Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van olyan, akinek nem fizetett...

Van olyan, akinek nem fizetett az albérlője és sikerült kiraknia zárcserével, illetve a cuccaik kipakolásával? Esetleg másféle módon sikerül, ha nem mentek el maguktól?

Figyelt kérdés
A bírósági ügy több hónapos folyamat, nem szeretnék arra várni, ha nem muszáj...Kinek milyen módszer vált be?
2020. szept. 21. 14:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

Azt nem tudom megérteni de komolyan, hogy mit számít, hogy valakit be tud-e fogadni valaki más ha te törvénytelenül lakoltatod ki.


A másik amit nem tudok megérteni, hogy ki az a retardált aki egy egyszerű kérdést is le tud pontozni?

2020. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#11

Azért pontoznak le, mert úgy tűnik, már megbocsáss, hogy te vagy a retardált!

Most a törvénytelen oldalát hagyjuk, világosan leírtam, hogy ma már közjegyzői kiköltözési záradékkal ÉS befogadói nyilatkozattal adom ki a lakást.

Ugyanis - és ez az utolsó magyarázkodásom neked! - hiába van minden törvényesen, hiába van záradékod, ha moratórium van!

Viszont ha van befogadói nyilatkozatod a közjegyzői záradék mellé, akkor -35 fokban is ki lehet tenni, azaz a végrehajtó is kiteszi.

Na jó és most már béke veled!

2020. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
8%

# 4


"Lényeg hogy minden legyen dokumentálva, vagyis legyen videóra véve."


A saját magad által elkövetett bűncselekményről rögzítesz videót? Ez egy új típusa a vélt rafináltságnak, de lelked rajta!

2020. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

#13 nem tudom, hogy most szándékosan játszod a hülyét, vagy tényleg ennyire értetlen vagy.

Ha nekem jön a bérlő mert egy agresszív fäsz akkor legyen levideózva, hogy mi hogyan történt. Ugyanis az ilyen nem fizető sunyi emberek képesek feljelentést tenni testi sértésért, ha verekedni akar és kap egy pofont közben.

2020. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
3%
Már azért is feljelentést tehet, hogy te odamentél intézkedni, ugyanis már ami felvázoltál, az is Btk. kategória. Te meg levideózod a saját bűncselekményedet, végül is a te döntésed.
2020. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15. Szerintem feleslegesen pörgeted magad és próbálod védeni a nemfizető élősködőket.

Gondolom te is az a fajta lehetsz, aki szerint minden bérbeadó csakis egy mutyis kizsákmányoló ember lehet.

És a bérlőnek alanyi jogon jár az ingyen lakhatás hónapokon át, csupán a két szép szeméért.

Amit a 4. írt, hogy amelyik bérlő felhalmoz többszáz ezer tartozást, a biztos hogy nem fog újabb száz ezreket költeni ügyvédre, hogy bebizonyítsa jogosan nem fizetett bérleti díjat.

Elhiszem hogy vannak olyan emberek akik arra mennek, hogy minél tovább élősködhessenek egy albérletben, csak ne csodálkozzanak ha majd megjelennek a 2 méteres 100 kilós emberkék az ajtó előtt. Akkor kitörölheti (és te is) a btk-val a hátsóját.

2020. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
8%
Senki nem beszél arról, hogy egy polgári jogi kérdésben most neked vagy a bérlőnek van igaza. Ettől függetlenül büntetőjogi felelősséged van, ha odamész emberkedni. Nem biztos, hogy etikus bűncselekményre buzdítani valakit, csak mert szerinted a jogod van minden törvény felett a saját módszereiddel megvédeni a vélt igazadat.
2020. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17 alapvetően azzal van a probléma, hogy most már biztosan szándékosan játszod az eszed.

Tehát hogy ha valaki tartozik nekem 440 ezer bérleti és rezsi díjjal, akkor csak vélt igazam lehet ugye?

Érdekes emberek vannak ebben a kategóriában...már kezdem én is azt hinni, hogy itt valóban vannak akik elhiszik, hogy a végtelenségig élhetnek ingyen más lakásában.

Részemről a kérdésre megadtam a választ, a továbbiakban több időt meg nem pazarlok idegen emberek alkalmi észjátszásra.

2020. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

Szomszédomban él egy pár. 4 hónapja nem fizetnek bérleti díjat. Volt többszöri felszólítás,de nem reagálnak. Kijött a tulaj a szekrényméretű haverjaival, hogy zárat cseréljen. A bérlők kihívták a rendőröket. Rendőrök közölték, hogy a tulaj épp bűncselekményt készül elkövetni. Hiába nem fizetnek, amíg a kilakoltatási végzés nincs meg, addig a bérlők tartozkodhatnak a lakásban. Tulaj kikapcsoltatta a villanyt. Bérlők feljelentették. Tulajt kötelezték, hogy kötesse vissza a villanyt, és pénzbírságot is kapott. A tulaj végül bíróságra ment. Első tárgyalást elnapolták, ugyanis a bérlők azt mondták, azért nem fizetnek mert a tulaj nem javítja meg ami hibás. pL: nincs melegvíz, penészes a lakás stb. Bíró meghosszabította az ügyet, hogy vagy bzonyítsák, hogy a hibák valósak, vagy a tulaj javítsa ki. 1 hónappal később újabb per. Tulaj 13 hónap után megkapta a kilakoltatási végzést. juniús 14-én kellett volna kiköltözniük. Nem költöztek, így hívnia kellett a végrehajtókat, rendőröket. Na akkor mentek el. Most meg rohangál a bíróságra, hogy az elmaradt 14 hónap bérleti díjat fizessék ki a volt bérlői. Tulaj mesélte nekünk. Mondta, hogy vicc az egész rendszer mert hiába van törvényes szerződésed, a bérlőt védik ha nem fizet. Legjobban azon háborodott fel, hogy a bírónak mondta, hogy mint tulaj szüksége van a lakására mert nincs hova mennie. Abíró válasza: menjen albérletbe.

Angliában nem lehet csak úgy kidobni a nem fizető bérlőt, mert nagyobb bajba kerülsz.

2020. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%
#19 csak gratulálni tudok, hogy leírtad ezt a mesét és a végéhez odabiggyeszted hogy "Anglia"... :D
2020. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!