Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet hirdetésnél a "dohány...

Albérlet hirdetésnél a "dohányzás nem megengedett" arra vonatkozik, hogy a lakásban nem lehet dohányozni vagy arra, hogy dohányzó embernek nem is adják ki?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés de ezt nem tudom értelmezni. A legtöbb hirdetésnél a bővebb leírásban annyit láttam csak, hogy a lakásban nem lehet dohányozni, amivel nincs is semmi probléma. Viszont ha az itthoni helyzetből indulok ki (mi sem dohányzunk idebent, mindig kimegyünk az udvarra), a ruháink beveszik a füst szagot; hiába vannak mosva, akkor is érezni rajtuk. Azt mondjuk nem tudom a falak és a bútorok ezáltal mennyire veszik be a szagot.

2020. dec. 18. 22:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Én ha megtudnám, hogy cigizel, nem adnám ki neked. A dohányos egy drogfüggő, úgysem bírja ki cigi nélkül. Munkahelyre sem veszek fel dohányost.
2020. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez a bérbeadótól függ. Nekem van dohányzó bérlőm, a kikötésem az, hogy nem csak a lakásban, hanem az erkélyen se dohányozzanak.
2020. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Az elsővel értek egyet. A dohányosok büdösek. Lehet, hogy a fal nem barnul be, de a bútorok és minden más büdös lesz.
2020. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Elsőnek és harmadiknak: Én azt vallom, hogy mindenkinek van valamilyen káros szenvedélye. Amúgy sok olyan dohányos van, velem együtt, aki simán kibírja ha nem gyújthat rá huzamosabb ideig. Én például csak akkor gyújtok rá ha iszom és akkor is az épületen kívül. A kérdésem ugyan nem a saját véleményetekre irányult, de köszönöm a választ.


Másodiknak: Ez fairnek tűnik, köszönöm a választ.

2020. dec. 19. 00:22
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a tulajjal kell megbeszélni, megmondod, hogy vagy annyira igényes magadra és a környezetedre, hogy csak erkélyen vagy udvaron cigizel. Ha bútorozott a lakás akkor viszont lehet, hogy egyáltalán nem adja ki dohányosnak mert hiába kint szívod azért egy kicsit behordod magaddal a szagot.
2020. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen arra utal, hogy beltérben nem lehet dohányozni.

Arra nem kell engedélyt kapnod a tulajtól, hogy utcán cigizhetsz-e, az ilyen beszabalyzós embereket akik szeretnek az életedbe beleszólni és megbélyegezni messze el kell kerülni.

2020. dec. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha amúgy sem dohányzol a lakásban, akkor szerintem semmi köze hozzá, beszélned sem kell róla. Ezt bérbeadóként mondom neked.
2020. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem utcán mindegy, ha tényleg tartod, udvarod, erkélyen, függőfolyosón viszont lehet gond belőle, ha pl. ha szóltak egy előző lakó miatt már a szomszédok, hogy szemetelt vagy átjön a füst.
2020. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
#6 Az, hogy egy bérbeadó nem adja ki dohányosnak a lakását, az nem azt jelenti, hogy beleszól valakinek az életébe. Nem szól bele, csak éppen annak adja ki a lakását, akinek akarja.
2020. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
De, pontosan azt jelenti. Amúgy pedig miért is kéne tudnia a bérbeadónak azt a teljesen privát dolgot, hogy dohányzom-e, vagy sem? Nyilván nem fogok erről beszámolni.
2020. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!