Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem tudom fizetni a lakást,...

Nem tudom fizetni a lakást, de a főbérlővel nem lehet egyezkedni. Tudok bármit tenni? A többi lent.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom Budapesten, a szerződésem 07.01-ig szól. Két havi kauciót fizettem.

A járvány miatt a munkahelyem ugyan nem vesztettem el, de szerződést módosított velem a munkaadóm, így csak a fizetésem 50%-át fogom kapni és egyelőre 4 órában kell dolgozzak. Jeleztem a főbérlőnek, hogy nem fogom tudni rendesen fizetni a lakást. Azt mondta, akkor költözzek ki, de a 2 hónap kauciót nem adja vissza. A szerződés szerint ezt meg is teheti, az más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben ez mennyire etikus. Viszont nem szeretném elbukni az összes kauciót. Nem lép érvénybe ilyenkor bármilyen Vis Maior a járvány miatt? Tehát, hogy támadható a szerződés?

Azt meg tudom tenni, hogy 1 hónapot még kifizetek, az utolsó 2 hónapot pedig úgymond “lelakom”, de az is veszteséggel jár már és az is nehéz lenne.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!



2020. márc. 28. 11:57
1 2
 11/11 anonim válasza:
*tulajt
2020. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!