Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kezdjen így saját...

Hogyan kezdjen így saját életet az ember?

Figyelt kérdés
Végzős egyetemistaként tapasztalom, hogy egyszerűen hiába szeretne az ember saját lábra állni, nem lehet. Pályakezdőként ha nettó 200-at hazavisz valaki, az már jónak számít. Mivel még egy valamire való egyszobás lakás bérleti díja is 150 fele kezdődik Budapesten egy viszonylag elérhetőbb környéken + az egyéb költségek, gyakorlatilag szülői segítség nélkül nem lehet megélni. A saját lakás meg még lehetetlenebb dolog, mert egyik bank sem adna hitelt a diákmunkákból meg gyakornokoskodásból összeharácsolt kis megtakarításomra, meg a minimális jövedelemre. Szerintem itt a legnagyobb baj, hogy a fizetések a béka segge alatt vannak, az ingatlanárak meg mennek az egekbe, ahogy szinte mindennek az ára.
2020. jan. 21. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a való életben. Bár van az a mondás, hogy merjünk nagyot álmodni, de azért egészítsük ki azzal, hogy ameddig a takarónk ér, legalábbis jelenleg. Tehát, ha te most vagy végzős egyetemista, pályakezdő, akkor ne hidd azt, hogy instant minden úgy van ahogy te azt gondolod.


Senki nem mondta, hogy egyedül kell saját lábra állni, meg nem is várja el senki. Vagy a barátaikkal oldják meg az emberek ilyen esetben, vagy a párjukkal. Ha nincs senki, és szűkösebb a keret, akkor vagy szoba, vagy valami nagyon olcsó lakás. Vagy nem Budapest.


Csak azzal tudsz főzni, amid van. Ez az ameddig a takaród ér rész. De ez nem egyenlő azzal, hogy bele kell törődni ebbe, és megelégedni, hanem célokat kitűzni, és menni felé. Ez meg a merjünk nagyot álmodni.


Tehát a jelenlegi képességeidhez, körülményeidhez, lehetőségeidhez mérten kell gondolkodnod, és nem azzal, ami még nincs, de már most akarod, hogy legyen.


Sok sikert!

2020. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"De ez nem egyenlő azzal, hogy bele kell törődni ebbe, és megelégedni, hanem célokat kitűzni, és menni felé. Ez meg a merjünk nagyot álmodni."


Sokan pont ezzel cseszik el... túl nagy célt tűznek ki maguknak, és csak arra figyelnek, emiatt nem latják a lépcsőfokokat és folyton pofara esnek... ebből lesznek azok a kezdetben nagyot mondó 20 évesek, akik 30 évesen egy kocsmában ülve még ugyan úgy előadják a nagy álmaikat, de még mindig mamahotelben élnek, 40 evesen meg az álmok mar tenyleg csak vágyálmok és csak a kocsma marad... es szajkózzak, mik lehettek volna, ha nem lenne a teljes vilag ellenük... valójában meg mindig csak álmodoztak, ahelyett, hogy éltek volna és megmásszák a szamárlétrát... sajnos a gyerekkori barátaim 90%-a ilyen.

2020. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mikor felköltöztem pestre, munkásszallóba, en voltam a legnagyobb hülye a világon... mikor kimentem minimálbérért mosogatni Londonba, en voltam a legnagyobb hülye mindenki szemében... mikor munka mellett nekiálltam tanulni Londonban, én voltam a hülye, hogy 28 évesen elvesztegetek 4-5evet "tanulással" es úgysem fognak alkalmazni mert Londonban en csak egy hontalan magyar vagyok...

Mikor rájöttem, hogy nem ez az utam, és 32évesen fél évvel diploma előtt kimentem egy asztalos céghez egy kinti haver segitségével az eredeti szakmámban dolgozni, amit aklor már 15 éve nem műveltem, én voltam a legnagyobb hülye a világon...

Bermudákon segédmunkáskodtam...

Mikor 4ev szakmai tapasztalattal saját céget akartam alapítani Londonban, kitaláljátok? En voltam a legnagyobb hülye a világon...

Most, hogy 40 évesen infiniti q50 el járok, es keresem azt a balatoni telket, ahol a következő 10 évben fel szeretném építeni azt a passzív házat, amiben majd idős éveimet tengetem... most minden régi haver szerint nekem minden az "ölembe hullott"...

Ők eközben mit csináltak? Székesfehérvár palotavárosban, jártak a petz nevű kocsmába, és minden nap tervezgették a hatalmas világmegváltó céljaikat...

Ne saját lakást akarj... hanem vedd a nyakadba a világot és élj...

2020. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!