Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan töltsem ki a lakcímbeje...

Hogyan töltsem ki a lakcímbejelentő lapot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most értem haza az okmányirodából és teljesen kétségbe vagyok esve. Az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy teljesen rosszul töltöttem ki a papírt.

Nem tudtam például, hogy minden tulajdonos aláírása kell, mert nem volt ilyen jelzés a nyomtatványon. Azt mondta a hölgy, hogy a hátuljára írjuk alá.

Az új lakcímemnek csak házszáma van, nincs emelet, ajtó, stb., így egy sor üresen maradt. Nem értem, ez miért probléma, és mit kellene oda beírnom, ha egyszer nincsenek ilyen adatok?

Van egy sor, a tulajdonos címe. Erre azt mondta a hölgy, hogy ezt nem szabad kitölteni, mert ez a jelenlegi címemet szünteti meg (?).


És sajnos letépte az átvételi elismervény részt, úgyhogy újra kezdhetem kitölteni az egészet.

Azt már eldöntöttem, hogy a központi okmányirodában fogok legközelebb próbálkozni, hátha ott normálisak lesznek. Azt nem tudom, hogy most úgy töltsem ki a papírt, ahogy szerintem értelemszerű, vagy csináljam, ahogy a hölgy mondta? Bunkóság lenne, ha csak aláírnánk, ahol kell, bevinném és töltsék ki ők?



2017. júl. 10. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Helyetted nem fogják kitölteni az fix, de még olyan ügyintézővel életemben nem találkoztam, aki ha kedvesen tisztelettudóan kérdeztem, ne segített volna... olyat meg számtalanszor láttam, hogy a követelőző "jogaival tisztában levő" ügyfelet a biztonsági ember kedvesen kitessékelte az ajtón lehiggadni :D


Pedig használtautó kereskedésem van szóval elhiheted szinte minden héten megfordulok a helyi okmányirodánál.

2017. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Anno elég volt ha 100 tulajdonos közül 1 alá írja,de sokszor hallom vissza azt,hogy már mind a 100-nak kell.

Nincs emelet stb akkor oda egy kicsi vízszintes vonalat húzol,ha problémája van vele,de amúgy jól csináltad,hogy üresen hagytad. Amúgy az általad leírtakból az egyetlen problémát én abba látom,hogy az összes tulajdonos aláírása nem volt rajta.

A kedves hölgynek meg bizti nem volt valami jó éjszakája.

Helyetted sehol nem töltik ki,de segíteni fognak mert szerencsére nem mindenkinek volt rossz éjszakája

2017. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell az összes tulajdonos aláírása. Van erről egy hivatalos állásfoglalás is: [link]


Ha ez nem elég nekik, meg kell kérni, hogy mutassa meg azt a jogszabályt, ami előírja az ÖSSZES tulajdonos hozzájárulását.

2017. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ma újra próbálkozom!


Nem, még soha nem volt rá szükség, hogy bárhonnan biztonsági őr kísérjen ki.

2017. júl. 11. 10:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Maratoni ügyintézésen vagyok túl, sajnos még mindig sikertelenül.

A központi okmányiroda már nem foglalkozik lakcímmel (ezt amúgy tudhattam volna). Ott kaptam egy listát az összes pesti ablakról, mert bárhova mehetek.

A Teve utcába mentem, így harmadik próbálkozásra, mert az volt a legközelebb. Ott 40 felett volt a várakozók száma.

A negyedik próbálkozásra sikerült ügyintézőhöz jutni, a IX. kerületben. Kiderült, hogy elsőre is jól töltöttem ki a papírt. Sajnos kiderült, hogy a helyrajzi számhoz tartozó tulajdoni lapon nincs cím.

Felhívtam a tulajt, aki amúgy az apám. Ő azt mondta, hogy erősködjek, meg stb., a szokásos hegyibeszédet kaptam meg. Nem akartam veszekedni az ügyintézővel, igyekeztem finoman próbálkozni.

Ekkor mondta Apám, hogy járjam az okmányirodákat addig, amíg valahol sikerül.

Még egy, 5 helyet voltam hajlandó megpróbálni, de nem, amíg a tulajdoni lap nincs rendben, addig oda nem jelentkezhet be senki.


Úgyhogy úgy döntöttem, maradok a jelenlegi lakcímemen.


A tulajdonosok aláírásánál voltak eltérések. Mindenhol kérték az összes tulajdonos aláírását. Volt, aki a lap hátuljára, volt, aki a kettéosztotta a rublikákat. Az utolsó helyen meg egyenesen azt mondták, hogy annyiszor kell kitölteni a lapot, ahány tulajdonos van.


A bal oldali rész felesleges, azt nem kell kitölteni, egyből dobják a kukába.

2017. júl. 11. 16:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen elég volt honnan hová szeretne bejelentkezni, + 1 aláírás.


Jelenleg az összes tulajdonos/haszonélvező aláírását kérik. Van 3 tulajdonos ebből 1 bent lakik az ingatlanban a másik 1 kint él valahol külföldön, 10 éve szó nélkül megpattant az országból, senki nem tud róla semmit..., 3. beszeretne oda jelentkezni állandó lakosként.

Az állandó lakcím kötelező! Ezt így hogyan?


bejelentőnek van ingatlan a tulajdonában csak nem tud bejelentkezni. Okmányiroda kiállít csak településnévvel rendelkező "hajléktalan" lakcímkártyát...

2023. ápr. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!