Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Alberletet Pesten lehet...

Alberletet Pesten lehet valahol talalni kaucio nelkul?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 19:04
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
73%
A Maglódi úti munkásszállón találsz ilyet. A Facebook-oldalukon is hirdetik. 69000 Ft/ hó, nincs kaució és plusz rezsiköltség. Azt nem tudom, hány ágyas szobában, de meg kell őket kérdezni. Nemrég lett felújítva. Többször szálltam meg ott,szerintem jó hely.
2020. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem megyek munkaszszallora...
2020. febr. 23. 18:46
 13/23 anonim ***** válasza:

Szoba bérlésen gondolkodtál? Kb. 70e/hó (50+20 rezsi).

Nem tudok olyat aki 140 alatt keres Budapesten. A maradékból meg lehet élni. A kaució sok szobára 1 havi. 100-120ból tudsz már kölözni.

2020. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Meton ***** válasza:
21%

Alkudni kell, azt mindig lehet. Ha több hónapot előre kifizetsz, akkor esetleg kevesebbre is lealkudhatod a kauciót. Van, aki egy évre előre kifizeti, ilyenkor például érdemes alkudni.

Ha pedig nincs pénzed, akkor menj be a bankba és kérj hitelt. Ne csinálj ebből túl nagy problémát. Esetleg gondolkozz el egy Pest közeli faluban, hogy albit vegyél ki, azok általában valamivel olcsóbbak.

2020. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval nem értek egyet. Egy évet semmiképp ne fizess előre, legfeljebb 3-4 hónapot. Ha eladja a lakást, csak a huzavona menne hogy mit és hogyan...

Meg aztán ahhoz a tulajnak is kéne adnia valami pluszt vagy hitelesítést, hogy a leendő bérlő annyira megbízzon benne, hogy egy évre hitelezi a bérleti díjat. Gyakorlatilag ingyen kölcsön lenne ez a bérbeadó felé. Ilyen legfeljebb csak a mesében van. Legyenek megelégedve a bérbeadók azzal, ha kifognak egy tisztességes bérlőt. Nemhogy előre hitelezni, meg még mit nem...

2020. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ha nem jut kauciora, majd jut eves berleti dijra?
2020. febr. 26. 21:04
 17/23 Meton ***** válasza:
0%

Azért, mert nagyon egyszerűen gondolkodtok, nem vagytok gyakorlatiasak. Sajnos a kérdező nagyon nincs tisztában a dolgok működésével. Mindennek meg kell fizetni az árát, ingyen nem adnak semmit. Alkudni lehet, néha elég sokat. De fizetni akkor is kell, ha ezt nem fogadja el, akkor csak feleslegesen fárasztja magát, mert senki sem fog szóba állni vele. Vagy ami még rosszabb, hogy a végén minden sokkal többe kerül.

Tehát ott tartottunk, hogy be kell menni a bankba hitelért. Teljesen normális dolog, hogy valakinek nincs kéznél több százezer forintja. Ezért vannak a bankok. Tisztességes kamatra adnak annyi pénzt, amennyire szüksége van.

Akkor jön a matek, már ahogy én gondolom. Mondjuk felvesz 300 ezret, ebből kicsengeti a kauciót. De ha felvesz egyévi lakbérnek megfelelő összeget, akkor van esély alkudni. Ha sikerül nullára alkudni a kauciót, akkor a kamat máris megtérült, ha egy évre fizeti a hitelt. Gyakorlatilag ugyanaz, mintha bérleti díjat fizetne, csak egy évig ugyanazt az összeget a banknak fizeti. Ez persze csak ötlet, én inkább kifizetném a kauciót.

2020. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs pénzed kaucióra akkor havi bérleti díjra is kétséges honnan lesz. Én se adnék ki így.
2020. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Megis honnan? Van fix munkahelyem, meg munkaltotai igazolasom is van, hogy keresek eleget es eleg ideje.
2020. márc. 6. 10:07
 20/23 anonim ***** válasza:
Napidíjast Airbnb-n.
2020. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!