Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél elég, ha a szerződ...

Albérletnél elég, ha a szerződést két tanú aláírja vagy szükséges a közjegyzői hitelesítés?

Figyelt kérdés

2020. jún. 3. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég. A két tanús szerződés magánokiratnak számít. Lehet menni vele a bíróságra, viszont közjegyzős szerződéssel hamarabb meg lehet szabadulni a nem fizető bérlőktől.
2020. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyző az egy plusz.

Az egy olyan záradék, aminek az a joghatása, mint a bírói határozatnak. Tehát hogy nemfizetés, szerződésszegés esetén azonnal lehet indítani a végrehajtási eljárást, nem kell már pereskedni a bírói határozatért.

2020. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én leszek a bérlő, viszont nem szeretném, ha valami ürüggyel benyelné a tulajdonos a kauciót vagy egyik napról a másikra kidobna a lakásból.
2020. jún. 3. 17:07
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Az egy dolog, hogy ő mit akar, ha jog szerint nem lehet neki. Jól kell megválasztani a tulajt.

Ha kér tőled közjegyzőit, akkor valószínűsíthető, hogy nem is akar jogszerűtlenül eljárni. A közjegyző pedig csak akkor lép, ha a törvényi feltételek teljesültek a végrehajtáshoz. És az is hosszabb hivatalos procedúra, nem egyik napról másikra.

2020. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kocsmárné Éva ***** válasza:
65%
Bérlő és bérbeadó válogatja.....A közjegyző plusz költség, de véleményem szerint felesleges, semmit nem old meg, és semmire nem biztositék.
2020. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

[link]

5/5-ös Nincs igazad. Ha nincs közjegyzői okirat, akkor a birtokvédelem a bérlőt védi, nem a tulajdonost, mivel átadta birtoklásra a tulajdonát. Így ha nem fizet semmit, akkor se rakható ki, csak hosszas, többéves bírósági pereskedéssel, ami alatt tökrevághatják a lakást. A közjegyzői okiratnál is vannak adminisztratív lépések, de gyorsabb (kb. három hónap, max. egy fél év), és rendőrségi segédlettel végrehajtható a kilakoltatás.

2020. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne keverjünk össze teljesen különböző dolgokat. A birtokvédelem mindenképp a bérlőt védi, és nem a tulajdonost, ez teljesen független attól, hogy van-e közjegyző előtti kiköltözési nyilatkozat. Ha van kiköltözési nyilatkozat, akkor (jogszerű felmondás után) valóban jóval gyorsabban eljut odáig az ügy, hogy a végrehajtó a lakást kiürítse, mert nem kell bíróságra várni. De ez a birtokviszonyokon semmit nem változtat.
2020. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gustty ***** válasza:

Igen a birtokvédelem a bérlőt védi.A 2 tanú mindenféleképpen kell.Nem csak a kijelölt helyen kell aláírni, hanem minden lapoldalt alul, mindkét félnek.Tetejében kérheted a bérbeadót, hogy mutassa be az energetikai tanúsítványt is. Mert te fizetsz neki. Ha társasházban vagy, akkor nem mindent kell fizetned. Ugyanis a felújítási alapra megszavazott összeg a bérbeadót terheli, azt nem háríthatja át a bérbevevőre.Ugyan ez vonatkozik a biztosítási díjra is.Az sem a bérbevevőnek kell fizetnie.Természetesen ha úgy állapodsz meg a bérbeadóval, akkor a bérleti díjba számítsa be, és evvel az összeggel nem nőhet a díjad.

Pl: 60.000,-Ft bérleti díj.

- 3500 havi biztosítás.

- 7420 (53nmx140,-Ft)

így fizetsz 49080,- Ft havi bérleti díjat+rezsi(villany,víz,gáz,kpfűtés>.ha van<<)

2020. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
8/8 Az energetikai tanusitvány most hogy jön ide? Mit érsz azzal, ha kérsz? Persze, jogod van hozzá, de ha nincs a tulajnak, nem fog a kedvedért csináltatni, inkább kiadja olyannak, aki nem kér. Ha meg elkezdesz azzal bűvészkedni, hogy pl a közösköltségnek csak felét fizeted, a biztosítást meg semennyire, akkor jó eséllyel megintcsak nem te leszel a befutó az érdeklődők közül
2020. jún. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gustty ***** válasza:
9-nek.Úgy jön ide, hogy a közjegyzőnél kötött szerződésnek tartalmi eleme.Ha nem tetszik a kiadónak, akkor feketén teszi meg, mely NAV köteles jövedelemnek számít, amit akár 2-3 évre visszamenőleg is behajtanak rajta.És az képzett összeg lesz, tehát bukja az összes eddigi bevételének a 3/4 részét+ a büntetést. Hidd el meg lehet tenni. Ha nem én leszek, akkor keresek olyan bérleményt, ahol a kiadó korrektül áll hozzá.A bérleménnyel nem tulajdon jogot, hanem szívességi lakáshasználatot(épületet), kap a bérlő. A tulajdonos meg nem járkálhat ki-be a asaját tulajdonába, csak ha a bérlő ezt megengedi. A KK és bizt. nem a bérlőnek a feladata.Ezt a TH.törvény 2003 -ban már leírta.
2020. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!