Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek van értelme 21...

Corvin Ákos kérdése:

Szerintetek van értelme 21 évesen elköltöznöm otthonról?

Figyelt kérdés
Lényegében már régóta gondolkodok az önállósodáson, de most már egyetem mellett van is olyan munkám, amiből el tudnám tartani magam. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek van-e értelme albérletbe költöznöm (gondolkodtam nagyobb lakásban haverral együtt vagy kisebb egyedül/jövőben esetleg barátnő), vagy inkább várjak, amíg szükséges is elköltöznöm (lásd családalapítás stb.) és addig félre rakni?

2020. jan. 12. 21:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és Szegeden, ha ez számít :)
2020. jan. 12. 21:49
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem, ha kijössz a szüleiddel, akkor ne költözz el, inkább rakd félre a pénzt.
2020. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha te magad szeretnél külön költözni, ha te vágysz rá akkor csináld.

Ha nem, ha kényelmesebb és/vagy praktikusabb egyenlőre otthon maradni, akkor maradj.

Csak azért ne menj külön, hogy elmondhasd hogy külön vagy.

Én inkább gyűjteném a pénzt otthon a helyedben.

2020. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha önállósodni akarsz - föleg lelkileg -, akkor mindenképpen költözz el. A szülöknél sosem leszel önálló, mert nem vagy rákényszerítve!
2020. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat eddig :D. Igazából a szüleimmel nincsen semmi bajom és nem is vagyok rákényszerülve, hogy elköltözzek. Már lassan egy éve keményen gyűjtöttem pénzt saját kocsira, és csak most gondoltam bele, hogy akár kocsi helyett lakásban is gondolkodhatnék. Egy saját lakásra úgysem elég, meg fölösleges teher lenne még, de albérletre futná, innen jött az ötlet
2020. jan. 12. 22:15
 6/14 anonim válasza:
Előbb-utóbb csak jó lenne saját lakás (pláne ha család lesz). Albérlet mellett össze tudsz gyűjteni önerőre? Az albérlet tényleg csak addig oké amíg nem a családalapítás a terv. Ha igen, akkor költözz el, ha úgy jobb neked.
2020. jan. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Albérlet mellett még lakásra gyűjteni? Erre csekély az esély. Komoly összegekről beszélünk. Amennyiben saját lakás a célod, érdemes otthon maradni.
2020. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Az albérlet az ablakon kidobált pénz.

Csak akkor, ha muszáj.

2020. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Az albérlet az ablakon kidobált pénz. Viszont az önállóságot nem lehet forintosítani. Tetszik, vagy sem, amíg az ősökkel laksz, sohasem leszel felnőtt.
2020. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

„Tetszik, vagy sem, amíg az ősökkel laksz, sohasem leszel felnőtt.”


Több olyan albérletben lakó embert is ismerek, akik hazaviszik a szennyest mosatni. Nem gondolnám, hogy ez az önállóság csimborasszója.

2020. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!