Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kezdjen így saját...

Hogyan kezdjen így saját életet az ember?

Figyelt kérdés
Végzős egyetemistaként tapasztalom, hogy egyszerűen hiába szeretne az ember saját lábra állni, nem lehet. Pályakezdőként ha nettó 200-at hazavisz valaki, az már jónak számít. Mivel még egy valamire való egyszobás lakás bérleti díja is 150 fele kezdődik Budapesten egy viszonylag elérhetőbb környéken + az egyéb költségek, gyakorlatilag szülői segítség nélkül nem lehet megélni. A saját lakás meg még lehetetlenebb dolog, mert egyik bank sem adna hitelt a diákmunkákból meg gyakornokoskodásból összeharácsolt kis megtakarításomra, meg a minimális jövedelemre. Szerintem itt a legnagyobb baj, hogy a fizetések a béka segge alatt vannak, az ingatlanárak meg mennek az egekbe, ahogy szinte mindennek az ára.
2020. jan. 21. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem diplomával azért többet fogsz kapni, de ha mégse, akkor menj le Pest megyébe valahová.

Másrészt pályakezdőknek sehol nem fizetnek jól.

Majd nő a fizetésed.

2020. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Esete válogatja!

Konkrétan ismerek egy fiatal egy éve egyetemet végzett párt, akik albérleten laknak, minden kiadásaikat saját keresetükből fizetik, jól keresnek (tanulmányaik idején is dolgoztak) és lakást akarnak vásárolni. Tudom, nem ez a többség, de van ilyen is.

2020. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt konkrét szülői, nagyszülői, testvéri és ingatlanháttér ismerete nélkül nem lehet megválaszolni, csak nagy általánosságban tippeket mondani.


Nem kell akkora lakást bérelni rögtön, ami triplája a mostani otthoni életterednek, nem tudom, mekkora a szobád, de ha pl. 18 nm, az már nagy.

Most ha különmész az minőségi ugrás önmagában, talán lehet picit kisebb is az a szoba, mondjuk 14 nm szoba, fsz, konyha, előszoba, az 20-25 nm. Ekkora lakást pedig nem 150-ért, de talán még 70-ért is tudsz bérelni, tehát a lakhatás 100-ból megvan kompletten télen is, ebben biztosítás, előfizetések, talán a BKK-bérlet is benne van.


Igaz ez lakrészbérlésre is (saját szoba saját fürdővel).


Ha meg vidéki vagy és ezért tudtak nagy házat venni a szüleid és nagyobb most ott az élettered, mint amivel az előbb példálóztam, akkor ott is kell maradni a közelben, és akkor ugyanannyiból nagyobbat tudsz bérelni.

2020. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Buta kèrdès sokadjára. Az albit a pároddal vedd ki, 2x200-150, 250-ből gazdálkodhattok, abból lehet fèlretenni. Ha nincs párod, bèrelj szobát. Aztán a KEZDŐ fizetès nőni fog.


Ne rinyálj. Mindenkinek nehèz.

2020. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem is értem, hogy miért nem jár a diploma mellé -alanyi jogon- egy lakás meg egy Mercedes??!

Borzsztóaik ezek az állapotok...

2020. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

nagyon ritka az, hogy valaki diploma után azonnal saját lábra tud állni.

egy ideig haverokkal lakhatsz még.

ha rögtön egyedül laknál, akkor ahhoz már előtte suli alatt dolgozni kell a szakmádban. és akkor már nem kezdő fizud lesz az elején sem.

2020. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Gondold el milyen nehéz volt régen is mikor pályakezdőként elkezdtem dolgozni 25000 volt a fizum, egy lakás meg került 6-8 millába...aztán mikor volt tapasztalat kerestem másik munkát. Ott már 40000 körül volt a zseton, aztán megint tovább már 60ezerért stb. Persze én nem akartam az első fizetésemből lakást venni...
2020. jan. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként nem egy lakást béreltem, hanem egy szobát... 4szobás lakásban 40.000ret fizettem a szobáért. 2009-2014 között.

Ma meg mar sajátban lakom Gazdagréten.

Informatikai mérnök, hálózatokra specifikálva.

2020. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Albérletet fizetni és lakásra gyűjteni nem megy!

Ezért egyre gyakoribb, hogy a fiatal marad 25-28-30 éves koráig a szülőkkel, (max. kollégium) közben gyűjt önrészre és hitelre megveszi amire futja.

Persze nem ártana tudomásul venni, hogy az ország nem csak Budapestből áll, mert akkor nagyjából soha nem lesz semmije!

2020. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Kell hozzá türelem és kitartó munka
2020. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!