Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az mit jelent, ha tulajdonos...

Az mit jelent, ha tulajdonos fizetéskor csak készpénzt fogad el? Nem adózik?

Figyelt kérdés
Gondolom, nem szeretné, hogy látszódjon a pénzmozgás a számláján. Pedig 4-en vagyunk, praktikusabb lenne mindenkinek.
2020. márc. 23. 12:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
42%

"szerintem a bérbeadók jelentős része nem adózza le az ingatlant,"


A hirdetésben illetve az első beszélgetésben benne van, hogy számlaképes vagy sem.

Ez alapján ki tudod választani azt, aki adózik.

Ez az egy ismérve van.

2 millióig bünteti a NAV azt, hogy ad-e a bérbeadó számlát.


"engem nem érdekel, hogy adózik-e vagy sem"


Ehhez képest erről nyitottál topicot.

2020. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Le tudod ám írni egy kommentben is amit akarsz. Érdekel a dolog, de úgy értem, hogy kezdeni nem akarok semmit az infóval, kíváncsi vagyok, ennyike. Nem ad egyébként számlát, mint ahogy az összes ezt megelőző 3 tulajdonos sem, akinél laktam. Pont, ahogy gondoltam.

Mindenesetre egy esetleges kilakoltatásnál ez ütőkártya a kezemben.

2020. márc. 23. 23:57
 23/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező számlát adni a bérleti díjról. Attól, hogy a bérbeadó nem ad számlát, még fizethet SZJA-t a bérbeadásból származó jövedelme után. Ebben teljesen biztos csak akkor lehetsz, ha láttad az adóbevallását. Költség ide vagy oda, a készpénzezés a bérbeadásban komolytalan és gyanús.
2020. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek lenne praktikus. Pl a tulajnak nem.
2020. márc. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem pl. egyszerűbb, ha készpénzben fizet, mert nekem is van olyan kötelezettségem, amit készpénzben fizetek, így pedig nem kell levennem pénzt a számlámról. (Mondjuk ha a bérlőmet ez zavarná, én engedném, hogy utalja a lakbért.)
2020. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!