Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért kellene sajnálni azokat...

Miért kellene sajnálni azokat a felelőtlen lakosokat, akik már 2 hét után gondban vannak az albérlet fizetésével?

Figyelt kérdés

Gondolom az összes aki most gondban van a fizetéssel, mindig mindenből a legolcsóbbat vette, telefonból is a régi nokia 3310 van nekik, nyaralni se voltak sehol, csak félre tudjanak tenni valami kis pénzt, hogy ne kelljen aggódásban élni a jövőt, ha becsúszna valami.


JA.. vagy pont, hogy a legtöbb felelőtlen személy háborog most a legjobban, hogy a bunkó lakástulaj nem empatikus ebben a helyzetben. A szerződés melyik pontja tartalmaz olyat, hogyha nem lenne munkám, akkor nem vagyok hajlandó fizetni az albérletet? A pakliban válság nélkül is benne van, hogy bármikor elveszítheti az ember az állását, akkor is a tulaj lenne a hibás? Szerintem nagyon gáz ez a magatartás, de pont, hogy olyan emberek jutottak oda akik khmm.. olyanok is.



2020. márc. 25. 18:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Gondolom a szülőkhöz senkinek sincs kedve visszaköltözni, csak mindenki élősködni akar a tulajon, ha meg az kirakja őket ujjal mutogatni, hogy jaj nézzetek ide milyen rossz arc.


Nekem meg tönkrement az autóm, add már kölcsön ingyen a tiédet, az emberek hol élnek??

2020. márc. 25. 18:20
 2/6 anonim válasza:
90%

Igen, mindenből a legolcsóbbat veszem, nem nyaralok. Telefonom 40 ezer volt... neharagudj, hogy meg mertem venni és emiatt nincs pénzem albira.

Attól, mert valaki keveset keres, még szüksége lehet néhány dologra ami nem feltétlen olcsó. Gondolok ez alatt telefonra, autóra.

2020. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Értelmetlen és hibás általánosítás, hogy ha van, aki a felelőtlen pénzszórása miatt van bajban, akkor mindenki más is ezért van bajban.
2020. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi köze van a mindenből a legolcsóbbnak és az olcsó telefonnak, meg a nem nyaralásnak az albérlethez? Akik most szorukt helyzetben vannak, azok alapból abban voltak, és nem azrt mert annyira szórták volna a pénzt.


"félre tudjanak tenni valami kis pénzt, hogy ne kelljen aggódásban élni a jövőt"


Aha...az a gond, hogy az ilyen ember nem csak a jövőben él aggódásban, hanem a jelenben is. Ezt nem életnek nevezik, csak "létezésnek". Mindenen spórolsz, nélkülözöl, hogy amikor eljön az idő tovább nélkülözhess. Remek cél.

2020. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ez így eléggé szélsőséges látásmód. Van benne igazság, mert nyilvánvalóan létezik ez a halmaz is, akikről beszélsz, de nem csak Ők vannak szorult helyzetben, nem csak az van abban, aki tett is azért, hogy abban legyen. Szóval ezért kellene sajnálni egy részét! Azon részét akikre teljesen illik a leírásod, Őket nem biztos, de ez semmiképp sem jelenthető ki így, hogy ebbe minden olyan beletartozik, akik 2 hetet is alig tudnak kihúzni! Segítség terén meg sajnos ilyen szinten nem tudsz különbséget tenni, hogy ennek igen, annak nem, így kvázi járulékos kár az, ha a felelőtleneket is megsegíted a bajbajutottak mellett, ezt sajnos vállalni kell, mert ha nem vállalod, akkor mire eldöntöd kin segíts már nem lesz kin segíteni.

Január óta fogom a pénzt, ahogy csak tudom, Február óta már azért, mert készülök arra, hogy nagy sz-rság lesz. Ha úgy nézzük én is felelőtlen vagyok, mert Orbán meg már vagy 4 éve pofázza, hogy készülni kell egy válságra... Jelenleg úgy állok, hogy 1-1.5 hónapot tudok kibekkelni, ha még eltudjuk nyújtani ezt a dolgot azzal, hogy aki tud, otthon marad és legalább az április felét még ledolgozhatom, akkor nyárig már kitudom húzni... Van félretett pénz, de nem erre, ahhoz amíg csak lehet, nem akarok hozzányúlni! Már ez sem erre lenne, ez is be volt ütemezve, hogy ebben az évben amennyire csak lehet spórolni... így is belepofázott ez a dolog egy üzletbe, azzal mondjuk közel nulláztam volna magamat, most úgy vagyok vele, hogy azt próbálom halasztani, de nyilván az eladó meg úgy van ill. lesz majd vele, ha ez elhúzódik, hogy Ő meg sürgetni akarja majd az üzletet...

3310-esnek már rég gatya van, mert kb. a 2000-es években beejtettem egy hordó vízbe... :D de egy olcsó 30 ezres Xiaomi-m van egyébként, na nem azért, mert ezzel spóroltam, hanem mert ez elég, nem kell 6 kamera a hátlapra, mert nem vagyok fotómániás, ne legyen lassú, lehessen telefonálni vele (skype, messenger, ennyi). Nyaralni sosem nyaralok, 20-as éveim elejéig jártam évi 1 fesztiválra nyáron, ez volt a "nyaralás", mióta melózom, azóta nem voltam, nincs rá igényem! Én halálba unom magam, nem tudok így heverészni, mint egyesek, nézelődni sem, idegesít. Sokan meg irigyek azokra, akik mindezt megteszik, készek akár kölcsönből Ők is megszervezni, megvenni maguknak, na azt tartom gáznak! Az gáz! Tehát hogy 1 évig fizetni azt, hogy 1 hétig offon vagy, nettó hülyeség, persze mondom én könnyen úgy, hogy mint írtam nincs rá igényem, így nem is érthetem ezt meg nyilvánvalóan. Valaki meg úgy látja ezt, hogy az a gáz, hogy ezért kölcsönt kell felvenni (azaz mindjárt a világot, a magyar sorsot okolja), nem azt, hogy ezért valaki kölcsönt vesz föl, ki honnan nézi és ez a két látásmód kb. minden szituban ott van, ahol ez vagy valami hasonló a téma, mint amit vázoltál, ahol a megélhetésről van szó, nem is érti e két típus egymást és soha nem is fogják megérteni egymást. Eredendően meddő vita, amit próbáltál indítani! A legnehezebb ugyan elfogadni egymást, de érdemes, pontosabban idegeskedni egymáson az a fölösleges. Megérteni nem kell (elengedni lehet!), értse meg egymást az azonosan gondolkodó, zárjon össze, legyen támasza a másiknak és ennyivel lelehet zárni.

2020. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6 éves Iphone telefonom van. Nem nyaraltam iskolás korom óta. De van 3 millió megtakarításom, így nem okoz gondot az, hogy a főnököm kirúgott a járvány miatt. Egyébként is vagy szabira mentem volna, vagy felmondok.

Szóval ne általánosíts.

2020. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!