Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem tudom fizetni a lakást,...

Nem tudom fizetni a lakást, de a főbérlővel nem lehet egyezkedni. Tudok bármit tenni? A többi lent.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom Budapesten, a szerződésem 07.01-ig szól. Két havi kauciót fizettem.

A járvány miatt a munkahelyem ugyan nem vesztettem el, de szerződést módosított velem a munkaadóm, így csak a fizetésem 50%-át fogom kapni és egyelőre 4 órában kell dolgozzak. Jeleztem a főbérlőnek, hogy nem fogom tudni rendesen fizetni a lakást. Azt mondta, akkor költözzek ki, de a 2 hónap kauciót nem adja vissza. A szerződés szerint ezt meg is teheti, az más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben ez mennyire etikus. Viszont nem szeretném elbukni az összes kauciót. Nem lép érvénybe ilyenkor bármilyen Vis Maior a járvány miatt? Tehát, hogy támadható a szerződés?

Azt meg tudom tenni, hogy 1 hónapot még kifizetek, az utolsó 2 hónapot pedig úgymond “lelakom”, de az is veszteséggel jár már és az is nehéz lenne.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!



2020. márc. 28. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Vis maior-ra nem hivatkozhatsz, kivéve ha az állásod elvesztése konkrétan említve van a szerződésedben, ugyanis ami történt az mindössze annyi, hogy elveszítetted a munkád az pedig vírus nélkül is előfordulhatott volna. Ezt a rizikót te az elején bevállaltad az 1 éves szerződéssel illetve a kaucióval.


Azt, hogy etikus-e vagy sem nem lehet megmondani hiszen valószínűleg neki is szüksége van a pénzre és hát végülis te szeged meg a szerződést.


Amivel te próbálkozhatsz az az, hogy befenyíted, hogy felnyomod a NAV-nál, de ezzel csak akkor érdemes próbálkozni ha biztosra mész, mert könnyen lehet, hogy teljesen tisztán nyomja a dolgot és leadózta a bérleti díjat. Szóval ez csak és kizárólag valamiféle végső megoldás lehet.


Azt elhiszem, hogy ez neked nagyon fáj (teljesen érthető), de tenni túl sokmindent nem tehetsz.

2020. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Te szegsz szerződést azzal hogy felmondasz, a kaució ilyenkor bukó.

Ő is nehéz helyzetben van, mert most nagyon nyomott áron és nehezen lehet kiadni lakást.

Miért gondolja azt mindenki hogy egy albérleti szerződés csak egy vicc, ami bármikor felrugható?

A bíróság csak azt nézi hogy mi áll a szerződésben.

Ha felnyomod a nav-nál, az rosszul járhatsz, mivel a bérleti szerződésben benne van az állandó lakcímed...

2020. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ah, nem akarom én felnyomni meg ilyesmi, piti játék lenne és attól én sajnos nem kerülök beljebb. Igen, nagyon fájó és sajnos azt gondolom én is, hogy nincs mit tenni :( Talán úgy járok jól, ha 1 havi lakbért még kifizetek, az utolsó 2 havira meg azt mondom, menjen a szerződésből, mert akkorra lejár az 1 év.
2020. márc. 28. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

"Talán úgy járok jól, ha 1 havi lakbért még kifizetek, az utolsó 2 havira meg azt mondom, menjen a szerződésből, mert akkorra lejár az 1 év"


Azt mindenképpen kérdezd meg, hogy ő ebbe belemegy-e. Ugyanis a kaució hivatalosan csak a kiköltözés után jár vissza, miután minden számla be van fizetve és minden esetleges kár megállapításra kerül. Vagyis a tulajnak az elég nagy kockázat ha az utolsó két hónapot a kaució terhére lakod le.


Persze ha amúgy jó a viszonyotok akkor lehet hogy ebbe simán belemegy, de nem köteles ilyen engedményt adni.

2020. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha beszereznel egy lakotarsat addig, amig rendezodik a helyzet? Masok is vannak ilyen helyzetben, biztosan van olyan, aki egy kanapen is ellenne max par honapot.
2020. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Kérdés, hogy vihet-e lakótársat?

Amúgy jó ötlet.

2020. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem rendes jogasz írta a szerződést az albérlethez, bele is volt irva hogy a kaucio független attól, hogy ki mondja fel az albérletet
2020. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nekem rendes jogasz írta a szerződést az albérlethez, bele is volt irva hogy a kaucio független attól, hogy ki mondja fel az albérletet"


Az lehet ha a szerződés határozatlan időre szól. De itt a kérdező Július 1-ig van szerződve.

2020. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszát.


Sajnos a szerződésemben benne van, hogy nem lakhat itt más életvitel szerűen, de sajnos nem is alkalmas ra a lakás, egy nappali-konyha és egy kis hálószoba van összesen. Hat, nem maradt más, mint megpróbálni egyezkedni vele. Sajnos jól kijönni nem tudok, azt kell megnézni, hogyan jövök ki a legkevésbé rosszul.

2020. márc. 28. 14:08
 10/11 anonim válasza:
31%
Nehogy már a talajt sajnáljam, adja ki, ez van lehet hogy ő olcsóbban kell kiadja a lakását, mások a munkájukat veszítik el. Borzasztóan magas áron adja ki a legtöbb tulaj az utolsó kis lyukat is.
2020. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!