Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 8. kerület, Kálvária tér...

8. kerület, Kálvária tér környékén mennyiért lehet a reálisan albérletet kivenni?

Figyelt kérdés
1-1.5 szoba, 30-40 nm körül keresnék, de 80-150 ezer/hó között szórnak a hirdetések, és nem igazán tudom megítélni mi lehet reális. Azt tudom, hogy nem a legjobb környék.

2020. júl. 23. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak az megy oda, akinek nincs jobb.Aki ismeri Bp-et annak eszébe nem jutna odaköltözni.
2020. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de a kérdesem nem erre vonatkozott. Van haverom, aki ott lakik (saját lakásban), kb. tisztában vagyok vele, hogy milyen környék. Az albérletárak érdekelnének, ahogy a kérdésben is írtam.
2020. júl. 23. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

8. kerületben - akár hiszik egyesek, akár nem - ez teljesen reális. Több egyetem campusa is ott van a közelben, pár megállónyira, vagyis az elhelyezkedés önmagában dob ennyit az áron. Sajnos, nem hiszem, hogy a jelzett árnál alacsonyabb áron találsz arrafele lakást, vagy ha igen, az emberi életvitelre fokozottan nem alkalmas... Ilyen ez az "albérlet-szakma" sajnos, a legtöbb bérbeadó nyerészkedő, tisztességtelen alak.

(Mondjuk, 80/hó az manapság abszolút nem rossz, ha ennyiért találsz élhető lakást arra... Csapj le rá).


Egyébként jóideje nem olyan vészes a Kálvária tér, aki szerint igen, inkább az nem ismeri Budapestet.

2020. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Az egyik legolcsóbb környék Pesten, az albérlet árakban is ennek látszódnak kellene.

Én sem mennék oda, tudom nem ez volt a kérdés.

Csak ha színesbőrű vagy.

2020. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ha ez reális, akkor viszont a 80/hó valószínűleg nem az élhető lakás kategória sajnos.


Igen, állítólag sokat javult a környék az utóbbi 10 évben, de azért vannak nagyon lepukkant épületek arra. Éjszaka azért nem minden utcába mennék be, de a Baross utca pl. nem olyan gáz.

2020. júl. 23. 14:17
 6/11 A kérdező kommentje:

@4: Igen, én is ezt gondoltam. Lehet amúgy, hogy valójában ennél olcsóbbak, csak ugye én a hirdetéseket látom, azt nem, hogy ténylegesen van-e aki kiveszi. Ezért is kérdeztem. Meg azért egy másfél szobás lakásnak a körút túloldalán inkább az alja a 130, nem a teteje.


Akik a környéken laknak ismerőseim Orczy- és Magdolnanegyedben, azoknak egyébként nem volt problémájuk az utóbbi 5-6 évben, azt mondják a kétes elemek főleg egymással vannak elfoglalva, a "normál" ottlakókat kb. levegőnek nézik. Persze biztos lehet nagatív beszámolókat is hallani. Nekem az a tapasztalatom, hogy nyolckernek ez a része utcáról utcára nagyon változó tud lenni.

2020. júl. 23. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az a tapasztalatom, hogy nyolckernek ez a része utcáról utcára nagyon változó tud lenni."


Ez igaz. Laktam ott egy ideig az elmúlt években, és zajosnak zajos, büdösnek büdös, de azért élhető. Inkább olyan "prolinegyednek" mondanám már.


Egyébként érdemes lehet albérletes fb-csoportokba is belépned, ott jobban meg tudják válaszolni a kérdésed. PL: "G.ci drága albérletek" (ja, ez a neve :)), ott azért ellátnak naprakész információval.

2020. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért nem mennék oda mert tartanék a konfliktustól, nem szoktak belémkötni.

De a látványuktól a hangjuktól a stílusuktól is kiráz a hideg.

2020. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8.


Oké, hát aki megteheti, az nyilván valamelyik budai gazdagnegyedbe vagy külvárosi kertesházba költözik, szívem szerint én is megtenném :)

2020. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"30-40 nm körül keresnék, de 80-150 ezer/hó között szórnak a hirdetések"


Meg kell nézni, mi van az árban.

A 30 nm, földszinti, felújítandó, üres, udvarira reális a 80, nyilván kis alku van benne, 40 nm emeleti, utcai, panorámás, erkélyes, fullfelújított, fullfelszereltre reális a 150 - sokszor a rezsi, akár előfizetések is benne van már.

2020. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!