Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kifizetnétek a lefoglalózott...

Kifizetnétek a lefoglalózott ingatlan teljes vételárát 2-3 héttel korábban, mint az adás-vételi szerződésben van?

Figyelt kérdés

KP-s vevő vagyok. Ügyvéd előtt megkötöttük az adás-vételi szerződést és odaadtuk a foglalót. Az adásvételi szerződésben a teljes vételár utalási határideje október 1. A birtokba adás határideje október 13. Ennek ellenére már 4-edszor hív hónap eleje óta az eladó, hogy utaljam már neki a pénzt mihamarabb, mert kell neki a saját önerőjéhez.

Mondtam, hogy ebbe csak úgy megyek bele ha 2 tanús magánokiratban módosítjuk a fizetési határidőt és vele együtt arányosan a birtokba adási határidőt is korábbra hozzuk. Ebbe nem nagyon akar belemenni, csak szóban ígérget, hogy kiköltözik hamarabb 1 héttel (okt. 7-én). Normális dolog ha elutalom akár 2-3 héttel korábban a teljes vételárat, de a birtokba adás a megállapodotthoz képest talán 1 héttel korábban történne csak meg?



2019. szept. 13. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem ismerjük a másik felet és a szándékait.

Bocs, de nekem már az sem tetszik, hogy előbb adod oda neki a teljes összeget mint, hogy kiköltözött volna.


HA MÉGSEM MENNE KI -BÁRMELY OKBÓL- AKKOR MIT CSINÁLSZ???!

2019. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

"Az adásvételi szerződésben a teljes vételár utalási határideje október 1.

A birtokba adás határideje október 13"


Első körben keresnék egy normális ügyvédet!!

2019. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem babra megy a játék az a baj. Lehet, hogy semmi rossz szándék nincs benne, csupán amíg meg nem kapja, nem tud kiköltözni. Mert kéne a lóvé az új lakáshoz. De erre van az áthidaló kölcsön.
2019. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha kell az önerőhöz neki egy összeg, mért nem 3 részletben állapodtatok meg?

Valamennyit mindenképp vissza kell tartanod a birtokbaadásig.

2019. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4: Mert az adásvételi szerződés megkötésekor nem volt még szó ilyenről a részéről.
2019. szept. 13. 11:57
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

"Az adásvételi szerződésben a teljes vételár utalási határideje október 1.

"KP-s vevő vagyok. "


Most akkor kp-s vagy utalós vevő vagy?

Igazából mindegy mert elég idióta szerződést irattak veled alá, aznap kell lennie a birtokbaadásnak.


Én október 1.én utalnék, nem az én gondom az ö ingatlanügye.

2019. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Csak akkor mennék bele ha teljes szerződésmódosítás van azonnali kiköltözéssel. Ügyvéddel persze.
2019. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Neked akkor nem gyanús? Most nem azért de inkább az eb erdekemet tartom szem előtt nem? De ha, zavar hogy hívogat.. :D
2019. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Félrement a vessző. Szerintem jobb félni mint megijedni..
2019. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Talán az ügyvéddel kellene tárgyalnod erről, ezért fizetsz neki.

Nem?

2019. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!