Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romániában jobb vagy rosszabb...

Romániában jobb vagy rosszabb a medián fizetés, illetve jobban vagy rosszabbul élnek az emberek mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Úgy tudom már jobban élnek.
2019. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2019. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyfüggő ott is pl. Bukarest meg Erdély nyugati része megfelel az országunk átlagának de pl. Moldovában nincs rendes országút, se rendes közüzemek, melóról ne is beszéljünk. A fizetések bőven alattunk vannak, sokan keresnek minimálbért vagy aközeli bért, de a megélhetés is valamivel olcsóbb.


Konklúzió: Igen jobban élnek Bukarestben mint pl. Nógrágban vagy Békésben, de ha ezt Pesttel vagy Győrrel hasonlítod össze akkor felénk dől a mérleg.

Attól mert Sarkad környékéről átjárnak dolgozni nem azt jelenti globálisan jobb ott az élet. Ők is főleg erdélyi magyarok de még echte románok is járnak ide dolgozni főleg határmentén vagy az ipari vidékekre, sőt több helyen szakihiány miatt románok építenek fel ingatlanokat vay építik az utakat.

2019. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen pozícióban és milyen munkáról van szó.

Romániában sem rózsás a helyzet.

Ez a naplós videó meg egy marhaság, nem fedi a valóságot.

2019. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Románia óriási, legalább akkora egyenlőtlenségek vannak, mint itthon kelet és nyugat mo. között. Illetve mint főváros vidék is nagy a differencia.

Romániában ugyanez. Szerintem átlagban mi picivel többet keresünk. Viszont Románia egy fokkal olcsóbb.

Szerintem egyébként jelenleg előttük vagyunk, de Románia rengeteget fejlődött az utóbbi évtizedben. Mi inkább vissza. Jobb irányba tartanak, még ha szerintem nálunk jobb is az anyagi helyzet egy fokkal

2019. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Az összes olyan embernek aki szerint Romániába jobb az élet meg már beelőztek kívánom, hogy éljen ott és tapasztalja meg a román valóságot!


Csak aztán ne sírva rohanjon haza , hanem élvezze a román jólétet.

2019. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig rosszabbul. Nem is értem minek kell állandóan kiírogatni!
2019. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Januárban felrepültek a kamu hírek, hogy Romániában jobbak a fizetések, mint Magyarországon. De most elmondom mi az igazság....


Romániánban az emberek 51%-a falun él. Ezen emberek örülnek ha megkapják a minimálbért valahol. A nettó minimálbér jelenleg forintba átszámolva 84042 forint.


Vegyünk egy négytagú családot ahol az apa dolgozik, az anya házvezető, a nagyobbik fiú egyetemista, a kisebbik lány középiskolás.


A család kb. havi 13 ezret költ számlákra, 24 ezret a középiskola bentlakására, az egyetemi lakásbérlés 66 ezer. Egy napi menü jelenleg 1300 forint, ez az egyetemistának 20 x 1300 = 26. ezer.... És még a többiek nem is ettek, ruháról, tanfelszerelésről nem is beszéltünk, de már felszámoltunk 129 ezer forintig, holott a család bevétele 84 ezer forint.


Városon kb 160 ezer egy átlagos fizetés és ha egy négytagú család átlagosan meg akar élni, akkor 365 ezer a havi átlagos kiadás...

2019. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!