Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakcímbejelentő lapot hol...

Lakcímbejelentő lapot hol lehet kérni?

Figyelt kérdés
Az albérletemet ideiglenes tartózkodási helyként szeretném bejelenteni, a bérleti szerződés tanúzva, most már csak a kormányablakba kell bemenni. A lakcímbejelentő lapot is ott adják? Ahhoz, hogy kapjak egyet, szintén külön sorszámot kell kérni? Csak mert nem ott helyben akarnám kitölteni, hanem visszamennék valamelyik másik nap. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. szept. 15. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Kormányhivatal, általában ki van rakva vhova vagy aki a sorszám mellett áll biztiboy, az ad egyet, nem kell sorszam. Mindegyik tulajdojosnak alá kell írni, leellenorzik a tulajdonlapot, tehet muszaj lesz elvinned
2020. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

1-es? az utolsó mondatodat nem értem, mit kell muszáj elvinnie?

Kérdező: jól nézd át a kitöltési útmutatót, nekünk nem volt teljesen egyértelmű/ de lehet mi voltunk a sügerek :D/ csak azért mondom h ne kelljen feleslegesen újra menned.

2020. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen! A kormányablak.hu-n megnéztem, milyen adatok, iratok kellenek majd. Viszont azt olvastam, hogy a tulajnak nem kell külön aláírnia, ha a bérleti szerződést 2 tanú is aláírta.
2020. szept. 15. 11:37
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Azért kell elvinni, mert a tulajdonosoknak alá kell írnia, feltételezem ő(k) nem mennek vele
2020. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát, ha 1 év alatt változott volna, akkor passz. Nekem mint tulajnak alá kellett írnom.
2020. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem alá kell, nekünk kérték, pedig alá írta a bérleti szerződést 2 tanú, jogász csinálta az egészet, de lehet már nem kell, nem tudom
2020. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
4-es, csak most láttam h válaszoltál, én pl nem adtam tulajdoni lapot, gondolom ezt a kormányablakba ellenőrzik.
2020. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen ott, mondta nekem az ügyintéző, hogy ránéz gépen a tulajdonlapra, ezért gondolom
2020. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Reméltem, hogy hátha nem kell a tulaj aláírása, de most elbizonytalanodtam... Megkérdezem majd. A helyzetem annyival bonyolultabb, hogy a tulaj évek óta külföldön él és a szerződést is a meghatalmazottjával írtuk alá. Lehet, hogy akkor a meghatalmazást is kérik majd bent...
2020. szept. 15. 12:13
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

"mit kell muszáj elvinnie?"

A tulajdonost.

2020. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!