Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van olyan, akinek nem fizetett...

Van olyan, akinek nem fizetett az albérlője és sikerült kiraknia zárcserével, illetve a cuccaik kipakolásával? Esetleg másféle módon sikerül, ha nem mentek el maguktól?

Figyelt kérdés
A bírósági ügy több hónapos folyamat, nem szeretnék arra várni, ha nem muszáj...Kinek milyen módszer vált be?
2020. szept. 21. 14:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb közjegyzős okirattal adj ki lakást.
2020. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Az, hogy az elején közjegyzővel íratsz szerződést, mert akkor azonnal végrehajtható bírósági tárgyalás nélkül.


2. Ha nincs írott szerződés akkor simán kirakhatod őket pl kidobókkal.


3. Ha van szerződés akkor az broki. Ebben az esetben a zárcsere plusz cucckipakolás csak a nem túl gáz fajtát ijeszti el. A kifejlett parazita ilyenkor kihívja a rendőröket mivel teljesen jogtalanul zárod őket ki a bérleményből és akkor még ezt is neked kell fizetni.

2020. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Egy ismerősöm járt így. Nem fizettek, pedig a szerződésben benne volt, hogy 1 hónap elmaradás után kilakoltatható az albérlő. Aláírták, de nem mentek. Így az ismerősöm egy nap átment, kivette az összes ablakot, elvitte felújítás alapon. Kikapcsoltatta a villanyt, gáz, és a vízet ideiglenesen. Így mentek el- MOndta, hogy a visszakapcsolási díjak ellenére is megérte, mert így kevesebbet bukott. De azt is hozzátette, hogy úgy mentek el, hogy a lakását szétrombolták.

AZ ismerősöm azóta mindig kiírja a neten a párocska nevét, képét, hogy nekik senki ne adjon ki albérletet, mert úgy járnak mint ő. Kirak a lakásról is képet amit maguk mögött hagytak.

2020. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban volt egy bérlőm aki egyik hónapról a másikra nem fizetett, a telefont nem vette fel, és nem engedett be a lakásba (belülről bezárta).

Nálam a szerződésben benne van, hogy nem cserélhet zárat akinek ez nem tetszik nem veszi ki a bérleményt és ennyi.

(sajnos korábban 2015-ben már futottam bele zárcserélgetős nem fizető bérlőbe, így a tanulópénz megvolt).


Szóval a srác meg a csaja két hónappal volt elmaradva, sehol nem lehetett elérni őket mint írtam.

Aztán meguntam ezt az egészet, délelőtt a haverokkal elmentünk mikor nem voltak otthon, kipakoltunk mindent a lakásból a folyosóra, kicseréltem a kódkártyás zárat, aztán lent a kocsiban várakoztam.

Érdekes módon egyből csörgött a telefon 360 ezer bérleti, és 80 ezer rezsi tartozás után, mikor nem tudott bemenni a lakásomba.

A srác próbált vergődni hogy megy a rendőrségre stb., mondtam menjen nyugodtan csak előtte tüntesse el a holmiját.

Persze hogy nem ment csak a szája járt, akinek nincsen pénze fizetni bérleti díjat, annak ügyvédre sem lesz.

Lényeg hogy minden legyen dokumentálva, vagyis legyen videóra véve.

Mert ha esetleg agresszióba torkolna a dolog akkor legyen bizonyíték ki kezdeményezett. Illetve jobb többen menni a biztonság kedvéért.


Egyébként semmi probléma nem lett volna ha a gyerek felveszi a telefont és megbeszéljük az egészet.

Nem pedig ilyen sunyi aljas módon letiltja a számom és sem privát, sem pedig idegen számot nem vesz fel.

Nyilván aki ilyet csinál hónapokon át, ott már lépni kell mert egyértelmű hogy soha nem fog fizetni.

2020. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Én a második nem fizetős hónap után mentem 2 haverral, áthívtam egy szomszédot, feltörtem a saját lakásom(!) zárját, leltárt készítettünk a cuccokról - persze nem a bugyikról, csak ami "érték" volt - bezsákoltuk/dobozoltuk, leraktam a zárható tárolóba, zárat cseréltem, az ajtóra kiírtam, hogy hol és milyen feltételekkel veheti át a holmiját (elmaradás kifizetése) és azt meddig tárolom. Ennek 5 éve, azóta sem láttam a színét sem, a cuccait a lejárat után kivágtam a lomtalanításba.

Legközelebb is ezt tenném, ha nem lenne közjegyzői "Kiköltözési záradékos" szerződésem, amit a végrehajtó 30 napon belül végrehajt, így nem nekem kell szervezkednem.

Amellett csak befogadási nyilatkozattal szerződöm, mert nekem moratórium címén senki nem üdülgethet a lakásomban.

Akinek ez nem felel meg, az boldogíthat mást!

2020. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Mi az a befogadási nyilatkozat?
2020. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hoz egy kéttanú nyilatkozatot, amiben szerepel, hogy kilakoltatása esetén ki fogadja be, mint szállásadó.

Saját aláírása az illetőnek, szig.sz., lakcím.

Ennek a komolyságát, valódiságát a bérbeadó nem köteles vizsgálni, a bérbevevő felelőssége.

2020. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
jav: *kéttanús
2020. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
Node ennek mi a jelentősége?
2020. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#9

Mi a bánatot nem tudsz ezen érteni, de komolyan?

A moratórium arról szól, hogy bizonyos időszakokban (pl. tél)ne kerüljenek emberek utcára.

Ha van befogadási nyilatkozat, akkor nem kerül utcára és a végrehajtó kirakhatja.

2020. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!