Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van egy lakásom,amit szívesség...

Van egy lakásom,amit szívességi lakáshasználati szerződéssel adtam ki,viszont a hölgyet megkértem hogy távozzon mert szükségem lenne a lakásra,sajnos már 1 hónapja ígérget hogy elköltözik,de nem cselekszik Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Írásban felszólítottad?

Cseréld le a zárat.

Ügyvéd jelenlétében, elszámoltok a rezsitartozásával, egyebekkel, és leltár szerint átadod neki a holmiját.

Mindent írásban és tanúkkal!

Ez nagyon fontos.

2020. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem szólitottam fel,sajnos többen vannak a lakásban nem tudom hogy mikor nincsenek otthon
2020. jún. 17. 15:13
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom c-típusú emberek.

Hát erre rábasztál.

Legközelebb inkább adózól, és nem kell bizonytalan emberekkel bizonytalan szerződést kötni...

2020. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze hogy c-típusú emberek
2020. jún. 17. 17:27
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

# 1


Nem értem az ilyen típusú tanácsokat. Kicserélni a zárat más birtokán nem legális. Ezek után, hogy illegális cselekedetre buzdítod a kérdezőt, már olyanokat tanácsolsz, hogy mindent ügyvéd jelenlétében tegyen. Semmi ráció nincs ebben.

2020. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak annyi eszed volt, hogy ingyen lakhatásra odavettél cigányokat, akkor -nagy eséllyel- keresztet is vethetsz a lakásodra...

...ami már csak VOLT a tiéd.

2020. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

#6


Ez is micsoda baromság. Mitől lenne másé a lakása?

2020. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
"Akármilyen jogcímen is adtad át az ingatlanod használatát, azzal birtokon kívülre kerültél, a bent lakó pedig birtokon belül van. A hivatalos utat bejárva tudod kilakoltatni. Ami első körben azt jelenti, hogy a szívesség lakáshasználatot felmondod, és felhívod az ingatlan elhagyására. Ha ez nem történik meg, lakáskiürítést kezdeményezel a bíróságon. Ha megvan a bíróság határozata, a bírósági végrehajtó kilakoltatja a jogosulatlanul ott lakót."
2020. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

"Mitől lenne másé a lakása?"


Képletesen értettem, de rajtad kívül mindenki megértette.

Amúgy majd egy kisebb lakás árát ráköltheti bíróságra, ügyvédekre, rezsitartozásra, lakásfelújításra, orvosra, nyugtatókra... stb...stb...

2020. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Képletesen sem lehet másé a lakása. Egy lakás árát meg nem fogja erre elkölteni, ne túlozzunk már.
2020. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!