Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakásba amit bérlek, van...

A lakásba amit bérlek, van jogom ahhoz hogy beltéri kamerát rakjak?

Figyelt kérdés
Tavaly tűnt el a lakásból amit bérlek pár dolog, ezért beltéri kamerát raktam a lakásba, mert kíváncsi voltam hogy ki járkál be. Azóta kiderült hogy a főbérlő bejelentés nélkül, úgy megy be a lakásba hogy nem vagyok otthon. Ilyenkor mit tudok tenni, van e ahhoz jogom hogy beltéri kamerát rakjak az albérletbe a főbérlő tudta nélkül?

2020. aug. 18. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Igen,van.A tulaj átadta a lakás használatát,miért fizetek is .

Bejárni is csak a jelenlétedben szabadna .

2020. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Tennék, de valami jó sumákot.


[link]

2020. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Bizonyára van. De más kérdés, hogy ezt hivatalosan mikor és hogyan használhatod fel, ezt ügyvédtől kell megtudni, mert ez jó ideig folyamatosan változott.

Viszont a főbérlőnek(tulajdonosnak) nincs joga bemenni a lakásba a tudtod és jelenléted nélkül!

2020. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Van szerződés?
2020. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Cseréltesd le a zárat sürgősen, és nehogy adj kulcsot a főbérlőnek! Egyébként is a zárcsere alap dolog beköltözésnél. Ki tudja maradt-e az előző bérlőnek másolt kulcsa, illetve a főbérlőnek semmi joga bejárkálni, főleg ha nem vagy ott. Előre egyeztetett időpontban mehet oda szemügyre venni a lakást, amikor Te is ott vagy. Szóval zárcsere azonnal!!
2020. szept. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!