Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet hirdetéseknél a...

Albérlet hirdetéseknél a rezsiköltség miért egy pontos összegként van feltüntetve?

Figyelt kérdés
Most ez a minimum amit fizetni kell, vagy összesen ennyit kell fizetni?De ezt nem értem,hiszen minden hónapban másként fogyaszt az ember. Például: Rezsiköltség 10 000 HUF / hó ennyire olcsó?

2020. máj. 22. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott lehet fixösszeget meghatározni, ahol átalányt fizetnek, az minden hónapban azonos. Aztán évente van leolvasás és vagy még rá kell fizetni, vagy visszakap az illető.

Bérelt lakás esetében jobb a havi diktálás, mert lehet, hogy mire jön az év végi elszámolás már ott sem leszel.

De az is lehet, hogy az eddigi fogyasztási tapasztalatok alapján írja a hirdetésbe az eladó, tájékoztató jelleggel.

2020. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány lakás, annyi helyzet és adottság. Meg kell kérdezni. Általánosságban nem lehet ezt megválaszolni.
2020. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azt a 10000 forintot eléggé keveslem, mivel nálunk csak a közösköltség annyi.


Persze fogyasztástól függ, de az első válaszoló teljesen korrekt választ adott.


Pl amikor tölem kérdezik a kiadó szobához, hogy mennyi a rezsi, akkor én is az eddigi fogyaszsok alapján mondom meg.

2020. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Van ahol csak várható rezsiköltséget írnak ki, ami kb. semmit sem jelent, ha nem mutatnak meg "bizonyítékként" pár havi számlát, főleg a fűtésről.

Egyébként én biztosan kerülném az ilyen fix rezsivel rendelkező bérleményeket, mert szinte mindig pofátlanul magas összeget írnak bele és a bérleti díj burkolt emelésére használják. Pl. van egy havi 120-ért kiadható lakásod, te meghirdeted 110-ért (hű de jó ára van!), meg odaírod, hogy havi rezsi fix 30 + közös költség. Aha, csak egy ilyen lakás átlagos rezsije a havi 10-et karcolgatja.

Vagy ha a fix rezsi nagyjából reális összeget jelent, akkor meg az okozhat konfliktus forrást, hogy te túlfogyasztasz és ez már egyből elkezdi bökni a bérbeadó csőrét.


A legtisztább és legegyszerűbb a tényleges fogyasztás után fizetni.

2020. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4-es

Te láttál már főtáv számlát? Mégis hogyan gondolod, hogy egy lakáshoz amit 120ért ki lehet adni (azaz 40+ m2) ahhoz egy 10es lenne zakundpak a rezsi?

2020. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Te láttál már főtáv számlát? Mégis hogyan gondolod, hogy egy lakáshoz amit 120ért ki lehet adni (azaz 40+ m2) ahhoz egy 10es lenne zakundpak a rezsi?"


1. Mi köze van a főtávnak a kérdéshez? Rohadt sok lakásban nem távhő van és nem csak Budapestből áll a világ. Vagy neked ennyire szegényes a képzelőerőd, hogy elképzelni sem tudsz olyan ingatlant, aminek semmi köze a főtávhoz?

2. A példát csak hasra csapásra írtam. 120-ért még tavaly simán ki lehetett adni a 30 négyzetméteres, jobb helyen lévő garzonokat, én is hasonlóban lakok, a közös költséget nem számolva nem szokott egy 10-es lenni a havi rezsim.

3. A tulaj nyilván fix rezsinél a normálisnál magasabb fogyasztással kalkulál, hisz nem akar bukni ezen. Így viszont a bérlő fizeti meg a tulaj óvatosságát. Miért nem tisztább fogyasztás után fizetni (legalább azt amit lehet)? Az albérleteknél ez a természetes.

2020. máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Csak példának írtam a főtávot... de igen! Ragadj le ennél...

Foglalkozol te albérletekkel vagy csak egben laksz?

Vidéki kisvárosban SEM láttam még a 10 m2-es garzonon kívül 10k-nál kevesebb rezsiköltséget.


Elég balf@szul ütsz hasra. És a rezsiköltségbe beleszámolják a közösköltséget is. Van ahol abban van a víz vagy a fűtés, nem nézik külön.


A 3. pontodnak nincs értelme, ostoba magyarázkodás.

2020. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát te mekkora egy kapitális proli vagy :D

A közös költséget valóban van aki beleszámolja, de általában kiírják külön.

A 3. pontom miért magyarázkodás? Miért nem tisztább mindenki számára fogyasztás alapján fizetni?

És mi köze van bárminek ahhoz, hogy hány lakást adok ki?


"Vidéki kisvárosban SEM láttam még a 10 m2-es garzonon kívül 10k-nál kevesebb rezsiköltséget."


A 10 négyzetméter az nem garzon, hanem kutyaól vagy biciklitároló, maximum.


Mi a francot lehet egy átlagos méretű garzonban több tízezres rezsiszámlákat csinálni? Nyáron is fűtenek? Sose zárják el a csapot? 4 mosógéppel mosnak párhuzamosan?

Garzonban alapból 1, vagy maximum 2 ember él. Heti 1-2 mosással meg egy pici hűtővel se az áram se a vízfogyasztás nem lesz nagy, a fűtés meg az év felében nem játszik, a másik felében pedig EGY fűtőtesttel is kifűthető a lakás. Mekkora madárnak kell ahhoz lenni, hogy valaki szó nélkül benyeljen egy több tízezres FIX rezsit?

2020. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jólvan... látom veled nem lehet értelmes "vitába" kezdeni, mert aki nem úgy tesz, vagy gondol, ahogy akarod, akkor megáll a Föld forgása.


Ha szerinted proli vagyok, akkor biztos úgy van. Huh...

2020. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!