Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mesélnétek a költözésről?

Mesélnétek a költözésről?

Figyelt kérdés

Eddig anyóséknál laktunk. Ennit ilyesmit magunknak vettünk, közös dolgokat is felváltva vettünk anyósékkal. Van egy lassan 1,5 éves kislányunk.


Most úgy néz ki, hogy végre sikerül költöznünk. Sajnos kicsit hosszúra sikerült ez a hitel mizéria. Nagyon boldog vagyok, hogy de jó végre az én házam, az én váram.

De egyre többet jönnek a kétségek. Hogy majd az a káosz a költözésnél. Abár eddig szinte mindent kézben tudtam tartani az életemben. De ettől kevésbé félek. Aztán ugye az-az egyedül lét. Nyilván jó lesz, hogy nem kell anyósékhoz igazodni, de furcsa lesz.

Meg az anyagiak ugye. Nyilván tisztában vagyunk azzal, hogy az első pár hónapban fel kell kössül a gatyát míg helyre rázódunk, beáll minden.


Hát húúu... azért félek. De nagyon várom is. Nagyon kavarognak az érzések.


Mesélnétek, hogy éltétek át, hogy oldottatok meg mindent? Esetleg praktikák az anyagiakra.



2017. aug. 7. 23:47
 1/6 anonim válasza:
Pakolunk, költözünk. Kész. Bár mi egyik albérletből a másikba. Anyagiak nem változnak.
2017. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyszerre akarjatok mindent megvenni, rendbe tenni. Csak szépen sorban. Nekem hónapokig csak egy ágyam volt, hűtő, mosógép, a cuccaim + dobozokban. Egy házat akár évekbe telhet teljesen belakni. Tervezzetek, számoljatok. Tegyetek félre a rezsire, kajára, törlesztőre szánt összeget, és ahhoz ne is nyúljatok. A maradékból lehet venni szőnyeget + bútort.
2017. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeres havi fix-ből éltek, akkor a hónap végén, a maradékból vásároljatok olyan dolgokat, ami nem napi szükséglet.Különben könnyen előfordulhat, hogy kiürül a kasza 31-ére, és nem, vagy csak kevés marad kajára.
2017. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És kössetek a házra biztosítást.


Igen, az a legjobb, ha kicsit belakjátok, és a legszükségesebb bútorok után egy kicsit tapasztalva, ötleteket gyűjtve apránként vesztek dolgokat.

2017. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A konyha, a fürdő és egy szoba, ami az első és lakható legyen, mert ott mindenkinek van rendes helye. A többi ráér.
2017. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bedobozolásnál minden dobozra, minden doboznak több oldalára is (!!!) írd rá, hogy mi van benne, mert lehet, hogy még hónapokig dobozban fognak lakni a dolgok (ami nem baj), de fontos tudni, hogy melyik dobozt kell kiásni a dobozhegyből, ha éppen X dologra van szükséged.
2017. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!