Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért szokványos, elfogadott...

Miért szokványos, elfogadott kíírni, hogy csak lánynak kiadó a szoba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem értem, albérlet szempontjából miért lehet diszkriminálni a férfiakat. Manapság már egy álláshirdetés sem tartalmazhatja, hogy csak nő vagy férfi lehet az illető.

Ennek ellenére, teljesen normális, hogy csak lányoknak kiadó egy albérlet.

Nem értem az okát.. ismerek nem egy undoritó, igénytelen lányt akik nem figyelnek a környezetükre. Ugyanígy pedáns férfiakat.

Szóval miért diszkriminálhatják a férfiakat?


2020. ápr. 29. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert nem pénzért kiadó az az albérlet.
2020. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Álláshirdetések is rengetegszer tartalmazzák.


Amúgy nem tudom, én nő vagyok, ha mondjuk páran csajok laknánk együtt egy lakásban, én se akarnék pluszba pasit.

Vagy láttam olyat hogy kifejezetten férfi akarja kiadni egy szem lánynak a szobát, ott elég egyértelmű hogy mi lehet az ok....


Biztos van olyan is, ahol pasit keresnek pasicsapatba lakótársnak.

2020. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

"Biztos van olyan is, ahol pasit keresnek pasicsapatba lakótársnak"


Hidd el nekem, hogy ilyen nem létezik :D

2020. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem tudom, hirdetést még nem láttam ilyet, mert soha nem is kerestem. :D

De ismerősök közül több férfi/srác ismerősöm is mondta hogy akarnak +1 lakótársat, és persze férfit/fiút keresnek, ebből gondoltam...

2020. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Több oka lehet. Pl.:

1. Idős hölgy a lányban segítőt (is) várhat. Egy férfi előtt nem akar meztelenül mutatkozni.

2. Lány esetében inkább feltételezik a csendet...

3. Férfi a hirdető (fentebb megindokolták).

Ilyen okokból vagy egyéb okokból szokványos. Természetesen elfogadott, mert el kell fogadni minden apróhirdetés-olvasónak, amit leírtak. A hirdető keze nincs kötve (bizonyos esetekben igen, de az más téma).

2020. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Vagy mert azt hiszik hogy a csajok csendesebbek, tisztábbak, lelkiismeretesebbek. Mekkorát tévednek hihi. :D
2020. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
3: Én többnyire ilyet találok pedig.
2020. ápr. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha lány keres lakótársat, akkor az esetek 90%-ában lányt szeretne maga mellé.

Ha meg fiú keres, akkor neki meg tök mindegy. Legalábbis én nem feltétlenül tiltakoznék kézzel lábbal ha egy csaj élne a szomszéd szobában. (Mármint valójában de, de most érted mire akarok kilyukadni.)


No meg van egy kevésbé elfogadható ok: sok tulaj azt hiszi, hogy a lányok rendesebbek és majd minden másnap nagytakarítanak és sosem visznek fel senkit a lakásba. Óriási tévedés :D Én is úgy bérlem a jelenlegi lakásomat, hogy az előző lakó ajánlott be, a tulaj meg kicsit bizalmatlan volt az elején és meg is jegyezte, hogy ő eddig direkt csak lányoknak adta ki a lakást. Aztán megkérdezte, hogy tudok-e takarítani. Hát azt hittem hogy dobok egy hátast :D Nem b..meg, nem tudom hogy működik a porszívó, a felmosás pedig tiszta atomfizika. Aztán ott megilletődöttségemben hebeghettem-haboghattam hogy egyetem alatt koliban éltem és ott sem disznóólban laktunk, szoktunk takarítani :D

Azzal meg nem is akartam előhozakodni, hogy kollégiumi tapaszalataim alapján a legocsmányabb szobák lakói nagyrészt lányok voltak. :D

2020. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben egyedül kerestem albérletet, amint elmondtam a tulajnak a telefonos beszélgetésen, hogy a párom is ide költözne félév múlva. Már máris szerződést akart aláiratatni, de addig nem bízott bennem. :D Úgy, hogy nem is hallotta még hangját se a barátnőmnek
2020. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Lehet, hogy az volt a tapasztalata bérbeadóként, hogy a nők megbízhatóbbak.
2020. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!