Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tanácsok Bp-re költözésre?

Tanácsok Bp-re költözésre?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül Bp-re szeretnék költözni megyeszékhelyről. Nyilván nem egyből a belvárosba, és ahogy néztem 130-160 ezer körül vannak már bútorozott lakások.

Abban kérném a tanácsotokat, hogy mivel ez kapásból egy 400-600 ezer forintos kiadás az első hónapban (kb minden félretett pénzem rámenne), 100%-ig biztosra akarok menni, hogy nem vernek át. Szerződés, esetleg ingatlan iroda stb. Milyen tanácsokat tudnátok adni?

Köszi előre is a segítséget!



2020. jún. 1. 17:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jelenleg is albérletben lakom, de míg vidéken (még megyeszékhelyen sem) nem fél milliós mulatság új albérletbe költözni. Félre van téve a pénz, csak tényleg biztosra akarok menni, mert itt nem 100-150 ezer forintról van szó. Ennyi.
2020. jún. 1. 17:58
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
A lényeg,hogy legyen közjegyzővel hitelesített szerződés. Máshogy bele se menj. Nekem ingatlanos segített ugyan,de azt a hirdető/főbérlő fizette. Nekem szerencsém volt,nagyon rendes főbérlőm volt,kauciót visszakaptam egy fillérig,bár rendben is adtam át az albit (még a festést is kijavítottam ami a bejáratnál összekoszolódott a cipőktől).
2020. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Ingatlanosokat érdemes kerülni. Közjegyző által hitelesített szerződés korrekt. Amúgy minek akarsz Budapestre költözni? Van már ott nettó 300-on felűli kereseted? Mert ugye az alatt bele sem érdemes vágni.
2020. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azért orvosi diplomával megpróbálnám.... :) Ha nem megy, akkor shalom és külföld. :) Ennyit erről az országról.
2020. jún. 1. 20:26
 5/19 A kérdező kommentje:
Markusovszkyval meg szerintem meglesz a nettó 300 kezdő.
2020. jún. 1. 20:29
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Akkor jó, az más. Csak sok kérdéskiírás van, hogy nettó 200-ból fent lehet -e tartani egy garzont, úgy hogy még nem is biztos a munka. Az meg úgy tiszta csőd. De nálad a munka biztos, így bele lehet vágni.
2020. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most néztem meg. 205 körüli van elvileg a nettó, arra jön a 100 ösztöndíj... Ez a kezdő. Nyilván az első pár évben össze kell húznom a nadrágszíjat, de kivitelezhető talán. (Nyilván előtte utánajárok, nem fogok random odaköltözni. Lehet, hogy várok még 5 évet a szakvizsgáig, addig vidéken gyűjtök pénzt.)
2020. jún. 1. 20:36
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Számlaképes kiadót keress!

Ők tudják, hogyan kell legálisan lebonyolítani a bérlést, van ügyvédjük is, akihez vita esetén fordulhattok, megoldást találtok, ha rendkívüli helyzet adódik!


Minden összegért, amit kiadsz a kezedből, nyugtát, elismervényt kell kapj, amin szerepel, hogy mire adtad a pénzt.

2020. jún. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

A számlaképesség azért is jó, mert igényelhetsz egy évre lakhatási támogatást. Azt hiszem ez még mindig él az állam részéről, ha kellő távolságra költözöl a jelenlegi bejelentett lakcímedtől. Egy évig maximum 100 ezer forintig igényelhető. Szerintem ilyen albérlet áraknál ez hatalmas segítség. Igaz csak egy év, de pont az indulási nehézségeknél segít.

Az is kérdés, hogy milyen szektorban dolgoznál. Ha nem magánban, hanem államiban csak és kizárólag, akkor lehet kevésbé éri meg Budapestre jönni, ugyanebből a bevételből vidéken egyszerűbb boldogulni.

Szóval igen, elsősorban arra kell odafigyelni, hogy teljesen tiszta formában, számlával, közjegyző által hitelesített szerződéssel menjen a buli. Előre szólok, ilyet nehéz találni. De hosszútávon megéri, mert aki így adja ki, annak fontos általában a lakása és az, hogy milyen embernek adja ki. Vagyis win-win helyzet.

Készíts mindenről, főleg a hibákról fotókat, vegyetek fel jegyzőkönyvet ezekről, hogy később ne lehessen kaució levonásra hivatkozási alap az, amit nem te okoztál.

A kaucióra pedig innentől kezdve lehet "befektetésként" gondolni, hiszen ez visszajár, ha odébb állsz.

További tanács értelemszerűen, hogy érdemes hosszútávon gondolkozó tulajdonost keresni, hiszen gondolom nem cél pár hónapon belül költözni. Vagyis olyan lakásba nem mennék, ahol rövid távú cél az ingatlan eladása.

Ezen felül esetleg lehetne nézelődni külsőbb kerületekben. Nyilván majd attól függ hol fogsz helyileg dolgozni, de ha 30-50 ezer forintot megtudsz takarítani némi ingázással, az már lehet megérné.

2020. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9-es hol van ez a lakhatási támogatás, ilyenről én még nem hallottam.
2020. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!