Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez normális? Kinek van igaza?...

Ez normális? Kinek van igaza? A főbérlő visszatart 1 havi kauciót.

Figyelt kérdés

Szóval a szerződés határozatlan időre lett kötve 2019. 01. 01. dátummal.


A lakásból november 2020. 11. 4-én kiköltöztem, a kulcsokat november 16-án leadtam, hogy másnap már tudják mutogatni a lakást másnak. Mert akkor kérte csak a nő, amúgy le se szarta, hogy kiköltöztem kb.

Egyébként mikor felhívtam - nem írásban közöltem vele az az egyedüli gáz - hogy kiköltözöm, akkor azt mondta, hogy nem éri váratlanul, várta már, hogy hívjam ezzel, mert tudta, sokat utazom Olaszországba, azt hitte, oda fogok kiköltözni (még amúgy nem, csak simán másik lakásban vágytam itt Budapesten).


Kauciót azóta sem kaptam vissza, ma november 29-e van.

Arra hivatkozik a nő, hogy neki 47 ezer forint a nyugdíja, nem tudja visszaadni. Hova sz*rjak?

Ezzel a szemembe mondta, hogy egyszerűen felélte a pénzemet.

Tudtommal - ahogy azt a szerződés is írja - az az összeg arra való, hogy az általam, a bérlő által okozott esetleges károkat helyreállítsa.


A másik pedig, ha a bérli viszony kezdetétől - 2019. 01. 01. - számított 6 hónapon belül felmondom a megállapodást és nem tudok új bérlőt biztosítani, akkor bánatpénzként megtartja az egészet bérbeadó.

2020. 11. 4-én költöztem ki, barátok közt is eltelt több, mint 6 hónap.


Holnap, hétfőn hívom, hogy én ezt nem fogadom el, a szerződés több ponton is engem igazol. Úgy készüljön szerdára, - mert akkor lesz a találkozó - hogy 2 hónap jár vissza.

Enyhén megfenyegetem majd már holnap a telefonban, hogy az ügyvédem világosított fel.


Tényleg semmi mással nem indokolta azt, hogy 1 hónapot ad csak vissza a 2 helyett, hogy “Hát novemberben nem volt bérlő.” Kit érdekel? Rajtam ezt nem verheti le. Azt mondta, “Ez így egy korrekt megállapodás.” Hát a nagy f*szt az.b


Egyébként számlát kellett volna adnia minden hónapban, vagy nem?

Utalással történt a bérleti díj fizetése minden hónapban egyébként, van nyoma.


Köszönöm a válaszokat.


2020. nov. 29. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha a november hónapot nem fizetted miért volt nálad a kulcs 16.-ig? Fennmaradó rezsi szerinted nincs, mindent tuti kifizettél? Egyébként NEM köteles számlát adni egy magánszemély az ingatlan bérbeadásról, attól még adózhat a bérbeadás utáni jövedelemről, hogy nem ad számlát!
2020. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy 1es írja: az októberi és a novemberi (4 napi) rezsit kifizetted? Gondolom nem, hiszen csak kiköltözéskor lehetett tudni, hogy mennyit is fogyasztottál, amikor a mérőket leolvastad (amiről mondjuk nem írsz, tehát gondolom nem tetted meg).

Számlát nem kell adnia, ha kp-ban fizettél, akkor valami átvételi elismervény elég.

Ha két tanúval aláírt vagy közjegyzőnél kötött szerződés volt, akkor mehetsz reklamálni ügyvédhez, aztán majd kiderül kinek van igaza.

2020. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azonnal kérte és el is küldtem neki a fotókat az óraállásokról, ahogy csináltuk mindig, azt kihagytam.
2020. nov. 29. 22:12
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Na látod. Akkor a fogyasztást még nem fizetted ki, azt teljesen jogosan levonja a kaucióból.
2020. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Igen, közjegyzős szerződés van, határozatlan idejű.
2020. nov. 29. 22:18
 6/25 A kérdező kommentje:
2 x 130.000 a kaució. 130-at nem akar visszaadni.
2020. nov. 29. 22:18
 7/25 A kérdező kommentje:
A fogyasztást vonja le, persze, de csak azt. Ő konkrétan kimondta, hogy 1 hónapot nem ad vissza és kész.
2020. nov. 29. 22:19
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Indokolatlanul nem tarthatja vissza természetesen. Ha megéri ügyvédhez menni az összeg miatt és van hivatalos szerződés, akkor menj.
2020. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az sok. Mint írtam, nagyon elcseszted, hogy nem rögtön a kiköltözésed után adtad le a kulcsot, így mondhatja, te még két hétig használtad a lakást. De ha ebbe nem köt bele, akkor mondd meg neki a kaució visszajár ha rendben hagytad ott az ingatlant, számoljatok el az óraállások alapján, mutassa meg a fennmaradó számláidat, s csak az vonható le a kaucióból ha a felmondást rendbe elfogadta, s az ingatlant is rendben hagytad ott. Ha nem megy most egészben neki az összeg, írass alá vele egy papírt a tartozásról és arról mi a határidő ameddig kifizeti. Ha nem jön össze, közöld vele, fizetési meghagyással élsz, s perre viszed az ügyet. Csak lesz megoldás.
2020. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tolta a találkozót, mert, hogy ő idős én nem utazik csak úgy meg ilyenek. Nagyon rohadék.
2020. nov. 29. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!