Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Te tulajként bedarálnád ebben...

Te tulajként bedarálnád ebben az esetben a kauciót?

Figyelt kérdés
A szerződésben benne volt, hogy ha hamarabb felmondják a szerződést, mint egy év, akkor a kaució (200.000Ft) visszajár. Fél éve vannak itt, egy pár. A lány fizette ki a kauciót, mert a srácnak nem volt megtakarított pénze, mert épp akkor kezdett el dolgozni. Viszont most szakítanak, mert a srác átvágta a lányt. Most szerződés szerint nekem járna a 200.000Ft, de a lány elég szorult helyzetben van, mert most egyetemista és nincs nagy bevétele. Ti hogy reagálnátok?
2020. jan. 6. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Jog vagy erkölcs szerint ? Okoztak kárt van tartozás ?
2020. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a kaució (200.000Ft) visszajár"


Nem fordítva?


"Viszont most szakítanak, mert a srác átvágta a lányt. "


És? Mi van a bérléssel?

2020. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, a kaució nálam marad.

Kárt nem okoztak. Inkább erkökcsileg kérdezem. Jogilag tudom, hogy engem illet.

2020. jan. 6. 13:23
 4/21 A kérdező kommentje:
El akarnak költözni mindketten, mert a srác eleve ebben a városban él, visszamegy szüleihez, a lány meg kokiba, mert egyedül nem tudja fizetni.
2020. jan. 6. 13:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon jó fej akarsz lenni, akkor ami marad a végleges elszámolás után (számlák stb), akkor azt felezd el és add vissza a lánynak, bár nem vagy rá köteles!
2020. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Téged illet, a lánynak a fiúval kell lerendeznie, a fiútól jár neki az otthagyott kaució fele.
2020. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Én elszámolnám a kauciót a lánnyal. Csak akkor tartanék vissza a kaucióból, ha kárt okoztak, vagy tartozásuk lenne. A többit visszaadnám a csajnak. Hidd el, hamar találsz másik bérlőt, téged anyagi kár nem ért
2020. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Add vissza neki a felét, a helyzetét mérlegelve.
2020. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Fél, max. egy havi díjat megtartanék, a többit visszaadnám.
2020. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%
Bennem fel sem merülne hogy mi a helyes . Hasonló eset amikor igazoltat a yard szabálytalanság miatt / nincs nálad valami vagy lejárt egyik okiratod és hivatalosan megvághatnak de rajtuk áll ....
2020. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!