Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megtudhatom valahogy, hogy a...

Megtudhatom valahogy, hogy a tulaj fizeti-e a rezsit?

Figyelt kérdés

Pár napja szóbaelegyedtem az egyik szomszéddal, aki panaszkodott milyen nehéz nekik a járvány miatt, mert a fia kevesebbet tud dolgozni. És hát tudjuk milyen az, mert mi sem fizetünk már hónapok óta xy-nak a lakásért, de még a rezsit se. Majd kibukott, hogy két hónapja nincs kifizetve a közös költség.

Természetesen, mi mindent rendesen fizettünk. Való igaz, áprilisban megkérdeztük, hogy fizethetnénk-e átmenetileg kevesebbet, vagy a kaucióból levonni és visszafizetjük, mert a párom nem tudott dolgozni, de elutasította a tulaj a kérést. Végül szülői segítséggel megoldottuk, azóta rendeződött is a helyzetünk.

Rákérdeztem a tulajnál a közös költségre, azt mondta hogy nem tudta befizetni mert a járvány miatt nem nagyon mászkált erre, de ha lesz időm, menjek már át a szomszéd házba, ott a gondnok, fizessem már be, majd visszaadja, ha találkozunk. Mivel volt gyerekszobám, nem röhögtem ki, de ki sem fizetem, amit egyszer már kifizettem.

Azért rákérdeztem, hogy a rezsi azért fizetve van-e? (Víz, villany, főtáv, tv, internet. Minden az ő nevén fut). Azt mondta igen, de nem volt túl meggyőző. Kértem hogy küldje már el emailben a befizetett csekkek képét, amin megsértődött és azt mondta hogy ő ezt nem köteles megtenni, mert azon személyes adatok vannak. Ez nyilván baromság, láttam már csekket. Semmi új információ nem kerül q befizetés után a csekkre, a fizetetlen csekkeket pedig lelkesen szokta küldeni, hogy mennyit utaljunk.

Szóval erős a gyanúm, hogy semmit nem fizet, aztán majd szépen lekapcsolnak mindent. Tehetek valamit abban az esetben?


2020. jún. 5. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem fizeti ki, akkor úgyis csak magát szivatja vele. Hisz neki lesz tartozása, rajta verik le, neki kell fizetni azért, hogy újra bekapcsolják az áramot stb. Ha ti elköltöztök onnan, új bérlőt nem találna közművek nélkül, úgyhogy muszáj lesz neki kifizetni
2020. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Te tudod, de én alapból nem koltoznek olyan helyre ahol a tulaj fizeti a rezsit.
2020. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit nem tehetsz, ha nem a te neveden van.
2020. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én is jobban örülnék, ha én fizetném. Főleg hogy korábbi helyen volt, hogy a tulaj elfelejtette befizetni és lekapcsolták hétvégére az áramot.

Amúgy 1-es, engem is megszivat, ha kikapcsolnak mindent a lakásban, mert ő nem fizet. Az internet például most létszükség, azzal dolgozom. Ha akár csak pár napra is kikapcsolnák, az nekem komoly pénzkiesés.

A szerződésben benne van, hogy felmondhatja a szerződést a kaució megtartásával, ha nem fizetünk. Viszont arról semmi nincs, hogy mi van ha szünetel a közműszolgáltatás az ő hibájából.

2020. jún. 5. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

#2 Az a te bajod! Normális tulaj csak úgy adja ki, ha nem a bérlőknek kell könyörögni, mutassa be már a befizetett csekkeket - már ha betudja, mert sok cseszik rezsit fizetni - hanem hozzá jönnek a közüzemi csekkek és ő adja postára a bérlő pedig neki rendezi előtte!


Kérdező Miért ne fizetné be a saját ingatlanára a rezsit??? Rajta hajtják be, az ő lakásába kapcsolják ki a szolgáltatást, neki sem érdeke, hogy e miatt elveszítse a bevételét, a fizető bérlőket! Te tudod bizonyítani, hogy kifizetted neki, ennyi elég számodra. Még van nálatok gáz, villany, víz, akkor mit kell kíváncsiskodnod???? Akkor pattogj, ha valamit kikapcsolnak!!!

2020. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5, Az en tulajomnal jobb és normalisabb nem sok létezik.

Es mivel hogy hosszu távra berelek, nekem is megéri kifizetni a számlákat.

Online egykettőre lerendezem, a tulaj azt sem tudja, es nem is érdekli hogy mennyi rezsit fizetek.

2020. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
#6 Jól van akkor. Sok helyen meg örül a bérlő, nem neki kell postára járni feladni a rezsit, fejben tartani a befizetési időpontokat.
2020. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5-ös, mint írtam, a közös költséget nem fizeti. Ez tény. És talán azt is sérelmezhetem, hogy az egész társasház úgy tudja, miattam nincs fizetve. Mert én nem fizetek a tulajnak. Vagyis egy link ingyenélőnek gondolnak. Mellesleg ha fizetné a rezsit, akkor nem lenne neki gond megmutatni a csekkeket. Tehát joggal feltételezem, hogy nem fizeti. Akkor viszont mit csinál a pénzemmel? Mert azt rezsire adom, nem zsebpénznek.
2020. jún. 5. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az fura, hogy az egész ház tudja. Nekem fogalmam sincs, hogy ki fizeti nálunk közös költséget vagy ki nem. A bátyámé volt ez a lakás, ami most az enyém, mikor beköltöztek, úgy mondta a tesóm, H kifizette előre S közös költséget, kiderült rosszul emlékezett, valójában 2-vwk voltunk adósok. Szólt a közös képviselő, hogy biztos véletlen maradt el, utálják el és pont.


Mellesleg adunk ki albérletet is, sosem bíznám rá a lakora a rezsit, mivel a közmű a tulajdonos nevén van, ő szívja meg, ha nincs fizetve, nem az ott lakó. A mostani lakás is akik nevén van, hogy én később kaphassak első lakás kedvezményt, én mindenhol csak felhasználó vagyok, hiába lakók én itt, apum felel érte

2020. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy ez a szomszéd honnan tudja, lehet megbeszélte a tulajjal, mert jóban vannak (nyilván ezért volt a locsifecsi arról, hogy mi nem fizetünk semmit), az is lehet hogy a közös képviselő mondta neki, én nem tudom. De ha ez a szomszéd tudja, akkor azt garantáltan mindenki tudja. Nekem is fecseg az egész társasházról. Pedig azt sem tudom ki-kicsoda, de a magánéletükről tudok.


Es valahol az is bánt, hogy amikor mi segítséget kértünk, hogy hagy fizessünk később, akkor úgy volt vele, hogy az se érdekli, ha éhenhalunk. Mi meg mindent kifizetünk, néha már tényleg választva a kaja meg buszjegy között, és akkor ő sakkozik a számlákkal. Akkor mondhatta volna azt is, hogy"figyelj, úgyis lusta vagyok elmenni feladni a csekkeket, akkor most ne fizessétek a rezsit két hónapig, aztán egybe ideadjátok".

2020. jún. 5. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!