Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha veszek egy Hatóságilag...

Ha veszek egy Hatóságilag elfogadott drága napelem invertert és azt engedélyeztetem, akkor arra az inverterre külömböző típusú napelemek is ráköthetőek? Mert úgy gondoltam egy kevéssel indítok és veszek hozzá ha van éppen pénzem.

Figyelt kérdés
Értem ezalatt hogy az elmű felszereli a visszatöltős órát, mert az inverter rendben van, de én bővíteném a napelemeim számáét ( nyilván az inverter 5-6 kw-os és elbírja azokat) akkor abból nem lesz gond ha én hozzá rakok még napelemeket? Amiket külön veszek PLÚSZBA a rendszerhez?
2017. nov. 10. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Invertert csak olyant tudsz felrakni, amit az áramszolgáltató Természetesen rakhatsz fel jóval nagyobb invertert és később bővítheted a napelemeket.
2017. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam hogy rakok fel nagy invertert és bővítek. de a késöbbi napelemet is jelenteni kell, vagy simán rákapcsolom a többire és csá?
2017. nov. 10. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A szolgáltatót a termelő berendezés (inverter) érdekli. Annyi és olyan napelemet köthetsz rá amennyit csak akarsz, akár utólag is. A szolgáltató nem foglalkozik a napelemekkel, az ő érdeke az lenne ha egyet sem raknál fel.
2017. nov. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak kategóriák, gondolom az 50KVA nem fogod tűllèpni, az már más kategória
2017. nov. 11. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Különböző típusú napelemeket nem szerencsés használni. Arra kell törekedni, hogy egyféle legyen az összes, de természetesen nem muszáj egyszerre feltenni őket. Apránként is bővítheted, de mindig ugyan azt a típust vedd meg.
2017. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!