Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nincs közjegyzői okiratba...

Ha nincs közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés, akkor addig maradhat a lakás bérlője az ingatlanban, ameddig csak akar?

Figyelt kérdés

Tulaj vagyok..a szerződés amit kötöttünk magánszerzodes

Abban az all hogy 2021 junisba lell távozniuk a berloknek.

Azt hallottam bíróság az egyedüli út de az évekre es meg honapokra is elhuzodhat..probelma az hohy nem fizetik a lakbert caak a rezsit


2020. szept. 10. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
9: Csak ha nem mond ellent. Ha ellentmond, akkor még utána kell keresni egy ügyvédet, aki beadja pert, ugyanúgy, mint ha nem is lett volna FMH. Mi is így vagyunk, 2,5 év eltelt és még csak most tűzték ki a tárgyalást.
2020. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

#11

Nem értem az eseteteket, bár nem vitatom.

Valami más is lehet nálatok, mert ezek pont hogy gyorsított eljárással futnak. Ügyvéd meg végképp nem kell hozzá, ha nincs valami extra gubanc.

2020. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Megszegték a szerződést, tehát kapjanak egy írásbeli azonnali felmondást, ha még nem kaptak volna.
2020. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

12: FMH kötelezettje ellentmondással élhet.

Akkor nem lehet belőle végrehajtás, hanem per lesz.

Közjegyző nem vizsgálja a követelés jogosságét, én is küldhetek neked, hogy tartozol 3 000 000 Ft-tal, ki fogja küldeni.

2020. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Látom alapban kevered a fogalmakat!

A közjegyzői fizetési meghagyás CSAK A KÖVETELÉSEDRE vonatkozik, az nem az albérletből kilakoltatást jelenti, mivel az nem a tulajdona.

...és ez nem keverendő össze, a közjegyzői szerződés KIKÖLTÖZÉSI ZÁRADÉKÁVAL, az rendelkezik a végrehajtói kilakoltatásról.


A lakásodban lakó bérlő, ha azt nem hagyja el és nincs közjegyzői záradékod, akkor kell a bírósághoz fordulni a kilakoltatási végzésért, amivel a végrehajtóhoz lehet menni.

Ez utóbbi zajlik gyorsított ügyintézéssel.


Tehát a követelésed behajtása (FMH) és a kilakoltatás 2 különböző dolog, még akkor is, amikor van közjegyzői záradékod.

2020. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
23%
15: Én CSAK az FMH-ról beszéltem végig.
2020. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%

15: Ezt írtad, ez is CSAK az FMH-ra vonatkozott, nem?


" a kettő közül a gyorsabbik megoldás a közjegyzői fizetési meghagyási eljárás, mert az 15 nap múlva már megy a végrehajtóhoz."


Erre írtam, hogy ez nem így van.

FMH-ra ellentmondással lehet élni, ahogy nálunk is történt, és még csak most lesz tárgyalás 2,5 elteltével.

2020. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!