Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudom visszakapni a...

Hogy tudom visszakapni a cuccaimat? Lenne értelme kihívni a rendőröket?

Figyelt kérdés

Laktam egy helyen X hónapig, ahol valójában nem mint albérlő laktam hanem mint haver. Értsd nem írtam semmi papírt, viszont most visszamenőleg ki akarják velem fizettetni, de nyilván lehetetlen egyben kifizetni ezt. Viszont így jogilag nekem közöm nincs hozzá, haveri alapon fizettem ha tudtam.


Most suli véget ért hazamentem, erre megfenyegettek hogyha nem fizetek akkor elveszik a cuccaimat, ott vannak a tankönyveim, a bizonyítványom, a számítógépem stb. - Kicsit bonyolult lenne leírni miért hagytam mindent ott, úgy volt hogy visszamegyek.. -


Lényegében azt be tudnám bizonyítani a kiérkező rendőröknek hogy a gép az én tulajdonom, illetve a bizonyítványt a ruhákat is akkor a rendőrök követelhetik tőlünk hogy adják ki a cuccaimat?


Nekem is ciki az egész de mi mást ötletem lenne.


2019. júl. 21. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem inkább cuccolj el.
2019. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt akarok de nem adják oda a cuccaimat... :D
2019. júl. 21. 09:22
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

A rendőr házkutatási nélkül nem mehet be a másik lakásba, szóval olyan nincs, hogy te odahívod a rendőrt, ő meg biztosít téged amíg összeszeded a cuccaid majd kikisér az ajtón.


Ilyen esetben a rendőrségre kell menni feljelenteni az illetőt, nagyon más lehetőséget nem látok. Illetve előtte bekapcsolnám a hívásrögzítőt és felhívnám az illetőt azzal, hogy vagy visszaadja a cuccaimat vagy feljelentést teszek. Ez alatt a beszélgetés alatt valószínűleg úgyis elmond egy-két olyan dolgot ami később majd jól jöhet a bíróságon, ha pedig nem akkor még mindig ugyanott vagy.


Tegyél feljelentést.

2019. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Ja,hogy már el.is loptak. Értem. Csináld azt,amit a #3-as mondott.
2019. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De bizonyítani tudom hogy az én cuccom, és ezzel zsarolnak, tényleg ennyire nem tud semmit tenni a rendőrség? Nem azt kell biztosítani hogy normálisan pakoljak, mert az meglesz. Csak ha odaállnak akkor nem fogom leütni őket.
2019. júl. 21. 09:36
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Nyugodtan hívd ki őket ha odamész a cuccaidért, lehet már a látványuktól összexarják magukat, és elviheted a dolgaidat. Egy próbát megér!
2019. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát minket tuti beengednek a lakásba ha odamegyünk, de ha kihívjuk akkor jó lenne vinni őket, így is elég komoly út lesz meg van 20 ezer csak a benzin.
2019. júl. 21. 09:58
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Mond meg nekik hogy feljelented őket hogy ellopták a cuccaidat, és hogy zsarolnak, pénzt kérnek érte.

Vagy mond hogy kifizeted de feljelented őket feketén kiadott albérletért, mert gondolom adózni nem akarnak.

2019. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Rossz hírt kell közölnöm.Sajnos ingyen lakni sehol sem lehet

Peres eljárásban sem leszel nyerő.

Ha egyben nem is tudod kiegyenliteni a számlát,valamilyen egyezségre kell jutnotok .Örülj inkább ,hogy eddig volt szállásod,és előbb már nem küldtek el .

Próbálj inkább szerénységet tanusitani,és nem fenyegetőzni,hisz nem te voltál a tulaj .A szép szó többet ér.

Nem segítő,inkább felhergelő válaszokat kaptál .

KIváncsi lennék,ha válaszadók ingatlanjában laktál volna ,akkor is ez lenne a válaszuk ???

Nagyon kétlem én ezt.Már számolnák a kamatokat is .

2019. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

"Lényegében azt be tudnám bizonyítani a kiérkező rendőröknek hogy a gép az én tulajdonom, illetve a bizonyítványt a ruhákat is akkor a rendőrök követelhetik tőlünk hogy adják ki a cuccaimat"

Nem.

Birói végzés, házkutatás, bizonyíték lefoglalása elszállítása mint bizonyonyiték. Bemész meghallgatásra és akkor igazolod hogy a tied. Röpke fél, egy év mire lezajlik. Úgy hogy laktál, fizess.

2019. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!