Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ezt hogy lehetne...

Szerintetek ezt hogy lehetne normálisan megbeszélni?

Figyelt kérdés

Kibéreltünk egy lakást a barátommal. Vannak kisebb-nagyobb szépséghibái a lakásnak, egyébként rendbe lehet hozni apránként (nem kell nagy dolgokra gondolni, pl. ilyenek, hogy bejárati ajtó szorul, stb). De sürgetett az idő, jó helyen van és a mostani árakhoz képest elfogadható is.

Viszont. Minden hónap elsején kell bérleti díjat fizessünk A párom igazából meg szokta kapni akkor a pénzét, de törlesztőrészletet is vonnak le tőle kocsira, és akkor az ő fizetése teljes egészében elmegy a lakhatásunkra. És akkor még ott van egy hét, amíg megjön az én fizetésem, amiből rendezni tudjuk a számlákat, stb.

Tudom, meg kellett volna nézni a szerződést, de azért nem minden pontban tartjuk magunkat a papírformához, ezért gondoltam arra, hogy esetleg meg lehetne velük beszélni, hogy fogják fel, hogy nekünk is kényelmesebb lenne, ha 10-én fizetnénk. Nem arról van szó, hogy nem tudjuk kifizetni egyáltalán, hanem csak kicsivel több mint egy hét haladékot kellene adniuk.

Szerintetek ezt hogy lehetne kulturáltan és emberi hangnemben, mégis határozottan közölni velük?


Köszi a válaszokat.



2016. júl. 29. 12:18
 1/9 kovpet ***** válasza:
100%

"fogják fel"


Hát, így nem lehet kulturáltan, az biztos.


Amúgy meg nyilván lehet, megkéred a tulajt, hogy hadd legyen tizedikén a fizetés, mert akkor jön a pénz.


"Tudom, meg kellett volna nézni a szerződést"


Nem mondod, hogy kötöttetek egy szerződést, ami alapján majd milliók cserélnek gazdát az évek alatt úgy, hogy el sem olvastátok?

2016. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ezt szerződés előtt kellett volna megbeszélni, egyébként nagyon szépen be tud állni így is a havi költségvetésetek, mivel tudjátok, hogy így van, így tervezitek a pénzügyeiteket, spóroltok egy kicsit és létrejön egy kis "puffer" erre a célra. Vagy hó végére mindig elfogy minden pénzetek?
2016. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elolvastuk természetesen, de volt váratlan kiadásunk ebben a hónapban, ami miatt ez így alakult.
2016. júl. 29. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én albérlő vagyok, de azért a "fogják fel, hogy nekünk is kényelmesebb lenne" mondatrész kinyitotta a bicskát a zsebemben. Nektek is? Kinek még? Nekik is kényelmesebb lenne?:D


Valóban el kell olvasni máskor a szerződést, ez most legyen tanulság, mielőtt hitelt vesztek majd fel, vagy bármit megvesztek.


Szerződésmódosítást kérhettek egyébként, hogy írjatok minden hónap tizedikét a szerződésbe.

2016. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
mi már a legelején letisztáztuk a fizetési határidőt...legkésőbb 10.e volt a határidő,ennél korábban kaptuk meg,de így soha nem volt gond.
2016. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván rákérdezhettek, hogy át lehetne-e állni későbbi fizetésre.


Csak aztán lehet, hogy a válasz az lesz, hogy FOGJÁTOK FEL, hogy neki is ki kell fizetnie valakit minden hónap elején, ezért neki IS az lenne a kényelmesebb, ha minden maradna úgy, ahogy erdetileg megállapodtatok.


Különben ha meg egy 10 napos puffert nem tudtok képezni a költségvetésetekben, akkor előbb-utóbb a 10-i határidőt se tudjátok majd tartani.

2016. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen azt a "fogják fel"-t ezt el kéne felejteni. Be lehet próbálkozni a bérbeadóval, kulturáltan elmondani neki, hogy nektek olyan a munkahelyetek, hogy ekkor utalnak... de mondjuk a banknál miért is nem próbálkoztok, hogy csak 10-én vonják a törlesztőt???? egyébként lehet hogy célszerűbb lenne családi kölcsönt kérni... nem jó, ha a bérbeadó azt látja, hogy fizetési gondjaitok vannak. Meglehetősen nehéz albérletet találni...
2016. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor most aug 10-én tegyél félre a saját fizetésedból, amit majd el tudsz utalni szept 1-én, ha a pasid fizuja nem elég...
2016. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Minden hónapban kölcsönkérsz 10 napra egy ismerőstől és meg is van oldva a probléma. Ha félre tudtok rakni, akkor ezt gyorsan meg lehet szüntetni pár hónap alatt.
2016. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!