Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez ugye legális?

Ez ugye legális?

Figyelt kérdés

Aki albérletbe adta a lakását, irt szerződést 2 tanú és ingatlanközvetítő jelenlétében irták meg a szerződést.


Amikor fizetni kell az albérlet+rezsit abban egyeztek meg, hogy utalja a pénzt a tulajnak, de egy idő után azt mondta a tulaj, hogy inkább kézpénzbe kéri, inkább elutazik érte, mert 50 km-re arébb lakik. Sőt olyan is volt már, hogy az utaláshoz a rovatba ne írja oda a bérlő, hogy "albérleti díj". De inkább azt kérte, hogy készpénzes legyen elutazik érte. Számlát sosem ad, sosem volt róla szó, de ingatlanközvetítő előtti szerződés van irva tanúkkal.


Ez legális? Tehát így nem fekete, mert van ilyen szerződés?



2020. márc. 23. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Boltban nem szoktál készpénzzel fizetni? Akkor az is illegális? :-D :-D
2020. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van nálad abból példány? Ha igen nincs gond.


Lehet magánokok miatt is, hogy ezen izél. Pl barátnőjének nem akarja tudtára adni, hogy van másik lakás és abból plusz bevétel vagy hasonló. De ha van szerződés akkor törvényes. Ha van nálad belőle példány akkor tuti a dolog, mert még sunnyogni se lehet.

2020. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Ahogy irtam rendes szerződés van de számla nincs. Erre értem.
2020. márc. 23. 17:17
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert a tesóm egy életre összeveszett velem. Itt hagy, ketten béreltük, most elmegy egyedűl fogok itt lakni és én egyedűl fizetem tovább az albérletet. Gondolom a tulajnak mindegy, hogy tesóm elmegy és egyedűl fogok lakni, őt nem az érdekli, hogy elmegy, neki biztos mindegy, hogy ezután egyedűl lakom csak legyen fizetve. A szerződés az én nevemen van irva.

Csak azért tettem fel a.kérdést, mert ha bosszúból feljelenti valahol a tesóm a tulajt akkor ugye nem lesz ebből a tulajnak gondja. Ilyen b...rom a testvérem azért mert megszűnt a munkája, és én nem pénzelem.

Facebookon meg akarom osztani, ha elmegy hogy jöhet valaki a testvérem helyett csak fizessen rendesen. Persze ezt mondom a tulajnak majd.

2020. márc. 23. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy lenne baj belőle, van szerződésed. Max annyi, hogy esetleg te nyomtathatnál valami sajt papírt, hogy ha viszi az összeget írjon már alá, mert téged az megnyugtatna, hogy mégis van erről valami, hogy te azért fizeted rendesen.
2020. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

A bérbeadó vagy személy elől akarja titkolni a pénzt, vagy az adóhatóság elől; vagy mindkét féle eset fennáll.


A bérbeadónak, jogszabályi megnevezéssel, számviteli (pénzügyi) bizonylatot kell kiállítania. Nem kell hozzá nyugtatömb, kézzel is írható egy akármilyen papírra, de meg van szabva, hogy milyen adatokat kell tartalmaznia: │a bérlemény címe│milyen időszakra vonatkozik a bérleti díj│bérleti díj összege│bérbeadó neve, lakcíme, adóazonosító jele│bérlő (fizető) neve, lakcíme, adóazonosító jele│dátum│bérbeadó aláírása│.


Ha a bérbeadó nem fizet adót, a testvéred tud neki kellemetlenséget okozni. Senki nem fogja elhinni, hogy ingyen lakhatsz ott, lakhattatok ott, szívességi használóként. Az adóellenőrzést végzők különösen kételkednek az ilyen nemes lélekben. (Néhány éve kiemelt ellenőrzési terület volt az adózás nélküli lakásbérbeadás, a hatóság még az apróhirdetéseket is figyelte. Mostanság nincsenek ilyen hírek, de nemigen vetnek meg egy bejelentést; biztosra mehetnek, nem kell nyomozgatni.)


Részedre, a szerződéssel rendezett az ottlakás joga. Nyakatekert jogászkodással, mivel mindenféle elismervény nélkül fizettél, te is segítetted az adóelkerülést, ha a bérbeadó valóban nem fizet adót, de emiatt nem szoktak eljárást indítani. Ha a testvéred beváltja a fenyegetését, esetleges tanúként viszont veszélyes azt állítanod, hogy ingyen laksz ott, csak a rezsit fizeted a tulajdonosnak, aki nem nyer vele semmit, mert továbbfizeti a szolgáltatónak.

2020. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Magánszemélyként nem kell számlát adnia a lakás kiadásról,az már egy másik kérdés,hogy ettől függetlenül be kell vallania a NAV-nak jövedelemként a kiadásból származó bevételét.
2020. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A saját védelmed miatt,elismervény nélkül,.egy vasat se adjál ki . Miért lenne gond ilyet adni,ha minden tökéletes ?

Nem véletlen utazik a készpénzért.

Mert semmilyen bizonyitékot nem akar a pénz átvételéről .

2 hét múlva meg rád telefonál,mikor óhajtasz fizetni.

Akkor vernek át,mikor a szemedbe mosolyognak !!

Mivel bizonyitod,hogy már fizettél ??

Te csak ne higgyél annyira a szerződésnek.

2020. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha ilyen gond lenne, hogy letagadná, hogy fizettem és két hét múlva kérné újra, akkor a facebook üzenetek közt bizonyíték van erre.
2020. márc. 23. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!