Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon medián fizetése...

Magyarországon medián fizetésekhez képest sokkal drágább az élet, mint nyugaton?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, bolti eladó keres budapesten 200k nettót, ebből 120+ 30 rezsi egy szobás garzon, bérlet 10k, maradt 40ezer forintja megélni.


Bécsben egy bolti eladó keres 1800 eurót, 800 egy garzon + 100 euró rezsi, 40 euró bécsi bérlet, maradt 860 eurója megélni.



Mennyinek kéne reálisan lennie az albérletáraknak szerintetek?



2020. júl. 3. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Figyu, erre csak azt tudom írni, menj és próbáld ki. Ha mást nem is, tapasztalatot nyersz vele.


Én Németországban és Hollandiában éltem egy darabig, Magyarország még mindig viccesen olcsó a nyugati árakhoz képest.

2020. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy te a nyugati fizetésekhez hasonlítod a magyar árakat.


Pl szerinted mi olyan viccesen olcsó itt?


LEgyen példának egy tanár 160ks nettó bére. Ehhez viszonyítva mi számít olcsónak?


Te szerintem az 5-6 évvel ezelőtti magyar árakat veheted figyelembe, vagy nem tudom

2020. júl. 4. 16:14
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

Te most kiragadtál egy olyan szakmát, ami idehaza szélsőségesen keveset keres az iskolai végzettségéhez képest.


Vegyük példának az asztalost. Itthon 2500-3000€-t megkeres átlagos ügyfélkörrel, Berlinben kb. 6000€ ugyanez a szakma.


Berlinben 100.000.000 Ft egy 1,5 szobás lakás.

Kocsi, 1.6 dízel, 10 éves (hazajárós) 150€/hó német rendszámmal. (magyar rendszámmal 2 héten belül garantáltan elkap a yard)

2020. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

szerinted itthon megkeres egy átlagos asztalos 700ezer- 1millió forintot?


te nagyon el vagy tévedve, tudom mert építőiparban dolgozok én is. Ezek a gyakorin meg facebookon elterjedt álkeresetek, nagyon jól menő vállalkozónak kell lenni, hogy hazavigyél nettó 1 millát havonta, tisztán. És természetesen a töredékéről adózol utána.


[link]


random találat, de azért nem 100millió, egy hasonló pesten is 40 milla

2020. júl. 4. 16:47
 15/18 A kérdező kommentje:
az autó biztosítása viszont tényleg annyi
2020. júl. 4. 16:48
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, rá se ránts amit ezek itt összebeszélnek. Már a szocializmus idején is világossá vállt, hogy a külföldön keresett pénzt legjobb elkölteni itthon. Ebből annó még kabaréjenet is született (amikor még volt rendes kabaré, napjainkban már az sincs...)

A lényeg, ez ma sem változott semmit. Bemégy egy étterembe, megnézed az árakat magyar dolgozóként rögtön látod hogy az árlista a külföldiekre van szabva.

És akkor még csodálkoznak a turizmusosok hogy miért döglődik a vendéglátóipar. Pláne most a járvány időszakában.

Meggyőződésem, hogy a teljes gazdasági folyamatot az embereknek csak kis hányada érti/tudja követni.

2020. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki mennyit visz haza nettóban. Svédországban egy bolti eladó és egy több diplomás, 3 gyermekes, multiharcos családapuka fizetése között jóval kisebb a szakadék. Magyarországon ez a szakadék óriási.
2020. aug. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

De miért?



Megmondom. Azért mert fizetik az adót, nincs korrupció, a munkához fényévekkel jobb a hozzáállása, hatékonysága mindenkinek.


Itthon ettől nagyon messze vagyunk.


Feketetéző vagy bújtatott foglalkoztatású melósok, be nem jelentett albérlők, okoskodók-ügyeskedők országa vagyunk a kisembertől a nagytőkésig.


Ne háríts a politikusok felé, a kisember semennyire sem jobb, mint aki a parlamentben ül.

2020. aug. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!