Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kisállattal?

Albérlet kisállattal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap írtam ki kérdést de most adódott még egy kérdésem, légyszi segítsetek!

Vidékre költözés miatt kiadnám pesten rendkívül igényes, vadiúj bútorokkal felszerelt, frissen átadott lakásomat. Én egy öreg albiban lakom vidéken pár hete, az élet úgy hozta, nem tudok Pesten lakni a lakásomban.

Kérdésem:

Alig írt valaki (pedig nem túlárazott lakás), aki mégis írt, az pedig kiskutyával költözne.

Milyen kárt tud tenni egy idősebb kutya a lakásban? Reális az esélye, hogy egy 11 éves öleb kárt okoz?

Mondjuk megrágja a bútort vagy össze vissza pisil/kakil?

Ne haragudjatok, sosem volt háziállatom, nem tudom mi a "módi".

Köszi minden hozzászólást!


2020. nov. 19. 11:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
#10 Itthon dolgozom, így mindig rögtön feltörlöm. Nekem csak akkor történt baleset, amikor még pár hónapos kiscicák voltak, akkor meg nem volt különösebb szaga a pisijüknek. Már szobatiszták, mindig alomra mennek, a kutya pedig kikéredzkedik.
2020. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tulajként nem tudok nyilatkozni. A lakásban, amit béreltünk, előttünk cicás tulajok laktak. Hát, mit ne mondjak. A bútorokon karmolásnyomok, a padlószőnyegbe beleivódott a pisi szag. Hiába pucoltam más macskája után, egyszerűen nem ment ki. Nyilván gazditól is függ a dolog, aki igényes, odafigyel az állatkáira és a környezetére, azzal szerintem nem lesz gond. Egyedül azzal az egy dologgal nem tudnak mit kezdeni, hogy az állatkáknak szaga van, ami beivódik a bútorokba, a falakba. Hiába vannak tisztán tartva, hiába van a környezetük takarítva, akkor is.
2020. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezt csak kitapasztalni lehet. Ismerek olyan kutyát, aki nem eszik tálból, hanem egyesével széthordja a tápot majd úgy eszi meg. Aztán ismerek olyat, aki soha semmit nem tett még tönkre életében, egész nap alszik, persze azért mert le van fárasztva. Ha kutyás albérlőm lenne, akkor kikötném, hogy napi minimum 3 séta és fárasztás, nem csak 1 kör a ház körül. Tudom nem lenne egyszerű ezt betartatni, de arra van a kaució, ha valamit tönkretenne mert nincs rendesen lefárasztva. Plusz én minimum fél évig havi szinten ránéznék a lakásra. Macskásnak sosem adnám ki, mert a macskahúgy szagot soha a büdös életbe nem tudod majd kiszedni semmiből.
2020. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%
13, ez megint hátrányos megkülönbötetés, ahogy a lefárasztott kutya sem tesz tönkre semmit, úgy az ivartalan jól tartott szobacica sem pisil körbe semmit...
2020. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem pisil körbe semmit, de a tisztán tartott alom is rohadt büdös és hiába a wcben van , ha még a WC csempe is átveszi a szagát. Még soha nem jártam olyan macskás lakásban, ahol ne lehetett volna érezni a szúrós szagú macskapisi szagot, mégha csak a fürdőben vagy a wcben is, ahol az alom volt.
2020. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Akkor ott a gazdi nem tartja tisztán megfelelően, rendes macskásokra ez nem igaz.

Amikor frissen alkot, akkor van szaga, de az nálad is van, mikor kijössz a wc-ből :)

Mi is albérletben vagyunk két macskával, és nálunk nincs büdös, és nem csak azért mondom, mert én már nem érzem. Volt olyan családtag, aki évekig nem jött hozzánk látogatóba, mert fúj macska a lakásban, gusztustalan. Mikor végül mégis jött, akkor az volt a megállapítása belépés után köszönés helyett :D, hogy jé, itt tényleg nincs büdös. Nekem ez elég.

De sok macskás ismerős van, még soha senkinél nem éreztük ezt a szagot, amit mondasz, macskamentő ismerőst leszámítva, ahol fostos mentett kicsik voltak.

(Meg ha valahol ivaros kandúr van, ő jelölhet, az tényleg irgalmatlan büdös.)


Volt kutyánk is korábban, ő sokkal büdibb tudott lenni egy téli időszakban nyirkos bundival séta után, mint a macskaalom.


Nem meggyőzni akarlak, mert annak adod a lakásod, akinek akarod, csak amit írtál, hogy megfelelő fárasztás, az ugyanolyan megfoghatatlan elvárás, mint hogy cicagazdi, takarítsad mán megfelelően az almot. :) Sajna mindkettő ellenőrizhetetlen, akkor derül ki, ha már ott laknak.

2020. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekünk három macskánk van, aki nem tudja és úgy van nálunk, az mindig megdöbben, mikor előjönnek. Először azon, hogy macska van, utána azon, hogy több is, mert “érdekes, nem lehet érezni”. Persze, hogy nem... ivartalanítottak és nem azt a szar almot használjuk, ami 2 nap után büdös, takarítani se lehet rendesen, de legalább 400 forint...
2021. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!