Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha már jó magyar módra a...

Ha már jó magyar módra a legtöbb tulaj elcsalja az adót, akkor nem illene ezt megosztani a bérlőkkel?

Figyelt kérdés
Igény nagy, ár magas (jó, ezek után majd meglátjuk...), pofa hatalmas, becsületesség zéró. Ha már valakinek több fizetés jár azért, mert bújtatott foglalkoztatásban gürcöl egy cégnél vállalkozóként, ha a sofőr nem teljes áru jegyet kér, ha benyeled, hogy nem ad jegyet, akkor miért nem merül fel ezekben a mindig tisztességes, csakabérlőhibázhat-mentalitású tulajokban, hogy illene megosztani a lopott pénzt azzal, aki hozzásegíti őket?
2020. ápr. 2. 01:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ma már kevesen csinálják feketén pont az ilyen nagypofájúak miatt, mint te...
2020. ápr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
6 év alatt 3 albérletben éltem, érdekes mód egyik sem adózott. És mielőtt visszakérdezed, de igen, tudom, mert vannak nyilvánvaló jelei.
2020. ápr. 2. 02:58
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
ha a tulaj rendesen adózna neked is nagyobb összeget kéne fizetned jó eséllyel, amúgy ma ez már elég ritka, nem is éri meg adócsalással trükközni
2020. ápr. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Én adózom, a bérlő kérte, hogy ne tegyem és akkor neki alacsonyabb lenne a bérleti díj. Így viszont sem ő, sem az idióta szomszédom nem tud fenyegetőzni, hogy feljelent a nav-nál. Sokkal többet buknék a fekete kiadással, mint az adóvel.
2020. ápr. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Akkor osztja meg veled a "lopott" pénzt amikor nem fizet adót és neked kevesebb a kiadásod. Ergo úgy fröcsögsz hogy UGYANÚGY adót csaltál az elmúlt 6év 3 albérletében mint a főbérlőid és téged is meg lehetne hurcoltatni a NAVnál. Most itt írnék jelzőket de inkább kihagyom..
2020. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Én 5 éve adom ki a lakásomat szerződéssel és adózva. A 15% szja-t belekalkuláltam az albérleti díjba, így én a pénzemnél maradtam. Mondhatni csak a bérlő járt rosszabbul.

Ha feketén kapod meg a lakást akkor elképzelhető, hogy már most jobban jársz. Simán mondhatja a tulaj, hogy 15-20%-kal emelek és kötünk egy egyéves szerződést. Mondhatni már most is megosztja veled a nyereséget.


Legyen a feketén fizetett albérleti díjad 100 ezer Ft/hó. A tulaj azt mondja neked, hogy a jövő hónaptól 120 ezer de rendesen leadózik, akkor ő befizet az államnak 18 ezret és megmarad neki 102 ezer.


A helyedben csak olyan helyre mennék albérlőnek ahol szerződés van. Szerződés hiányában akár holnap az utcára rakhatnak.

2020. ápr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Én még sosem kaptam sehol arról az összegről számlát, ami a valós bérleti díj... mondjuk legalábbk kaptam számlát.


Off: Gyerekként meg tiniként mindig azt képzeltem, hogy a "felnőttek" becsületesek és trükközés nélkül is lehet előrejutni az életben, mindenki ért ahhoz amit csinál és ebben a szellemben próbálok majd én is élni. Persze a rózsaszín köd már régen eltűnt, a munkától kezdve a lakhatásig meg az utolsó kis szolgáltatásig mindenhol ezzel találkozik az ember, mindenki trükközik, valójában minden második "szakember" nem ért semmihez (szakterülettől függetlenül), becsület meg felelősség az sehol sincs. Nemhogy előrejutni nem lehe trükkök nélkül, de még elvegetálni se nagyon.

2020. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Én adózom a kiadás után, de ezt még egyetlen bérlőmnek nem mondtam, főleg nem bizonygattam, mert semmi köze sincs hozzá. Számlaadás nincs, mert nem vállalkozásban végzem, pénzügyi bizonylatnak ott a bankkivonat az átutalásról.

De ha valamelyik ilyen morbid ötlettel állna elő mint a Kérdező, azonnal felmondanék neki és szedhetné a sátorfáját!... még ha nem adóznék, akkor is.

2020. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Érdemes adózni, nagyjából nullszaldós.

Pl. le lehet vonni az adóalapból egy olyan tételt, hogy értékcsökkenés, ami a lakás vételárának 2%-a évente.

Tehát ha egy 25 milliós lakásról van szó, az rögtön évi 500 000 Ft csak az értékcsökkenése.

Valamint a teljes rezsit, felújítások, berendezések árát le lehet vonni, simán kijön nullára, tehát adót nem kell fizetni.

Nyereség szempontból így csak az a különbség az adózó és nem adózó között, hogy az adózó még egy csomót adminisztrál.

2020. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mesélj utolsó, hogy jön ki null szaldósra?

A 25 millás lakást kiadod mondjuk havi 150 plusz rezsiért.

Az egy évben 1,8 mft.

A rezsit nem számoljuk, mivel arról nem adsz számlát, tehát levonni sem lehet.

Az értékcsökkenés 2 %, az 500.000 Ft.

Marad 1,3 mft.

Nem vehetsz minden évben 1,3 millióért berendezést...

Mondjuk évente elköltesz 300 ezret.

Marad 1 Milla bevétel, aminek a 15 százaléka 150.000ft adó.

A 150 ezer forint nem nulla.

2020. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!