akkor _elvileg_ lakásra is fordíthatná. Viszont a lakhatás egy speciális helyzet.


"4:146. § [A kiskorú jogállása; a szülői felügyeleti jogok és kötelezettségek]

(1) A kiskorú gyermek szülői felügyelet vagy gyámság alatt áll.

(2) A szülői felügyelet a kiskorú gyermek neve meghatározásának, gondozásának, nevelésének, tartózkodási helye meghatározásának, vagyona kezelésének, törvényes képviseletének jogát és kötelességét, a gyámnevezésnek és a gyámságból való kizárásnak a jogát foglalja magában."


Vagyis, a szülő határoz a nem nagykorú gyermek lakóhelyéről. Vagyis, szülői engedély kell ahhoz, hogy a gyerek albérletet vegyen ki, és életvitelszerűen ott éljen.

2018. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!