Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Biztos én vagyok a béna, de...

Biztos én vagyok a béna, de hogy a francba lehet ezzel fürödni normálisan?

Figyelt kérdés

Albiba költöztem, ahol zuhanyzó van, két csaptekerővel (vagy mi a szösz).

Otthon kádunk volt, egy csap volt hozzá, nem lehetett állítani a hideg meleg vizet, ha nagyon megnyitottam a csapot akkor forró víz jött, ha kicsit akkor hideg.

Na de itt ugye van a meleg meg a hideg vizes tekerő külön. A problémám az hogy nyilván langyos vízzel szeretnék tusolni, de egyszerűen lehetetlen beállítani a vizet...ha megnyitom a meleget egy idő után bekapcsol a bojler, de ha nem eléggé nyitom meg ki is alszik. Ha nagyon megnyitom (ami amúgy felesleges mert csak csomó vizet elpazarolok vele...na mindegy) akkor meg tűzforró, nem lehet fürödni vele. Ha elkezdem hozzá adagolni a hideget, akkor meg kb 2 percig jó langyos a víz, utána meg mintha csak a hideg víz lenne nyitva, jéghideg víz jön belőle.

Most ez valami hiba, vagy én vagyok ilyen szerencsétlen?

Előre is köszi a válaszokat!



2020. jún. 4. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint gázzal működő vízmelegítőd van. A melegvizes csapot annyira kell kinyitni, hogy belobbanjon a láng. A vízmelegítőn általában egy csúszkával lehet állítani a láng erősségét, ezt vedd minimumra! Egy tekerőkapcsolóval a víz mennyiségét lehet állítani, ezt is vedd a minimumra! Ha túl meleg a víz, keverj hozzá hideget, azt már a csapnál tudod megtenni.
2020. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Ilyeneket ma már nem igen használnak, ez egy elavult szar, nem véletlenül találták ki a keverő csaptelepet. Ahogy írtad is, kádnál elmegy, de zuhanyzónál (főleg gázbojlerrel) használhatatlan.

Két dolgot tehetsz:

- megbeszéled a tulajjal a csaptelep cseréjét, amit vagy te finanszírozol és lelakod, vagy ő fizeti.

- vagy veszel 3ezerért egy keverőcsaptelepet a Vaterán, Jófogáson, felteszed/teteted, a régit megőrzöd és amikor kiköltözöl a régit visszateszed.

De utóbbit csak akkor játszanám el, ha egyébként meg nagyon jó az albi.

2020. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
Zuhanyzónál nem is hallottam még olyat, hogy ne keverő csap lenne hozzá! Tényleg cseréltesd le!
2020. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Hát jónak jó az albi, nem a legolcsóbb nem is a legdrágább, de a felszereltsége és az elhelyezkedése miatt (közel a városközpont, a munkahelyem, rengeteg bolt, szóval minden közel van) megéri. Meg teljesen bútorozott, minden benne van, így fizetek rá 70e+rezsit.

Szóval akkor vegyek másik csaptelepet bele. Utánanézek, köszönöm.:)

2020. jún. 4. 12:00
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Az 1-es korrekt választ adott, valóban így lehet a gázon állítani, csak arra nem gondolt, hogy a fenének van kedve minden zuhanyzás előtt szabályozgatni a gázbojlert. Tapasztalataim szerint ugyanis szinte soha nem egyenlő a gáznyomás, vagy a gáz kalória értéke,... ha jól fejezem ki magam, mert nem vagyok gázszerelő, csak egy mezei felhasználó, gázbojlerrel.

Hétvégén, vagy egyes napokon pl. nálunk sárgán villódzik a gáz és 2x annyi idő kell egy liter víz felmelegítéséhez, mint hétköznap.

2020. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Ne vegyél keverős csaptelepet, mert felesleges. Ennél az átfolyósnál nem fog működni, ahhoz nagyobb teljesítményű vízmelegítő kell. Nemhiába nem használják. Egy kombi kazánnál már jó volna, de ennél sajna nem!

Főképpen azért nem fog jó lenni, mert a víz nyomása itt nem lesz állandó, ugyan úgy elalszik a gáz. Kizárólag állandó víznyomásnál tud hőfokra keverni a rendszer.

Azt csináld amit 1# írt. Annál többet nem lehet, ez ilyen.

A meleg csapot nyisd ki teljesen. Így vedd le a láng nagyságát. Aztán kis hideget keverj hozzá, és figyeld a lángot (ha túl levetted, képes elaludni). Be lehet gyakorolni lassan. ha túl nagy a láng minimumnál is, és a víz nagyon forró, akkor gázossal lehet visszább vetetni, ő betudja állítani a min és max lángméretet.

2020. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha jól értelmezem, a kijövő víz egy csövön jön ki, csak két tekerő van. Ez semmiben sem különbözik a karos csapteleptől, csak annyiban, hogy a hideg-meleg arányát nem egyszerre állítod, hanem külön külön. A karosnál, ha fordítod a meleg irányába, akkor ugyanolyan arányban zárja a hideg csapot. A tekerősnél neked kell a hideget utána állítani.

Ahogy az 1-es írta. Bojlert beállítod, hogy kis nyomásnál már begyújtson. Kinyitod a meleg csapot a bojler begyújtásáig. Jön a tűzforró víz. Aztán elkezded lassan nyitni hozzá a hideget, amíg jó nem lesz a hőfok. Teljesen ugyanaz, csak aki karos csaptelepen szocializálódott, meg szokott ijedni ettől a régi megoldástól. Ráadásul a két tekerős megoldásnál sokkal többféle hőfok beállítására van lehetőség, mint a karosnál.

2020. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha valóban gázbojlerről van szó (ezt kérdező nem erősítette meg), akkor lehet állítani a kijövő víz hőmérsékletét (tolókarral vagy bármivel) a zuhanyzáshoz megfelelő 40°C körüli hőmérsékletűre és akkor nem kell hideg vizet keverni hozzá. Ennél magasabb hőmérsékletű vízre nincs is szükség semmilyen háztartási tevékenységhez.
2020. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8# ez sajnos nem egészen így megy. Ez az elmélet amit írtál. A gyakorlatban a láng be van állítva, és a hideg nyitás, valamint a víz melegedés miatti nyomás változásra a melegítő azonnal reagál és változik a láng. Ezt nem tudod úgy beállítani ahogy gondolod. Akinél van ilyen, az tudja.
2020. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Gázbojler van, igen.

A mosdókagylónál van ez amit felhúzni kell és lehet fordítani jobbra-balra (bocsi hogy ilyen hülyén fogalmazok, nem értek hozzá, szőke nő vagyok:D), és ott nagyon jól működik a dolog.

Megengedem a vizet, picit a meleg felé fordítom, és nagyon jó langyos vizet folyat.

2020. jún. 4. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!