Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kisállattal?

Albérlet kisállattal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap írtam ki kérdést de most adódott még egy kérdésem, légyszi segítsetek!

Vidékre költözés miatt kiadnám pesten rendkívül igényes, vadiúj bútorokkal felszerelt, frissen átadott lakásomat. Én egy öreg albiban lakom vidéken pár hete, az élet úgy hozta, nem tudok Pesten lakni a lakásomban.

Kérdésem:

Alig írt valaki (pedig nem túlárazott lakás), aki mégis írt, az pedig kiskutyával költözne.

Milyen kárt tud tenni egy idősebb kutya a lakásban? Reális az esélye, hogy egy 11 éves öleb kárt okoz?

Mondjuk megrágja a bútort vagy össze vissza pisil/kakil?

Ne haragudjatok, sosem volt háziállatom, nem tudom mi a "módi".

Köszi minden hozzászólást!


2020. nov. 19. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem akarod állatosnak kiadni akkor ne add... Ennyire egyszerű. Mellesleg nem fog semmit szétragni, a macska se karmolni, ne a filmekből indulj kim
2020. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Egy 11 éves és remélhetőleg eddig is lakásban tartott kutya nem hinném, hogy kárt okozna; hozzá van már szokva. Ellenben egy kölyökkutya inkább. Macska válogatja magát, törpenyúl rághat és jelölgethet pisivel, de ez sem mérvadó, mert nekünk nincs ilyen gondunk.

Vadi új bútorokat mindenki félteni, nem csak állatoktól, de a lakóktól is.

Így is, úgy is bele kell írnod, hogy minden új, és újszerű állapotba kell visszaadni. Kérj több kauciót, ha ez megnyugtat.

2020. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Kisállatos gazdinak csak felújítatlan és bútorozatlan lakást szabad kiadni! Macska jellemzően az ülőgarnitúra karfáján élezi a körmeit, hiába vesznek neki akármilyen kaparófát. Kutyának meg van egy szaga, főleg ha nagytestű, csak ezt a gazdik nem érzik, mert megszokták, de a vendégek igen, és ezt a bútoraid is át fogják venni.
2020. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Szabj meg egy magasabb kauciót, ne 2 hónapot, hanem 3-at és majd meglátod! Úgyis eleinte havonta célszerű menni ellenőrzésre (saját érdeked!) egy kutyás nem fog ezen megsértődni.

Egy idős és egészséges kutya nem okoz gondot a lakásban, de ha beteg, akkor akarata ellenére bepisilhet. Erre is van megoldás, a gazdája nyilván tisztában van az állapotával és használ kutyainkontinencia betétet.

Én cicásnak, kutyásnak is adtam ki lakást, soha nem volt gondom...és ezt most rögtön le is kopogtam.

2020. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Tegnap még macska volt, segítőkészen válaszolgattunk is, most akkor minek ez a trollkodás? Holnap meg nyulai lesznek?
2020. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Nálam a legrendesebb bérlők az állatosok voltak.

Aki egy idős állathoz kötődik és nem pedig eldobja mert nehezíti az életét, az csak rendes ember lehet!

2020. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Mi adtuk anno ki kutyásnak pár hónapra a lakást, az kölyökkutya volt, történtek balesetek is, pár szőnyeg bánta meg a vezetékes telefon lett megrágva. Szomszédom öreg vizslája nemrég pusztult el, náluk elég sok folt náluk térdig, amerre a kutya simán csak járkált, látszott azért a falfestésen, bútorok, ajtókon, meddig ér fel és bizony a szaga is volt, kaját is néha széthordta. Macska mondjuk valamivel több kárt okoz, hisz csak felugrik oda is, ahová nem kellene és biztos, hogy kapirgál bútorhuzatot, függönyt... no meg minden csupa kiporszívózhatatlan szőr. Rágcsálók, madarak, ha ki vannak engedve, azért sosem teljesen szobatiszták. Utóbbiak megrághatnak ezt-azt, legyen az bútor, ajtó vagy vezeték. Nekünk is sokszor voltak, vannak, hiányzik is a kamraajtó egyik sarka, mióta egy éjszaka meglógott az egyik szabadulóművész hörcsög, és volt olyan is, hogy vittük a tévét szereltetni, hogy nem értjük, miért nem működik, hát mert a zsinór volt megrágva :D Nyúl, tengerimalac után meg hetek múlva is került elő bogyó, pedig sokszor takarítottunk. Hüllőkkel, halakkal talán nincs ilyen gond, bár az ő kajájuk is tud szagosabb lenni vagy elszabadulhat, ha élő. Én egyébként szeretem az állatokat, de kosszal járnak és pénzbe kerül helyrehozni, amit csinálnak, szóval ezt bele kell kalkulálni.
2020. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

A padlót tudja tönkretenni, ha rápisil, ha parketta vagy laminált padló van, az kuka.

Az ajtót tudja megenni.

Ha van berendezés, azt caklipkali tönkre tudja tenni.

2020. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk három cicánk és egy kutyánk van, egyedül a kanapé oldala amortizálódik a cica körömélezésétől, de azt meg időnként áthuzatjuk. Parketta, laminált padló annyira megy tönkre esetleges pisitől, amennyire attól, ha véletlenül kiöntesz fél pohár vizet. Azaz semennyire. Feltörlik, lefertőtleníteik, és kész. Egyébként meg szerződésben kiköthetitek, hogy amit véletlenül tönkretesz a kutya, azt megcsináltatja/kicserélteti, bár szerintem ez a gazdinak evidens. Nekem legalábbis az lenne. Ha biztosra akarsz menni, kérj magasabb kauciót.
2020. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

" Parketta, laminált padló annyira megy tönkre esetleges pisitől, amennyire attól, ha véletlenül kiöntesz fél pohár vizet. Azaz semennyire. Feltörlik, lefertőtleníteik, és kész."

Kivéve ha nem vagy otthon, vagy nem veszed észre azonnal, mert akkor beissza és felpúposodik tőle.

Ez még annyiban is különbözik a víztől, hogy húgyszagú, amit az életben nem szedsz ki belőle.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__9902832-fel..

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__93891..

2020. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!