Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti a havi kb.150 ezer forintot...

Ti a havi kb.150 ezer forintotokból kifizetnétek ennyit?

Figyelt kérdés
Suliba járok, mellette dolgozom, és ennyit keresek. Húsz éves vagyok, itthon is besegítek, de anyuval nem jó a viszony (iszik). Lehetőségem van elköltözni, havi 50 ezer az albérlet+kb. 15-20 ezer a rezsi. Ennek fényében maradna havi kb. 80 000 forintom minden egyébre. Ti bevállalnátok ezt? Maradhatok itthon is, csak mikor anyám iszik, gyakori a veszekedés. Mindazonáltal egyébként sem vagyok sokat itthon, mert folyton vagy dolgozom, vagy iskolában vagyok.

2020. márc. 3. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

En gyereket is neveltem ennél sokkal rosszabb anyagi körülmények között, te egyedül vagy...

Döntsd el mit akarsz, aztan nőjj fel a feladathoz ennyi...

2020. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Tedd félre 1évig azt amit albérletre költenéd. 1millával a zsebedben már könnyebb lesz dönteni + nem élesben derül ki hogy nem elég a zseton.
2020. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, koliba mennék. Vagy a csajomhoz, ha neki kevesebb is elég.
2020. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
50-ezer az albérlet, 20-ezer a rezsi (villany, víz, fűtés, mobil, tv, internet - lehetetlen, hogy ilyen alacsony). Eddig 70-ezer. Hol az étkezés, ruha, lábbeli stb.? 80-ezret így nem tehetsz félre havonta.
2020. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy az a pénzem marad minden egyébre. :)
2020. márc. 4. 03:54
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Bőven elég lehet minden egyébre, de fel kell nőni a feladathoz, és nem fogsz kiskirályként élni.
2020. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha úgysem vagy sokat otthon, akkor inkább takarékoskodj. Később jòl fog jönni.

80000 egyébként elég lehet, ha te főzöl, vagy májason élsz, és nem költesz sokat szòrakozásra.

2020. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os, felteszem, te voltál az első válaszoló is. Igen, felfogtam, hogy fel kell nőnöm a feladathoz, meg minden, kár, hogy egyébként semmit sem tudsz rólam. Szerintem a húszévesek többségének szerencséjükre még pont nem kell "felnőniük", nyugodtan foglalkozhatnak sulival, bulival meg piálással.
2020. márc. 5. 00:47
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Félreértesz... nem negatív ertelemben használtam a felnőni kifejezést...

Ha külön költözöl, és van egy adott összeged havonta amiből gazdálkodnod kell, főleg ha esetleg segítséges sincs, nekem nem volt...

Akkor óhatattlanul is fogsz hibázni, fogsz felelőtlen döntéseket hozni, és bizony lesz olyan, hogy 15.-en vakargatod a fejed búbját, hogy na igen, fél hónap se telt el, de elfogyott a pénz... ezen mind átmegyünk az önállósodás elején, legyen az ember 18 eves, vagy 38.. ilyenkor bizony fel kell nőnöd a feladathoz.. meg kell tanulnod a helyzetet... sokszor teljesen át kell szabnod az életedet, időbeosztásodat, étrendedet, mint ahogyan azt szeretnéd, vagy ahogy az kényelmes lenne..

Én úgy, hogy minden nap főzök 2 személyre, lazan kijövök csak kajára havi 60-70ből, de ezt is meg kell tanulni, hogy mikor mit érdemes venni, mikor mit kell főzni, mi az időbeosztásod, mi hogy áll el... a gyerek kap szinte minden hónapban valami új ruhát, én meg turkesztánból öltözködöm évek óta. Neked szerencséd van, még egyedül vagy, nyílvan kényelmesebb így önállósodást tanulni.

Ha elbizonytalanodsz, gondolj arra vannaknolyanok, akik súlyosan a létminimum alatt keresnek, mégis megélnek valahogy hónapról hónapra.

2020. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a te korodban hasznot is lehet húzni belőle, egyik legjobb haverom albérletben lakott már 19 evesen, az ő szülei is alkeszok voltak, havonta 2* tartottunk az albiban házibulit, olyankor előfordult, hogy 15-20an is ott voltunk a kecóban, néhány bitang drága buli után úgy döntöttünk, mindenkinek kell hoznia piát +2500 a belépő... havi 2 házibuli kitermelte az akkori albija árát... tény, 2004 körül még olcsóbb volt.
2020. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!