Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakcímkártya kiváltásához...

Lakcímkártya kiváltásához /tartózkodási hely, albérlet/ szükség van-e a tulajdonos/főbérlő/ igazolásához, és hogyan leplezhető le a csalás?

Figyelt kérdés
2020. jan. 18. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szűkség.
2020. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

A lakcímbejelentő lapot alá kell írnia, szóval szükség.

Elvileg megcsinálják szerződés alapján is aláírás nélkül, de lehet ez csak itteni pletyka, tőlem még sose kértek szerződést, az viszont első kérdés volt, hogy aláírt lakcímbejelentő van-e.


Csalás alatt nem tudom, mit értesz, a tulaj kérhet tájékoztatást, hogy ki van bejelentve a lakásába, szóval kiderítheti, ha a tudta nélkül jelentkeztek be.

2020. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Jogszabály szerint elég a szerződés, a tulajdonos nem tilthatja meg, hogy a bérlő lakcímet létesítsen a bérleményben. Nem is lenne miért, mert a lakcímhez nem fűződik olyan joghatás, ami neki hátrányos lenne. (Pl. a közhiedelemmel ellentétben ugyanúgy ki lehet rakni a bejelentkezett személyt is, mint aki nincs bejelentkezve) Ellenben a bérlőnek joga és érdeke fűződik ahhoz, hogy a tényleges lakóhelyén járjon a gyereke óvodába/iskolába, ügyet intézhessen, orvoshoz járhasson, illetve szavazhasson. Mivel nincs érdekütközés, viszont a bérlő érdeke erős, így a jogszabály elfogadja, ha valaki igazolja, hogy jogszerűen lakik az adott helyen - ezért kell a szerződés.


A "csalás" alatt nem tudom, mit értesz, de a tulaj bármikor lekérdezheti, kik vannak bejelentve, és aki nem lakik ott ténylegesen, annak lakcíme fiktiváltatható egy viszonylag egyszerű eljárással.

2020. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Csalás alatt nem tudom, mit értesz, a tulaj kérhet tájékoztatást, hogy ki van bejelentve a lakásába, szóval kiderítheti, ha a tudta nélkül jelentkeztek be."


Az önmagában nem csalás, ha a tudta nélkül jelentkezel be. De pl. ha a lakcímbejelentőt más nevében aláírod, azt már nevezhetjük csalásnak.

2020. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De mivel nem kell aláírni a tulaj nevében, ha van szerződés, amit be tud mutatni, ezért egyáltalán nem biztos, hogy okiratot hamisított.
2020. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csalás alatt azt értem, ha a bérlő a bérbe adóval történt megegyezése alapján egy harmadik személy megtévesztése céljából nem valós helyzet alapján igazol lakcímkártyával tartózkodási helyet. A harmadik személy hogy tudja ezt felfedni, miközben a hatóság első körben elfogadta a bérlő lakcímkártyás igazolását-jelen esetben házastársi külön élésről, ami nem igaz, és a harmadik személyre nézve hátrányos jogkövetkezményei vannak.
2020. jan. 19. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek se füle, se farka. Ha segítséget akarsz, írd le rendesen.
2020. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!