Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt jármű eladásánál...

Használt jármű eladásánál tulajként minden hibáról tudnom kellene?

Figyelt kérdés
Nem történt ilyesmi, csak a példa kedvéért mondom: Eladok egy használt autót, motort, és a vevő alatt 2 nap múlva beáll a fék, kikönyököl a hajtókar, vagy széthullik a váltó. Jogosan reklamál, ha én nem tudtam a hibáról, és szerelő sem vagyok? És ha balesetet okoz/szenved?

2019. okt. 11. 09:02
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
Kicsit tul van már spilázva itthon ez a hasznalt autó eladás!neked eladóként tájékoztatnod KELL a vevőt az autó jelenlegi ismert hibáiról .......után ha megveszi es baj van,akkor neki kell bizonyítania azt higy rejtett hibáról van szó,azaz a probléma már a vásárlásnál fenn állt!Az pl hogy a vevő vétel után nyél gázon hajtott vele haza azt mint írod kikönyökölt a hajtójkar nyilván nem rejtett hiba!
2019. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, az ismert hibákról kell tájékoztatnod, nem hallgathatsz el hibát. Ezeket a hibákat pedig a saját érdekedben rá kell írni az adásvételire.

Az olyan hibák esetén, amiket egy laikus tulajdonos nem ismerhet fel előre érvényesek a szavatossági és jótállási szabályok. Ezeket el tudod olvasni a neten

2019. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A baj az, hogy Magyarországon az emberek azt várják a 10+ éves autóktól, hogy azok gyári állapotban vannak.

Ez szinte soha nincs így. Egy 10+ éves autóban már az alkatrészek ki vannak kopva, el vannak öregedve. Időzített bomba, hogy mi mikor hal meg. Van, ami előre látható, de a legtöbb hiba nem.


Persze ott a másik oldal, hogy azokat az autókat, amik még csoda, hogy beindulnak, patika állapotúként árulják.

2019. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fel kell ajánlani a szerződésben hogy vigyék el veled átnézésre amit kifizetnek és rögziteni az eredmenyt vagy az elutasítást . Friss vizsgát tegyél rá ez okirat ha gond van perelje a vizsgaállomást .
2020. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!