Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen összegért érdemes a...

Ilyen összegért érdemes a főbérlőt perelnem?

Figyelt kérdés

Felmondtam az albérletem, a kaucióm 160-ezer volt, a következő hónap a felmondási idő. Mondtam neki, hogy május elején adjon 80-at, a másik felét lelakom. Elkezdett reklamálni, hogy az áprilisit is adjam márpedig majd oda, mondtam, hogy nem, mert nincs értelme, vonja le, mi ennek az akadálya. Mára kitalálta, hogy jelentős anyagi kár van, kosz van (nincsen) meg valami apró repedés a recsegő, régi sz_r parkettán, ami még ha igaz is lenne közel sem 80ezer. Nyilván nem fogok a hüyleségnek felülni, de elengedni sem akarom a pénzemet, elvből.

Ilyen összegért eredményesen perelném-e? Kapna fizetési meghagyást, ha ellentmondással él, akkor jogerőre emelkedik. Szerződés érvényes, lakás le lett fényképezve beköltözéskor, nincs bizonyítható, sem tényleges kár.


2020. márc. 25. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Inkább lakd le az egészet. Jelenleg ítélkezési szünet van határozatlan ideig, az ügyvéd is pénzbe kerül.
2020. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jogilag nincs, hogy "lelakod" a kauciót, az ugyanis nem erre van kitalálva!

Ha felmondasz, akkor felmndási idöre is fizetned kell a lakbért, ha nem teszed, akkor a tulaj perelhet téged, meg is nyeri és a lakbérhátralék mellett még a perköltséget is neked kell fizetni.

A kaució a fennmaradó rezsire, a lakásban keletkezett károd helyreállítására szolgál.


Ha volt lakásátvétel (ahogy írod, volt, vannak képek is), akkor kiköltözéskor ugyanígy fényképekkel alátámszott lakásleadás, akkor ez alapján el lehet dönteni, hogy a lakás normál használtával jaró kopásról van-e szó - ez nem a kaucióból megy le -, vagy ezen túlmenö állagromlás áll fenn - ekkor azt a kaucóból javíttathatja meg.

2020. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meghallgatnám a tulajdonost is!
2020. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen palimadarak fenyegetőznek perrel, akik a joggal zéróban vannak tisztában.


A kauciót nem lehet lelakni.


Ja pereld be, remélem valami ügyvéd rácuppan, hogy mekkora veréb vagy és jól lehúz.


Itt sír a szád, majd az ügyvéd szerinted ingyen foglalkozik veled? Az 20 ezer, hogy lenyomod a kilincset az ajtaján. Édes Istenem..

2020. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Azt tudod bizonyítani hogy a lakás ugyanolyan állapotú mint beköltöztél? Tudod képek videók a hibákról közjegyzővel hitelesítve. Ha nincs akkor ne erőlködj.
2020. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha te perelsz, akkor neked kell bizonyítani, hogy nem úgy van, ahogy az illető állítja (azért perelsz).
2020. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi. Ennek kár segíteni, majd megoldja, a kauciót elbukja, és még egy kauciónyi elmegy majd ügyvédre, perköltségre.
2020. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!