Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elmennél úgy megnézni egy...

Elmennél úgy megnézni egy albérletet, hogy egyszerre több érdeklődőt hívnak oda és a tulaj később választja ki a nyertest?

Figyelt kérdés
Nekem ez kicsit megalázó szitunak hangzik.
2020. júl. 17. 11:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

Te jó ég, azért ez a "nyertes" kifejezés felforgatta a gyomrom...

Mit nyer, bérelhet egy lakást?


Két lakásunk, egy apartmanunk és egy garázs van kiadva, sosem jártam el így egyik esetben sem.

Az első jelentkező vitte, minden esetben normális emberek érdeklődtek.

2020. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos úgyis a neki szimpatikust fogja választani, ha egyénileg mentek, vagy ha csoportosan mutogat.

(A "nagy, ártatlan szemekkel néző fiatal lány" sem licitálgatott, mégis ő lett a befutó.)

2020. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

"Nekem ez kicsit megalázó szitunak hangzik."


Mi ebben a megalázó?

Te is megnézel több ingatlant, ami vagy tetszik, vagy nem tetszik.

A tulajdonos is megnéz több bérlőjelöltet és ez így van rendjén.

Akkor a tulajdonos is mondhatná, hogy neki megalázó, ha nem az övét választod.

2020. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Azért látszik hogy itt jó néhányan inkompetensek a témával kapcsolatban, mégis beleszólnak amibe nem kéne...

Bérbeadóként én is egy napra szoktam besűríteni a jelentkezőket. Sem időm, sem kedvem, sem erőm nincsen ahhoz, hogy alkalmazkodjak egyes emberek szabadidejéhez egész héten.

Nem beszélve a lakás turistákról, akik hobbi szinten űzik a nézelődés művészetét. Mindig van egy ilyen akinek esze ágában sincs kivenni az ingatlant. De hobbiból azért eljönne megnézni valami lehetetlen időpontban (természetesen amikor éppen nagyon unatkozik).


Viszont én nem csoportos terápiát tartok, hanem 20-30 perces eltolással mondok időpontot a jelölteknek. Az első jön 13:00-ra, a második 13:30-ra és így tovább.

Szeretek azért néhány szót váltani azokkal, akik be akarnának költözni a házamba vagy lakásomba.

Aztán a meeting végén kiválasztom a szimpatikusat és kész. Nem egy árverésen vagyunk, az ár fix, licitálást meg hagyjuk meg a kikiáltónak.

2020. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

"A tulajdonos úgyis a neki szimpatikust fogja választani, ha egyénileg mentek, vagy ha csoportosan mutogat.


(A "nagy, ártatlan szemekkel néző fiatal lány" sem licitálgatott, mégis ő lett a befutó.)"


Ez így van! Ha egyénileg mész, s nem vagy szimpatikus, akkor hiába lobogtatnád a foglalót vagy mennél fel az árban, úgyis az lenne a válasz, még jönnek érdeklődők a nap folyamán vagy a héten, és utána dönt a tulaj. Szóval semmi megalázó nincs benne ha egy időben többen nézitek az ingatlant.

2020. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs időm ezzel bohóckodni.
2020. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%

"Azért látszik hogy itt jó néhányan inkompetensek a témával kapcsolatban, mégis beleszólnak amibe nem kéne..."


Amit te leírtál, az teljesen oké. Én is próbálnám 1-2 napba besűríteni a jelentkezőket, aztán választani egyet. Ennyinek bele kell férnie, jobb esetben évekig nem kell ezzel többet foglalkoznod.

De azt ne gondolja már senki, hogy normális az, hogy odacsődítesz egyszerre 6-7 érdeklődőt, egy időpontra, aztán mehet az egymásra licitálás meg a nyalizás.

2020. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%
De miért kellene licitálni meg nyalizni???? Hacsak nem egy nagyon olcsó lakás, akkor erről szó sincs! A bérlők többsége rengeteg lakást megnéz míg elkötelezi magát egy évre. Ma a piacon nincs már akkora tolongás mint pár éve, mikor ment ez a "licit" balhé!
2020. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Licitálni nem fogok az fix mert azért az árért érdekel a lakás amennyiért meg van hirdetve. Drágábban 100 közül is válogathatok.
2020. júl. 18. 00:23
 20/25 xswerdy ***** válasza:
elmész, megnézed. Hogy más is van ugyan akkor, az miért zavar? Amúgy mire licitálnál? Gondolom, helyben azt se mondod, hogy kivennéd a meghirdetett áron, hanem még átgondolod.
2020. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!