Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kell egy lakást kiadni...

Hogyan kell egy lakást kiadni albérletbe (szerződéssel, adózva, közüzemeket névre átiratva)? Mire kell figyelni? Aki gyakorlott benne, le tudná írni lépésről lépésre szájbarágósan?

Figyelt kérdés
Örököltem, de semmi gyakorlatom nincs ebben, azt se tudom, hogy hol járják utána, hogy hogyan kell jól csinálni ezt. Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná for dummies stílusban. Köszönöm!

2020. jún. 25. 20:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

#20

Sajnos tapasztalatból tudom!

De tényleg nem akarok vitatkozni, más a törvény és más a megtapasztalt valóság.

(Legalábbis országrészeken változó.)

2020. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. Amúgy a 16-os hozzászólására linkeltem be, szóval nem mindegy, hogy egy hivatalosan felmondott határozatlan idejű szerződésről van szó, vagy egy lejárt határozott idejűről. Az utóbbinál azért lényegesen hamarabb ki lehet paterolni a nem fizető bérlőt hivatalosan is.
2020. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Dzsipsziknek sosem add ki . A nem peres eljárás privat megoldas baj van vele patkanykodik 2 haverral kiteszed leveszed az ajtót az ablakot a cuccait zsákba viheti . Hívja a zsarut nem jön kk csak végzéssel .
2020. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
49%

10-es vagyok. Köszönöm a sok értékes infót. Most már értem ezt a közjegyzős történetet, viszont nálam annyiból más a helyzet, hogy én szobát szoktam kiadni úgy, hogy én is a lakáésban lakom. Mindig fél éves, határozott idejű szerződést kötök, mert általában annyi idő alatt derül ki, tudunk e együtt élni, illetve addigra fogy el a bérlők kezdeti lelkesedése a házirend betartása iránt :) Az a baj a köztjegyzővel, hogy úgy már nem nagyon érné meg.

Eleve inatlanossal dolgoom, mert nekem se időm, se kedvem mutatgatni és nem is tudok jól szűrni, az ingatlanosom meg ismer és tudja, ki kell nekem és mindig baromi jól szűr. Neki megy 1 havi bérleti díj, ott az adó, az se kevés és ha még a közjegyzőt is ki kell fizetni, akkor egy hat havi bérlésből 2 hónap marad nálam :(


Egyébként olyankor mi van, ha valaki szobát bérel és egyszercsak lecseréli a zárat és nem jutok be az otthonomba, az életvitelszerű tartózkodási helyemre? Az csak nem esik bele abba az idióta törvénybe, hogy nem tehetek semmit?

2020. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
47%

#24

A 10-es én vagyok! :):)


És a kérdésedre válaszolva:

Ha nem enged be a saját lakhelyedre, az nagyjából olyan cselekmény, mintha te lecserélnéd a szomszédasszonyod zárját, míg az locsolja a muskátlikat és utána nem engednéd be a lakásába.

Ilyenről még nem is hallottam.

2020. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 xswerdy ***** válasza:
74%

hú, 24-es, ha fél évre adod ki, és egy havit kifizetsz az ingatlanosnak, az elég komoly költség. Általában azért szoktak minimum 1 éves szerződést kötni, mert akkor már belefér az ingatlanos díja. Meg sokszor az ilyen fix ingatlanosok maguk is garanciát vállalnak, azaz ha hamar elment a bérlő, akkor olcsóbban hozzák a következőt.


Azt mondjuk nem értem, hogy ha te is a lakásban laksz, akkor hogy nincs időd mutogatni a szobát. Nem is vagy ott, amikor jön az ingatlanos a bérlő-jelöltekkel? Meg ha együtt fogtok lakni, akkor elsődleges lenne, hogy ti kölcsönösen szimpatikusak legyetek egymásnak.


Meg abban se látom az ingatlanosod hozzáadott értékét, hogy olyan baromi jól szűrne, ha fél év után jellemzően cserélődnek az emberek.


Én a helyedben megfontolnám az ingatlanos kirúgását, szerintem csak megszokásból dolgozol vele, nem viszi előre az üzletet. Azt meg végképp nem értem, hogy ha ahhoz van energiád, hogy egy vad idegennel együtt lakj, illetve ezért a kis bérleti díjért képes vagy jelentős mértékben feladni a kényelmedet, akkor miért adod oda ilyen nagy részét a befolyt pénznek valakinek, aki egy hangyányi részét veszi át a gondnak.


De ha ezt nem akarod, akkor is javaslom, hogy tárgyald újra a konstrukciót az ingatlanossal. Az 1 havi pénzt akkor kapja, ha a bérlő 2 félévet marad (lehet fél éves a szerződés, de hosszabbítási opcióval). Ha olyan jól szűr, akkor vállalja be.

2020. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!