Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt hogy oldjam meg?

Ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Anno a volt parommal ossze koltoztunk egy lakasba ahol fele fele aranyban fizettuk ki a kauciot.

Na most en szeretnem a reszem vissza kapni mert mar semmi kozom a lakashoz. Azota mindkettőnknek van parja es lehet o mar ott lakik de nem tudom mert haraggal valtunk el es nem vagyok beszelo viszonyban. Es o eleg sokaig ott fog lakni ugy gondolom. a kaucio arra is van hogy ha kar keletkezik abbol le vonodik es miota eljottem barmikor lehet barmilyen kar az se ram tartozna.

Most kivel beszeljek? A tulajt szerintem annyira nem fogja erdekelni, nem ugy latja hogy kinek a milyen resze. Neki a lenyeg hogy ott legyen nala az egesz osszeg. A baratom meg Nem tudom hogy egybe kitudja e fizetni nekem, de hat csak neki kell mivel o lakik ott es en mar nem !? Jogosan keresem meg ot ezzel hogy kérem tole a reszem?



2020. júl. 3. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fogja érdekelni a tulajt. Ő kiadott egy ingatlant, s az ingatlant még bérlik. A párodnak kellene kifizetni neked a részed.
2020. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki bérli az ingatlant a szerződés szerint?

Azért az durva, ha nem tud a tulaj a lakócseréről, mert a lakást konkrét személyeknek adja ki az ember, név szerint szerepelnek a szerződésben.

2020. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En es a volt parom vagyunk a szerzodesben es tudd rola hogy en mar nem lakok ott
2020. júl. 4. 04:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, amikor ez történt kellett volna az behelyettesítse a Te kauciórészedet, aki a lakásban maradt.
2020. júl. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Mivel rossza viszony az exeddel, a tulajdonossal próbálj beszélni!

Ha én lennék a tulaj ezt mondanám (persze erre nem vagyok kötelezhető):

" Józsi, a Juci elköltözött és a kaució részarányos részét kéri.

Mivel ez neki visszajár ki fogom fizetni, viszont annak a visszapótlása - mint egyetlen bérlőé - a maga feladata. Szíveskedjen 3 havi bérleti díjjal, részletekben kifizetni a kieső kauciót!"

2020. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi történik, hogy a volt párod új párja veszi át a te szerepedet. Ha neked lennék, nem engedném hogy ezek ott a pénzemen dőzsöljenek. Alap hogy ilyenkor szerződésmódosítás van. Eszerint járj el!
2020. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
52%

Miért mentél el? Hány hónapot laktál ott abból hány havi lakbért fizettél ki?

A teljes történetet kihagytad arról miért és mikor mentél el, "semmi közöd a lakáshoz" pedig szerződés által ti ketten béreltétek ki, a te felelősséged is lett volna ott maradni, segíteni a fenntartásban és normál esetben maradnod kellett volna amíg az le nem jár. (Mivel ezek szerint arról van szó, hogy te előbb elmentél, hiszen a kaució kiadásánál már nem voltál ott)

Ha mondjuk egy évre szól a szerződés és te abból 6 hónapot vagy ott én csak a felét adnám vissza, ha pedig annál is kevesebbet semennyit. Nem egyszerű ilyen gyorsan lakótársat keresni (főleg a vírus alatt mikor az ország fele munkanélküli) sem pedig egyedül maradni egy lakásban és a másik részét is fizetni hogyha ő meglép.

Ha úgy érzed neked van igazad tényleg keresd fel az exed, vagy hívd fel a tulajt, hogy az exed le akarja nyúlni a kauciót és legyen szíves neked személyesen odaadni mikor eljön az ideje. Ha ésszerű a kérésed, mert mondjuk hónapokig ott laktál és fizetted a rezsit rendesen úgyis megérti, de ha te mondjuk már a 2. hónapban leléptél és a tulaj ezt tudja is nem számítanék sok jóra.

2020. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
26%
Tenyleg en sem ertem akkor most h volt e mar a kaucio oda adasa vagy nem. Mindegy, nem voltal ott mikor kiadjak szal akkor ido elott leleptel. Ha csak nem az utolso 2 hetben mentel el en vissza nem adnam, tudod kit hagyj ott egy kozosen kivett lakasban hogy 2x annyit fizessen akar 1 honapra is.. Tudd be annak h a kauciodbol vonta le h nem maradtal ott kivenni a reszed.
2020. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mivel ketten béreltetek egy albérletet, tegyük fel, hogy a lakbér havi 160 E, így fejenként 160 volt a kaució, általában így megy. Nem írtad le mikor hagytad ott a volt párod, de hacsak nem a 10. hónapban vagy az után, ha nem jön helyetted valaki más azonnal betölteni a szereped, a kauciód kezded felélni ami részedről 2 havi lakbér, majd 2 hónappal azután, hogy elmentél elfogy. Ahogy előttem is írták, ha a volt pároddal lakna valaki ő helyettesítette volna be a kauciód, de ezt te is csak feltételezed, valószínűleg nem költözött oda senki helyetted, vagy csak hónapokkal később, és addig a volt párod 2 hónapon át a te kauciódból fizette helyetted is az összeget amit neked kellett volna, ha betartod a szerződést. Onnantól pedig saját zsebből amíg nem jött valaki helyetted, ami valószínűleg nem történt meg. A volt párod, vagy a tulaj be is perelhetne azzal, hogy szerződést szegtél. Különben is inkább azt sugallja a történet, hogy otthagytad a volt párod és valószínűleg egyedül fizeti a kettőtök által bérelt lakást, csak ugye gyanúsan sok mindent ami döntő fontosságú lenne kihagytál. Szerintem oka van, hogy nem jelentkezett visszaadni, és erkölcsileg az lenne tőled a minimum, hogy ilyen felállásban nem kéred vissza tőle.
2020. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha az ex kozvetlenul miutan elmentel bekoltoztetett valaki mast aki be is kerult a szerzodesbe (olyan nincs hogy a tulaj nem veszi eszre a lako cseret) megis a te kauciodon eloskodnek es semmi aron nem akarjak visszadni akar be is perelheted. Vagy elmondod a tulajnak ha ugyis tudja mi a helyzet, aki kifizeti neked az osszeget es hozzaadja az exed kovetkezo lakberehez, ergo rajta keresztul megkapod az exedtol levonva a kauciod.

Ha viszont miutan elmentel egyedul az exedre terhelodott az albi teljes ara es van gerinced illetve nem akarod hogy megbirsagoljanak nem keresed fel emiatt akkor sem ha mar lakik nala valaki. Ugyanis ebben az elottem levonek van igaza, ilyen felallasban o perelhetne teged.

Ket valaszt irtam mert eleg hianyos es kicsit ellentmondasos is az irasod, nem nagyon tudtam levenni melyik helyzet is van nalad.

2020. júl. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!